• Nocka klasy 0 i 2

          •   Z dnia 10 na 11 marca odbyła się nocka klas 0 i 2. Spotkaliśmy się  o godzinie 19:00. Do późnych godzin nocnych bawiliśmy się wspaniałe. Noc była krótka, a rano porządkowanie sal, śniadanie, rozmowy, telefony do rodziców i powrót do domu.

          • Apel profilaktyczny “Hejt! Mowa Nienawiści”Działaj! Powiedz STOP!

          •  9 marca odbył się w naszej szkole  apel pod hasłem „Hejt!  Mowa Nienawiści”. Świat wirtualny kusi swoimi możliwościami i pozwala na szybkie i sprawne zaspokajanie wielu potrzeb. Niesie jednocześnie wiele zagrożeń, szczególnie dla najmłodszych użytkowników Internetu, narażając ich na styczność z hejtem, mową nienawiści i innymi formami cyberprzemocy.

              W trakcie apelu  poruszono kwestię hejtowania i jego wpływu na  osobę, która została w ten sposób skrzywdzona. Uczniowie poznali  sposoby hejtu oraz powody, jakie kierują ludźmi, którzy wykorzystując sieć, obrażają w ten sposób innych. Dowiedzieli się również, jak reagować na hejt  oraz gdzie szukać pomocy., Skuteczna walka z hejtem jest bardzo trudna, ale możliwa. Ważne jest aby ludzi uświadamiać, czym jest hejt, jak się przejawia i co mogą zrobić, jeżeli są świadkami hejtu.

            Działaj! Powiedz STOP!

               Stop mowie nienawiści, stop dyskryminacji, stop słowom, które ranią.

            Rodziców zachęcamy do tego, by towarzyszyli swoim pociechom w Internecie, włączali się w internetowe życie swoich dzieci. 

          • Łagier 0331

          • W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" uczniowie klas 6-8 wzięli udział w pokazie filmu ,,Łagier 0331” oraz spotkaniu z jego twórcami.

            Film przywołuje zapomnianą historię o obozie śmierci, gdzie z głodu, chorób i w wyniku niewolniczej pracy zmarło tysiące Polaków.

            Film usiłuje przywrócić pamięć o nich, nie tylko o ich tragedii i cierpieniu, ale także o bohaterskim zrywie.

            Film na długo zostanie nam w pamięci …

          • Narodowy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy, którzy w czasie II wojny światowej i wiele lat po niej walczyli o niepodległość i suwerenność Polski wykazując świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych. Historia Żołnierzy Wyklętych stała się szerzej znana dopiero na początku lat 90-tych XX wieku, dzięki wystawie „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.", która powstała w 1993 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustalono na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.

          • PODRÓŻE Z GLOBUSEM NA PIĄTKĘ Z PLUSEM

          •       27 lutego gościliśmy aktorów z grupy teatralnej ARENA. Wystąpili oni w przedstawieniu pt. „Podróże z globusem na piątkę z plusem, czyli o tradycjach w różnych krajach”.  Artyści zabrali nas do Francji, Hiszpanii, Chin, Anglii i Afryki. Na zakończenie do zabawy włączyły się dzieci, mogły odpowiadać na zagadki związane z tematem dzisiejszego występu.

          • VII Powiatowy Konkurs Historyczno - Multimedialny

          • W piątek 24 lutego uczniowie reprezentowali naszą szkołę w VII Powiatowym Konkursie Historyczno - Multimedialnym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie. W tym roku uczestnicy mieli wykonać pracę plastyczną na temat Powstania Styczniowego oraz w trakcie zmagań odpowiedzieć na wiele pytań związanych z tym tematem. Drużyna naszych historyków to : Aleksandra Cybulska, Katarzyna Orłowska i Dominik Wincza. Nasza praca plastyczna została najwyżej oceniona, natomiast po zliczeniu wszystkich składowych punktów zajęliśmy VI miejsce. 

          • REGIONALNA GALA EDUKACYJNA

          •      23 lutego uczestniczyliśmy w Regionalnej Gali Edukacyjnej w Olsztynie.  Rozdane zostały dyplomy, medale i nagrody za zajęcie czołowych miejsc w powiecie i województwie  w Plebiscycie Edukacyjnym 2022.

                 Wśród wyróżnionych znalazła się Agata Kulesza za zajęcie I miejsca w powiecie węgorzewskim w kategorii NAUCZYCIEL KLAS 0 – III. Zofia Kruk odebrała nagrody przyznane naszej szkole za zajęcie I miejsca w powiecie węgorzewskim oraz II miejsca w województwie warmińsko – mazurskim w kategorii SZKOŁA ROKU.

                 Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uzyskania tych tytułów:)

          • BAL KARNAWAŁOWY

          •        17 lutego 2023 roku w naszej odbył się bal karnawałowy. Był to bal przebierańców, więc tego dnia przybyli do nas różni goście: księżniczki, strażacy, policjanci, czarownice, … itd. Czekała na nich prezentacja na czerwonym dywanie i w fotobudce oraz wspólna zabawa i spotkanie z Aleksem – z Madagaskaru:)

          • Konkurs fotograficzny "Zwierzęta, przyroda pól i lasów”

          • Konkurs fotograficzny " Zwierzęta, przyroda pól i lasów”:

            - I miejsce - Wojciech Zapaśnik,

            - II miejsce - Ksawery Kochan, Julia Łukaszewicz,

            - III miejsce - Milena Zapaśnik, Wiktoria Pietraszek, Adam Nazarowicz,

            -wyróżnienie: Tymon Fotyga, Michalina Krupa.

            Serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu kierujemy do Zarządu oraz Członków Koła Łowieckiego Mazury" w Węgorzewie.

          • WOŚP

          •     29 stycznia 2023 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 31. Wolontariusze z naszej szkoły również włączyli się w "granie do końca świata i o jeden dzień dłużej".

          • JASEŁKA

          •        19 stycznia odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klas IV, VI- VII. Maryja i Józef szukali miejsca, gdzie mógłby narodzić się Jezus. Anioł zstąpił na ziemię, by zwiastować wielką radość pasterzom, a Trzej Królowie podążali oddać pokłon i złożyć dary Jezusowi. Nie zabrakło też Heroda knującego spisek, diabła oraz śmierci. Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem.

          • BEZPIECZEŃSTWO

          • 18 stycznia  - spotkanie z przedstawicielem KPP w Węgorzewie na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i nie tylko.

          • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

          •     16 stycznia po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się 20 artystów z klas I- VII. Rozbrzmiewały popularne i mniej znane kolędy i pastorałki. Powróciło wspomnienie atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Komisja w składzie: Iwona Błaszczyk, Izabela Szyłejko i Klaudia Zakrzewska wybrała laureatów.
            Kategoria soliści:
            - I miejsce - Mateusz Gajda  - Mroczkowski (kl. VI),
            - II miejsce - Julia Kusz (kl. VI),
            - III miejsce - Maja Dubiel (kl. IV), Szymon Drabyk (kl. V).
            Kategoria duety:
            - I miejsce - Krzysztof Wójtowicz i Oskar Herbaczewski (kl. I),
            - II miejsce - Nina Barnik (kl. III) i Gabriela Sęktas (kl. II) oraz Lena Ciszewska i Sandra Dreksler (kl. II),
            - III miejsce - Nikola Bąkart i Hanna Soroczyńska (kl. I) oraz Lena Gradzewicz i Lena Piórkowska (kl. I).
                     Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

          • Konkurs na „Najładniejszą Bombkę Bożonarodzeniową"

          •       20 grudnia odbył się konkurs plastyczny na „Najładniejszą Bombkę Bożonarodzeniową”. W konkursie udział wzięło 17 uczniów klas I- VII. Kolorowe, zdobione brokatem, gwiazdkami, cekinami w kształcie reniferów, mikołajów.
                  Komisja konkursowa dokonała oceny prac, biorąc pod uwag: kolorystykę, dodatki, oryginalność pomysłu oraz dobór wykorzystanych materiałów plastycznych. A oto wyniki konkursu:
            - kl. I- III:
            * I miejsce: Liwia Hołoweńko ( kl. II),
            * II miejsce: Nikodem Chaciej ( kl. II), Izabela Dobosz ( kl. III),
            * III miejsce: Ewa Soroczyńska (kl. III), Michalina Wojtowicz (kl. III), Oliwia Sobczak ( kl. III);
            - kl. IV- VII:
            * I miejsce: Zuzanna Fok (kl. VII), Ksawery Kochan ( kl. V),
            * II miejsce: Oliwia Koncewicz (kl. VII),  Weronika Giczewska (kl. IV),
            * III miejsce:  Damian Renter ( kl. VII), Adam Nazarowicz ( kl. V).

                  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

          • WESOŁYCH ŚWIĄT

          • To właśnie tego wieczoru,

            gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,

            przy stołach są miejsca dla obcych,

            bo nikt być samotny nie może.

            To właśnie tego wieczoru,

            gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,

            w serca złamane i smutne

            po cichu wstępuje otucha.

            To właśnie tego wieczoru

            zło ze wstydu umiera,

            widząc, jak silna i piękna

            jest Miłość, gdy pięści rozwiera.

            To właśnie tego wieczoru,

            od bardzo wielu wieków,

            pod dachem tkliwej kolędy

            Bóg rodzi się w człowieku.

             Lucyna Krzemieniecka „ Wieczór wigilijny”

          • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

          • ​​​​​​      Konkurs ortograficzny dla klas IV – VIII odbył się 19 grudnia 2022 roku. Udział w nim mogli wziąć wszyscy uczniowie tych klas. O terminie konkursu zostali poinformowani dwa tygodnie wcześniej.

                     Zgłosiło się 30 uczniów: 2 z kl. VIII, 10 z kl. VII, 4 z kl. VI, 8 z kl. V i 6 z kl. IV. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: kl. IV-VI i kl. VII-VIII. Każdy uczestnik wypełnił kartę pracy, za każde zadanie otrzymywał punkty. O kolejności zajmowanych miejsc decydowała liczba zdobytych punktów.

                      Wyniki przedstawiają się następująco:
            kategoria kl. IV – VI:

            • I miejsce – Wiktoria Pietraszek (kl. VI),
            • II miejsce – Paulina Seifried (kl. V),
            • III miejsce – Milena Zapaśnik (kl. IV) i Julia Makara (kl. V),
            • wyróżnienia – Jakub Chmurzyński (kl. IV) i Adam Nazarowicz (kl. V);

            kategoria kl. VII-VIII:

            • I miejsce – Zuzanna Fok (kl. VII),
            • II miejsce – Katarzyna Zacharewicz (kl. VII),
            • III miejsce – Lena Wróblewska (kl. VIII),
            • wyróżnienia – Dominik Wincza (kl. VII).

                 Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała P. Zofia Kruk.