• Narodowy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy, którzy w czasie II wojny światowej i wiele lat po niej walczyli o niepodległość i suwerenność Polski wykazując świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych. Historia Żołnierzy Wyklętych stała się szerzej znana dopiero na początku lat 90-tych XX wieku, dzięki wystawie „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.", która powstała w 1993 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustalono na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.

• VII Powiatowy Konkurs Historyczno - Multimedialny

• W piątek 24 lutego uczniowie reprezentowali naszą szkołę w VII Powiatowym Konkursie Historyczno - Multimedialnym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie. W tym roku uczestnicy mieli wykonać pracę plastyczną na temat Powstania Styczniowego oraz w trakcie zmagań odpowiedzieć na wiele pytań związanych z tym tematem. Drużyna naszych historyków to : Aleksandra Cybulska, Katarzyna Orłowska i Dominik Wincza. Nasza praca plastyczna została najwyżej oceniona, natomiast po zliczeniu wszystkich składowych punktów zajęliśmy VI miejsce.

• REGIONALNA GALA EDUKACYJNA

•      23 lutego uczestniczyliśmy w Regionalnej Gali Edukacyjnej w Olsztynie.  Rozdane zostały dyplomy, medale i nagrody za zajęcie czołowych miejsc w powiecie i województwie  w Plebiscycie Edukacyjnym 2022.

Wśród wyróżnionych znalazła się Agata Kulesza za zajęcie I miejsca w powiecie węgorzewskim w kategorii NAUCZYCIEL KLAS 0 – III. Zofia Kruk odebrała nagrody przyznane naszej szkole za zajęcie I miejsca w powiecie węgorzewskim oraz II miejsca w województwie warmińsko – mazurskim w kategorii SZKOŁA ROKU.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uzyskania tych tytułów:)

• BAL KARNAWAŁOWY

•        17 lutego 2023 roku w naszej odbył się bal karnawałowy. Był to bal przebierańców, więc tego dnia przybyli do nas różni goście: księżniczki, strażacy, policjanci, czarownice, … itd. Czekała na nich prezentacja na czerwonym dywanie i w fotobudce oraz wspólna zabawa i spotkanie z Aleksem – z Madagaskaru:)

• Konkurs fotograficzny "Zwierzęta, przyroda pól i lasów”

• Konkurs fotograficzny " Zwierzęta, przyroda pól i lasów”:

- I miejsce - Wojciech Zapaśnik,

- II miejsce - Ksawery Kochan, Julia Łukaszewicz,

- III miejsce - Milena Zapaśnik, Wiktoria Pietraszek, Adam Nazarowicz,

-wyróżnienie: Tymon Fotyga, Michalina Krupa.

Serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu kierujemy do Zarządu oraz Członków Koła Łowieckiego Mazury" w Węgorzewie.

• WOŚP

•     29 stycznia 2023 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 31. Wolontariusze z naszej szkoły również włączyli się w "granie do końca świata i o jeden dzień dłużej".