• Wizyta w LO

• 21 lutego uczniowie klasy VIII gościli w murach Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie.

Najpierw wzięli udział w zajęciach strzeleckich na tamtejszej strzelnicy pneumatycznej „Spartakus”. Pod okiem uczniów klasy mundurowej i Pana Pawła Kraśniewskiego uczyli się rozkładać i składać broń, ładować magazynek, oraz oczywiście ćwiczyli umiejętność strzelania do tarczy z różnych rodzajów broni. Następnie wraz z uczniami klasy III wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji języka angielskiego. W grupach, razem ze swoimi kolegami poznawali ciekawe informacje na temat szkół i swoich rówieśników w innych krajach. Wzięli też udział w spotkaniu z doświadczonym kapitanem „Zawiszy Czarnego”, zwiedzili mury szkolne, przejrzeli zasoby biblioteki, zajrzeli na lekcje chemii i fizyki.

Po zakończeniu nauki w naszej szkole część z „ósmaków” na pewno zasili mury LO. Po tej wizycie może liczebność tej grupy się zwiększy…

Dziękujemy za zaproszenie, opiekę i ciekawie spędzony czas naszej przewodniczce Pani Katarzynie Cieślak.

• Trzeci „Wieczór z Perełkami” za nami

•     16 lutego  wieczorem naszą magiczną szkołę odwiedzili potencjalni uczniowie oraz dzieci z klasy I. W czasie zabaw i warsztatów mogli liczyć na wsparcie wolontariuszy z klasy IV i VIII.

• BAL KARNAWAŁOWY

•      9 lutego 2024 roku w naszej odbył się bal karnawałowy. Był to bal przebierańców, więc tego dnia przybyli do nas różni goście: księżniczki, strażacy, policjanci, czarownice, … itd. Czekała na nich prezentacja na czerwonym dywanie oraz wspólna zabawa i spotkanie z Aleksem – z Madagaskaru.

• WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

•      Zuzanna Fok, uczennica klasy VIII, 13 listopada 2023 roku zdobyła wymaganą liczbę punktów w etapie szkolnym Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. 8 lutego odbyły się eliminacje wojewódzkie, które przeprowadzone były w Ełku, Olsztynie i w Elblągu. Uczestnicy konkursu pisali test i pracę stylistyczną, na wykonanie wszystkich zadań mieli 90 minut.

Wyniki eliminacji wojewódzkich poznamy 15 marca. Czekamy na nie z niecierpliwością, a Zuzi już teraz gratulujemy, gdyż udział w etapie wojewódzkim już jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem jej zdolności polonistycznych.

• DBI

•      6 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu. Nie udostępniaj swoich danych, nie hejtuj, nie umieszczaj prywatnych zdjęć. Rodzicu, zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka. Ufaj, ale kontroluj….