• WOŚP

•      28 stycznia 2024 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 32. Wolontariusze z naszej szkoły również włączyli się w "granie do końca świata i o jeden dzień dłużej".

• "Zagrożenia związane z niewypałami i niewybuchami przypadkowo znalezionymi w okolicy"

•      18 stycznia odwiedzili nas żołnierze z 10 Patrolu Saperskiego stacjonującego w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.
                   Opowiedzieli o sposobach postępowania ze znalezionymi niewybuchami i niewypałami oraz zasadach powiadamiania służb odpowiedzialnych za ich usuwanie. Zapoznali nas ze specyfiką swojej służby, która polega na interwencyjnym oczyszczaniu terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego. Wytłumaczyli, jak niebezpieczne są to znaleziska i co powinniśmy zrobić, by zostały one w sposób bezpieczny usunięte (oczywiście przez odpowiednio w tym celu przeszkolonych specjalistów).

Dzięki tym zajęciom jesteśmy świadomi, jakie niebezpieczeństwa niosą różnego rodzaju przedmioty wybuchowe i niebezpieczne, obejrzeliśmy (a nawet dotknęliśmy) przedmiotów, które potencjalnie mogą się znajdować na naszym terenie, i wiemy już, jak prawidłowo zareagować, gdy na coś takiego przypadkiem natrafimy.

Dziękujemy!

• Wyniki szkolnego konkursu WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH 2024

• W konkursie wzięło udział 21 uczniów ze starszych klas naszej szkoły. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań. Uczniowie wykazali się dobrą wiedzą z zakresu tematu konkursu. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Michalina Wojtowicz i Oliwia Koncewicz, które rozwiązały test bezbłędnie. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania i udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody.

Sponsorzy nagród: Macmillan Education, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Patryk Kun. Dziękujemy sponsorom za wsparcie naszej inicjatywy a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Klasa VIII

Oliwia Koncewicz – 20 pkt.

Ola Barszczewska – 16 pkt.

Dominik Wincza – 16 pkt.

Kasia Zacharewicz – 15 pkt.

Zuzanna Fok – 13 pkt.

Kasia Orłowska – 13 pkt.

Klasa VII

Amelia Olender – 19 pkt. (szybciej rozwiązała test)

Filip Drabyk – 19 pkt.

Julia Kusz – 18 pkt.

Wiktoria Pietraszek - 18 pkt.

Amelia Herbaczewska - 18 pkt.

Paula Seifried – 14 pkt.

Julia Makara – 10 pkt.

Milena Drab – 16 pkt.

Weronika Giczewska – 15 pkt.

Damian Wincza – 15 pkt.

Franek Kusz – 14 pkt.

Julia Łukaszewicz 12 pkt.

Michalina Wojtowicz - 20 pkt.

Iza Dobosz – 19 pkt.

Liwia Topczewska – 17 pkt.

Ewa Soroczyńska – 10 pkt.

• KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

•    17 stycznia po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
               Zwycięzcy:
            - I miejsce - Lena Piórkowska,
            - II miejsce - Mariusz Leśniewski,
            - III miejsce - Michał Wiejak oraz Nathaniel Gruca.
               Duety:
            - I miejsce - Sandra Dreksler i Lena Ciszewska,
            - II miejsce - Nikola Bąkart i Hanna Soroczyńska,
            - III miejsce - Stanisław Chodań i Tymon Fotyga.
                Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

• SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM

•     9 stycznia w Radziejach odbyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnych Rozgrywkach w Tenisie Stołowym.
                   W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:

- I miejsce - Dominik Reszuta,
            - I miejsce - Zuzanna Fok,
            - III miejsce - Dominik Grabarz,- V miejsce - Dawid Grabarz.
                 W IGRZYSKACH DZIECI:
            - V miejsce Thiago Barresi.
            Naszą szkołę reprezentowali też Damian Wincza i Maciej Kowalewski.
                   Wszystkie nasze Perełki dzielnie walczyły o czołowe miejsca na podium. Gratulujemy!

• Konkurs Kolęd w Węgielsztynie

•     - Lena Piórkowska - I miejsce
            Występ Leny chwycił za serca jurorów oraz zebraną publiczność.
               - Amelia Herbaczewska - I miejsce
            Jej subtelny, ciepły głos zaczarował wszystkich .
                -  Sandra Dreksler, Hanna Chodań, Lena Ciszewska wystąpiły jako zespół. Jak zwykle dziewczyny postawiły wysoko poprzeczkę, zdobywając II miejsce.
                - Julia Łukaszewicz - III miejsce - cudowny głos.
                - Angelika Kwarcińska - wyróżnienie.  Angeliko! Wielkie brawa! Dałaś czadu!

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Węgielsztynie oraz pani Mariannie Putkowskiej za możliwość uczestniczenia w tak cudownym przedsięwzięciu. Rodzinna atmosfera zmienia klimat konkursowy w miłe kolędowanie w większym gronie.  Wspólne kolędowanie sprawia, że piękna polska tradycja śpiewania bożonarodzeniowych pieśni nie będzie zanikała wśród ludzi.
                 „Nie chodzi o to, by ludziom było jak najlepiej, lecz o to, by między nimi było jak najwięcej miłości”. Max Scheller