• Oferta Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie klas ósmych!

            Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły na rok szkolny 2021/2022. 

            Jednocześnie z radością informujemy, że Technikum w Węgorzewie weszło obecnie w nowy, europejski wymiar kształcenia. Uczniowie naszej szkoły odbywają praktyki zawodowe w przepięknej Grecji!

            Zapraszamy również do szkoły, która kolejny raz otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim i Wojewódzkim Rankingu Najlepszych Techników!

            Pozdrawiamy

            Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie

          • Zdalna Szkoła+

          • To już kolejny projekt w ramach, którego Gmina Węgorzewo otrzymała wsparcie na zakup sprzętu komputerowego pozwalającego na realizację przez uczniów szkół podstawowych zdalnej nauki w związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju.

            Tym razem udało się pozyskać kwotę 75.000 zł, dzięki której udało się zakupić 29 laptopów.

            Sprzęt ten zostanie użyczony najbardziej potrzebującym uczniom szkół podstawowych w tym w szczególności uczniom z rodzin wielodzietnych. Nasza szkoła pozyskała kolejne 5 laptopów.

            Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

          • WESOŁYCH ŚWIĄT

          •    W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Wielkanoc, najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku.

                Gdy wielkanocne dzwony przypomną po raz kolejny, że Pan Jezus zwyciężył śmierć i wszelkie zło, to jest wyjątkowa okazja, aby złożyć życzenia i uśmiechnąć się do wszystkich. Przed nami niezwykle, pełne tajemnic Święta Wielkanocne.

                Życzymy Wam pełnych zdrowia, radości i pokoju świąt Wielkiej Nocy!
            Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

          • Smaczny i zdrowy posiłek

          • Piątoklasiści w ramach lekcji techniki przeobrazili się w kucharzy. Ich zadaniem było przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku według własnej receptury.

            Patrząc po składnikach, zaangażowaniu, porządku na miejscu pracy, przypuszczam, że wszystkie potrawy były bardzo zdrowe i superpyszne :)

            Gratuluję i smacznego!

          • Konkurs na „Najładniejszą Pisankę Wielkanocną”

          •       Zbliżają się  najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. W tradycji chrześcijańskiej zdobione jajka są nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu, symbolizującym nowe życie oraz nadzieję. W związku z tradycją w naszej szkole odbył się konkurs na „Najładniejszą Pisankę Wielkanocną”.  Wpłynęło 25 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi.  Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, gdyż ciężko było wyłonić zwycięzców. Prace były kolorowe, piękne, staranne i oryginalne.  Pojawiły się wydmuszki, jajka oklejane,  malowane,  drapane, gliniane i woskowe. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością. Decyzją jury każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek  i słodycze.

                W konkursie nagrodzeni zostali: Zuzanna Fok, Oliwia Koncewicz, Hanna Wincza , Dominik Wincza , Katarzyna Zacharewicz (kl. V), Filip Drabyk (kl. IV), Adam Nazarowicz, Patrycja Denes, Ksawery Kochan, Julia Makara, Lena Kisiel- Klukińska, Daria Lorkowska (kl. III), Julia Łukaszewicz, Lena Predko, Milena Zapaśnik, Weronika Giczewska, Damian Wincza, Maja Dubiel (kl. II), Szymon Mielniczek, Michalina Wojtowicz, Izabela Dobosz, Nikodem Ulanowski, Julita Ożga, Ewa Soroczyńska, Oliwia Sobczak (kl. I).

                     Uczestnikom  serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

          • Coraz bliżej Święta!!!

          •   23 marca 2021 roku zakończyliśmy przyjmowanie prac w konkursach na: „Kartkę Świąteczną” i „Dekorację Świąteczną”. Dzieci i ich rodzice stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich zaangażowaniu w szkole powstała piękna, świąteczna wystawa.

              Komisja konkursowa obradowała dłuuuuuugo. Po dwóch dniach gorących dyskusji członkowie komisji poddali się i postanowili przyznać nagrody wszystkim uczestnikom! Mali i więksi artyści otrzymali: dyplomy, słodycze z Zającem Wielkanocnym oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie upominki sfinansowane zostały ze środków przyznanych przez Gminę Węgorzewo.

              W „Konkursie na Dekorację Świąteczną” nagrodzeni zostali: Liwia Hołoweńko (zerówka), Kacper Mielniczek (zerówka), Gabriela Sęktas (zerówka), Hanna Soroczyńska (zerówka), Szymon Mielniczek (klasa I), Michalina Wojtowicz (klasa I), Milena Drab (klasa II), Weronika Giczewska (klasa II), Milena Zapaśnik (klasa II), Ksawery Kochan (klas III), Daria Lorkowska (klasa III), Adam Nazarowicz (klasa III), Filip Drabyk (klasa IV), Zuzanna Fok (klasa V), Oliwia Koncewicz (klasa V), Hanna Wincza (klasa V), Katarzyna Zacharewicz (klasa V).
               W „Konkursie na Kartkę Świąteczną” nagrodzeni zostali: Izabela Dobosz (klasa I), Julia Łukaszewicz (klasa II), Adam Nazarowicz (klasa III), Filip Drabyk (klasa IV), Wiktoria Pietraszek (klasa IV), Bartosz Piskorz (klasa VII).

               Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy ciekawych pomysłów!

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          •    23 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym  mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Startowali oni w trzech kategoriach: kl. 0 - I, kl. II - III i kl. IV - VIII. Część uczniów recytowała on-line, część w szkole, a kilkoro nadesłało nagrania na nośnikach elektronicznych.
                   Komisja w składzie: Regina Flis, Klaudia Zakrzewska i Zofia Kruk wysłuchała recytacji mniej i bardziej znanych utworów, po czym musiała podjąć decyzję i ogłosić wyniki.
                     Oto zwycięzcy:

            kategoria – kl. 0 - I
            -
            I miejsce – Michalina Wojtowicz,
            - II miejsce – Kacper Gryszko, Marcel Kisielewski,
            - III miejsce – Krzysztof Wójtowicz;
            kategoria - kl. II – III
            -
            I miejsce – Zuzanna Kisielewska,
            - II miejsce – Weronika Giczewska, Lena Klukińska-Kisiel,
            - III miejsce – Patrycja Denes, Ksawery Kochan;
                  kategoria - kl. IV – VIII
            -
            I miejsce – Filip Drabyk,
            - II miejsce – Zuzanna Fok,
            - III miejsce – Amelia Olender, Wiktoria Pietraszek.       

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy swoimi wspaniałymi występami uświetnili Światowy Dzień Poezji, który obchodzony był 21 marca.

          • POWITANIE WIOSNY

          • MARZANNO, MARZANNO, Ty zimowa panno. W wodę Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy.

            22 marca nasi najmłodsi uczniowie oraz kilkoro uczniów ze starszych klas, którzy uciekli z domu do szkoły, w obecności nauczycieli pożegnali zimę. Mamy nadzieję, że już tylko same wiosenne dni przed nami:) 

          • Wirtualne topienie marzanny

          • Dn. 22.03.2021r. uczniowie kl. V i VII, którzy ostatnie miesiące spędzają z dala od budynku szkoły, za namową pani Iwony Błaszczyk, własnoręcznie wykonali i pozbyli się marzanny - symbolu zimy, aby powitać niosącą powiew nadziei na lepszy czas wiosnę.  Od razu zrobiło się cieplej i przyjemniej! 

          • Światowy  Dzień  Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Wypada on 21 dnia 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Zakładając kolorową skarpetkę, zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom - tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka. Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.

          • PRÓBNY EGZAMIN KL. VIII

          •    W dniach 17 marca - 19 marca  po raz trzeci w historii naszej szkoły uczniowie najstarszej klasy przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Przez trzy dni o godz. 9.00 rozpoczynali zmagania z zadaniami zawartymi w arkuszach egzaminacyjnych. Wszyscy przybyli do szkoły i zachowując zasady reżimu sanitarnego, rozwiązywali zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wyniki, hmm? Trudno powiedzieć, czy wysokie, czy niskie.

                Cieszy fakt, że uczniowie wyrazili chęć pracy z tekstami i zadaniami. Na pewno te ćwiczenia nie zaszkodziły.

          • Dzień liczby π

          • "π, ludolfina, stała Archimedesa – stosunek obwodu koła do długości jego średnicy; stosunek ten jest niezależny od wyboru koła, bowiem każde dwa koła są podobne"

            Przybliżona wartość tej liczby to 3,14 i dlatego jej dzień świętujemy 14 dnia 3 miesiąca każdego roku.

            W naszej szkole z racji panujących czasów w tym roku obchody dnia liczby π zrealizowaliśmy w formie konkursu plastycznego.

            Tematem konkursu była liczba π widziana oczami uczestnika. Inspiracją mogła być historia jej odkrycia, zastosowanie. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice i formacie. Głównymi celami konkursu było: pogłębianie wiedzy matematycznej, popularyzacja Dnia Liczby π, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów i doskonalenie umiejętności twórczego myślenia uczniów.

            Jury w składzie: Barbara Szyszko, Katarzyna Komsta i Remigiusz Kaczyński ustaliło następujące wyniki:

            1. Wiktoria Guzman            klasa VII              
            2. Bartosz Piskorz              klasa VII
            3. Katarzyna Zacharewicz  klasa V

                    Marcin Mackiewicz         klasa VII

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i kreatywności!

            Na zwycięzców pamiątkowe dyplomy i upominki będą czekały w szkole.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ RECYKLINGU - 18 marca

          • Światowy Dzień Recyklingu przypada tylko raz w roku, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz go celebrować każdego dnia.

            Wiadomo, że odpady są wrogiem środowiska naturalnego. Najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite ich wyeliminowanie. Ideą dzisiejszego dnia  jest promowanie korzyści, jakie niesie ze sobą odzyskiwanie surowców z odpadów. Światowy Dzień Recyklingu ma za zadanie uzmysłowienie ludziom, że odpowiedzialne zarządzanie zasobami to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność.

            W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. To również doskonała okazja do organizowania dzieciom różnego rodzaju przedsięwzięć i zajęć promujących ekologię.

            Przedszkolaki z Pereł nie od dziś  wiedzą, że ludzie produkują dużą ilość śmieci, które niszczą naszą planetę. Nie musi wcale tak być. Musimy umieć się ich pozbywać w sposób rozsądny. Wystarczy segregować odpady, a potem w fabrykach robione są z nich różne przedmioty użyteczne. 

            PAMIĘTAJMY! W związku z tym,  że Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji, powinniśmy o nią dbać nie tylko jeden dzień w roku!!!

          • Dzień Kobiet w czasach pandemii

          • Pandemia pandemią, ale Dnia Kobiet nikt nie odwoływał ;)
            W tym roku jednak musieliśmy zrezygnować z hucznych obchodów, uroczystej akademii czy licznego spotkania. Panowie nie zapomnieli jednak o święcie obchodzonym 8 marca. Na korytarzu szkolnym zawisła przygotowana na tę okazję gazetka, a delegacja złożona z przedstawicieli płci silnej ;) złożyła życzenia i wręczyła symboliczne kwiaty (obecnym tego dnia w szkole) przedstawicielkom płci pięknej. Na panie, które dzisiaj pracowały z domów, kwiaty czekają w pokoju nauczycielskim.

            W tym dniu z naszego szkolnego radiowęzła rozbrzmiewały tylko piosenki związane z obchodzoną uroczystością. Były one przeplatane życzeniami wcześniej nagranymi i przekazanymi drogą elektroniczną przez uczniów.

            Wszystkiego najlepszego Drogie Panie!

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

            Jak od wielu lat tak i w tym roku nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu.

            W dniach 17-18 lutego na zajęciach edukacji komputerowej uczniowie klasy I, II i III wzięli udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat idei akcji DBI oraz zagrożeniach, które niesie Internet. Wspólnie omówiliśmy najczęstsze zagrożenia w Internecie. Rozmawialiśmy o cyberprzemocy oraz wyjaśnialiśmy co to jest hejt. Klasa I zapoznała się ze stroną sieciaki.pl.  Pozostałe klasy również korzystały ze strony sieciaki.pl oraz obejrzały krótkie filmy na temat hejtu i konsekwencji  podawania danych osobowych w Internecie, a także zagrożeń wynikających z kontaktów z osobami nieznanymi. Dzieci odgrywały scenki  tematyczne na temat asertywności oraz  netykiety zachowań podczas korzystania z sieci.

            Klasy IV-VIII DBI obchodziły w dniach 22-26 lutego. Zajęcia w klasach IV-V poświęcone były przeciwdziałaniu hejtowi. Klasa V obejrzała film opowiadający historię Mimi – dziewczynki prześladowanej w internecie przez rówieśników. Dzięki temu uczniowie zapoznali się ze specyfiką cyberprzemocy, poznali jej możliwe konsekwencje dotyczące zarówno ofiar jak i prześladowców, zrozumieli, że jako świadkowie muszą reagować na cyberprzemoc. Na koniec zajęć wspólnie stworzyliśmy własne zasady antyhejtowe. Klasa IV obejrzała historię Asi i Adama podejmującą temat obrażania w sieci. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z pojęciami „hejtowanie” oraz „mowa nienawiści”, zwiększyli swoją świadomość dotyczącą problemu obrażania w sieci oraz kształtowali swoje postawy empatyczne. Klasy VI i VII przypomniały sobie serię 5 zasad dotyczących radzenia sobie z cyberprzemocą, jak można pomóc ofiarom cyberprzemocy, jak zabezpieczyć swoją prywatność, jak sobie radzić z FOMO (Fear Of Missing Out – strach przed pominięciem czegoś ważnego) oraz jak świadomie korzystać z Emoji. Klasa VIII utrwaliła zasady bezpieczeństwa w internecie dotyczące urządzeń mobilnych.

            Wszystkie zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, uczniowie byli zainteresowani przerabianym materiałem i chętnie brali udział w dyskusjach i zadaniach.

            Pamiętajmy, że w internecie nie jesteśmy anonimowi. Każdy nasz wpis pozostawia ślad. Każdy nasz negatywny wpis (mem, zdjęcie, filmik, komentarz) może sprawić, że inna osoba może poczuć się urażona.

            Jeżeli potrzebujemy pomocy to najlepiej zgłosić się do kogoś dorosłego. Można skorzystać też z pomocy specjalistów na przykład pod numerem telefonu 116111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży) lub na stronie 116111.pl

          • Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

          • 23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym.

            To święto jest po to, by przypomnieć ludziom o tym, że trzeba pomagać potrzebującym, ale i nie bać się samemu poprosić o wsparcie, gdy jesteśmy w potrzebie. Pomagając Innym - Pomagam Sobie. Każdy ma coś, co może dać innym”. Pamietajmy o tym! Celem  zajęć było: uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi i uświadomienie konieczności niesienia i pomocy; kształtowanie umiejętności oceny postępowania własnego i kolegów w różnych sytuacjach codziennego życia- wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie; budowanie poczucia bezpieczeństwa i zacieśnienia wzajemnej więzi koleżeńskiej w grupie;rozpoznawanie i nawiązywanie uczucia własnego i innych kolegów; Swiat potrzebuje dobra.Bądź zawsze gotowy do niesienia pomocy tym , którzy jej potrzebują. Nawet odrobina dobra, życzczliwości, współczucia czy zainteresowania okazana drugiemu człowiekowi może ulżyć w cierpieniu i rozpromienic choc na chwilę czyjeś smutne życie.

          • Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

          • Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

            · Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.

            · Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.

            · Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.

            · Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji.

            · Pomagamy otworzyć się na świat i jego różnorodność, angażujemy w projekty społeczne i obywatelskie

            · Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

            Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1200 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

            Rekrutacja ruszyła 15 lutego i trwa do 31 marca 2021! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC.

            Zapraszamy! Twój wybór, Twoja szansa!

          • SUKCES DZIĘKI FUNDACJI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

          •     Kolejny sukces naszej szkoły! Troje naszych uczniów dzięki współpracy z Fundacją Świętego  Mikołaja dostało laptopy, które umożliwiają lepszą naukę zdalną. Czekamy jeszcze na dwa, ale to nie wszystko...

            Pamiętajcie! Jesteśmy dla Was! 
                      Przypominamy o wpłacie 1%
                   Aby to zrobić podczas wypełniania rozliczenia PIT (np. w formie papierowej) wpisz nr KRS Fundacji Świętego Mikołaja 0000126602   oraz cel szczegółowy SZKOŁA PODSTAWOWA W PERŁACH.