• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

•      24 czerwca na godz. 8.00 przybyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, ich rodzice i znajomi. Na początku głos zabrała P. Marzena Mokrzecka, która powitała gości, uczniów i pracowników. Powiedziała kilka ważnych słów dotyczących minionego roku szkolnego oraz podziękowała wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w życie szkoły, a w szczególności za pracę przy tworzeniu „Szkoły pod chmurką”.

Następnie wychowawcy klas IV – VIII wręczyli świadectwa i nagrody najlepszym i wyróżniającym się uczniom poszczególnych klas:

• kl. IV: Julia Makara, Adam Nazarowicz, Ksawery Kochan, Paulina Seifried, Anatol Tryk,
            • kl. V: Mateusz Butkiewicz, Filip Drabyk, Mateusz Gajda-Mroczkowski, Amelia Herbaczewska, Dominika Kwarcińska, Amelia Olender, Wiktoria Pietraszek,
            • kl. VI: Zuzanna Fok, Hanna Wincza,
            • kl. VII: Dominik Wołodźko,
            • kl. VIII: Wiktoria Guzman, Iga Kozłowska, Ignacy Tryk.

Ci uczniowie otrzymali stypendia naukowe. Przyznano także stypendium sportowe, otrzymał je Dominik Reszuta. Wręczono wyróżnienia:
            - SUPERPEREŁKA: Iga Kozłowska,
            - SUPERPOMOCNIK: Bartosz Piskorz,
            - SUPERSPORTOWIEC: Dominik Reszuta,
            - SUPEROSOBOWOŚĆ: Dominik Wójtowicz.

Ostatnim punktem programu było pożegnanie absolwentów. Uczniowie kl. VII wygłosili miłe słowa i wręczyli upominki. Na zakończenie pięknymi słowami zwrócili się do wszystkich absolwenci.
                    Tego dnia pożegnaliśmy też odchodzące na emeryturę: P. Kazimierę Winczę i P. Krystynę Tomaszun.
                      Po apelu wszyscy uczniowie odebrali świadectwa i udali się na zasłużony odpoczynek.

• NOCKA KLASY III

•        Z 21 na 22 czerwca  uczniowie klasy trzeciej spędzili nockę w szkole pod opieką  Kazimiery i  Józefa  Winczów. Nockę rozpoczęliśmy od  gry w tenisa stołowego i zabawy lalkami. Potem wybraliśmy się na szkolne boisko i świetnie bawiliśmy się w wymyśloną grę "Futbol bez bramek".
                        Wróciliśmy do szkoły, aby w ciemnościach bawić się w „ciemnego” chowanego, pokonując mrok i udowadniając swoją odwagę. Następnie bawiliśmy się  w "zmienia miejsce ten, kto..." i "gorące krzesła”. Nie obyło się też bez gier na telefonach.

Około godziny 2:00  zgasiliśmy światła i jeszcze gawędziliśmy w ciemnościach, aż w końcu wszyscy zasnęliśmy. Po krótkim, ale głębokim śnie pobudka, poranna toaleta i szkolne zajęcia. Zmęczeni zabawami nocki i szkolnymi zajęciami, ale bardzo, bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

• LIGA STRZELACKA

•      14 czerwca w ZSO odbyła się III runda "II Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa".
                      Po podsumowaniu całej ligi strzeleckiej Bartłomiej Grabarz, Ignacy Tryk i Bartosz Piskor zajęli VII miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej w II rundzie Ignacy  Tryk zajął I miejsce.

• DZIEŃ OTWARTY pod hasłem FESTYN LEŚNY

•       10 czerwca to dzień otwarty w naszej szkole. Podczas zajęć gościliśmy aktorkę pochodzącą z Węgorzewa, Annę Buczek. Spotkała się z uczniami, opowiadała o drodze do aktorstwa i o pracy oraz przeprowadziła zajęcia, które miały przybliżyć uroki tego zawodu.
                       O godz. 15.00 rozpoczął się „Festyn leśny”. Na początku wystąpiły dzieci z klas 0-II oraz Mateusz i dziewczęta z kl. V. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za przepiękne piosenki, tańce i przedstawienia.

Tego dnia gościliśmy także Dorotę Zawadzką – supernianię, która przekazała wiele cennych informacji podczas spotkania z rodzicami. W tym czasie dzieci uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatorkę. Można też było korzystać z megazjeżdżalni, fotobudki, malowania, strzelania, loterii fantowej oraz posilić się watą cukrową lub popcornem.
                    Dokonaliśmy uroczystego otwarcia „Szkoły pod chmurką”, chętni pooglądali, po czym zapłonęło ognisko i można było upiec kiełbaskę.
                  Ok. godz. 18.00 muzyka ucichła i festyn dobiegł końca.
                 Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przyszli, aby pobawić się wspólnie z innymi. Do zobaczenia za rok!

• ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI

•       „Śpiewaj razem z nami” - pod takim tytułem 1 czerwca odbył się szkolny konkurs piosenki. Do konkursu z wybraną przez siebie piosenką przystąpiło 28 uczestników. Wystąpili soliści i duety. Uczestnicy wykonywali  piosenki  a cappella albo wykorzystywali gotowe  podkłady muzyczne.

Jury w składzie: Agnieszka Tryk, Klaudia Zakrzewska, Edyta Szarmacher-Stasiak i Anna Sroka po przesłuchaniu wszystkich chętnych przyznała następujące nagrody:
            * klasy młodsze:
            - I miejsce – Liwia Hołoweńko (kl. I),
            - II miejsce – Kacper Gryszko (kl. II),
            - III miejsce –duet Gabriela Sęktas (kl. I) i Nina Barniak (kl. II),
            - wyróżnienie: Dawid Dorożko (przedszkole);
            * klasy starsze:
            - I miejsce – Mateusz Gajda-Mroczkowski (kl. V),
            - II miejsce – Filip Drabyk (kl. V),
            - III miejsce – Angelika Kwarcińska (kl. V).

Wszystkim  uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesów. Zapraszamy do udziału za rok.

• DZIEŃ DZIECKA

•    1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji wszyscy uczniowie byli dziś zwolnieni z odpytywania, kartkówek, klasówek itp., a czasem nawet z typowej lekcji.

Tego dnia odbył się szkolny konkurs piosenki. Wręczone zostały także nagrody za zwycięstwo i udział w konkursach: plastycznym, teatralnym i profilaktycznym. W dalszej części dnia niektórzy zdecydowali się na oglądanie filmów, inni na spacer, na gry i zabawy, a jeszcze inni na dyskotekę. Na wszystkich czekał też słodki deser – lody.