• SPOTKANIE PO LATACH

•          Wyśmienicie bawiliśmy się 9 lipca w Perłach podczas kolejnego festynu „Spotkanie po latach”.
                      Do 19.00 trwała część z atrakcjami dla dzieci. Zabawy prowadziły animatorki. Można było skorzystać ze zjeżdżalni, połowić rybki, sprawdzić się w zawodach sumo. Były tatuaże, malowanie twarzy, tworzenie naszyjników z makaronu, malowanie na kartonach lub folii. Każdy młody uczestnik zabawy otrzymał na pamiątkę jakiś drobiazg, który sam sobie mógł wybrać z naszego kącika rozmaitości.
                    Wieczorem rozpoczęła się część przewidziana głównie dla dorosłych. Wszyscy chętni mogli posilić się pysznościami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Perłach i w Klimkach. „Parkiet” był zajęty do godz. 2.00, do tańca przygrywał zespół Sidorki ze Szczecina.
                    Organizatorzy festynu to: KGW w Perłach i w Klimkach, sołectwa: Perły, Klimki, Rudziszki i Parowa, SP Perły i OSP Perły, a nad wszystkim czuwał niezawodny sołtys wsi Perły – Pan Edward Ożga.

• KOLONIA W PERŁACH

•     50 dzieci skorzystało z wypoczynku letniego zorganizowanego w naszej szkole przy współudziale stowarzyszenia PERŁA – Promocja – Edukacja – Rozwój. Uczestnicy przybyli na miejsce 27 czerwca na godzinę 9.00 i  wypoczywali do 2 lipca.

Na nudę nie można było narzekać. Były wycieczki rowerowe, plażowanie, rejs naszą łódką „Wyrosłam z Pereł”, wyjazd do parku linowego oraz do Parku Trampolin i Sali Zabaw w Ełku, udział w safari w Zatykach, tańce, ogniska, kąpiele w basenie, zajęcia kreatywne  itp.  Można było korzystać ze szkolnego placu zabaw, boiska, kuchni błotnej, z gier planszowych, piłkarzyków, interaktywnej ścianki i innych dostępnych w szkole sprzętów.

Wychowawcami podczas kolonii byli: Pani Agata Kulesza, Pani Anna Sroka i Pani Edyta Szarmacher-Stasiak, a wspierali ich pracownicy naszej szkoły.