• Uczeń klasy VII Adrian Vittek Mistrzem Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym (rocznik 2003-2005)

     •     Uczeń klasy VII Adrian Vittek został Mistrzem Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym (rocznik 2003-2005). Podczas Igrzysk Dzieci  i Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Adrian Vittek uczeń klasy VII naszej szkoły zdobył I miejsce i jedzie do Olecka reprezentować nasza szkołę w rozgrywkach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki :) 

     • ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI

     •       „Śpiewaj razem z nami” - pod takim tytułem 28 maja odbył się szkolny konkurs piosenki. Do konkursu z wybraną przez siebie piosenką przystąpiło 31 uczestników. Walczono o miejsca w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole i klasa 0, klasy I-III i klasy IV-VIII. Uczestniczy wykonywali  piosenki  a cappella albo wykorzystywali gotowe  podkłady muzyczne.
             Jury w składzie : Agnieszka Tryk, Regina Flis, Stefania Chludzińska, Katarzyna Komsta po przesłuchaniu wszystkich chętnych przyznała następujące nagrody:  
      - w kategorii przedszkole i klasa 0:
      I miejsce - Lena  Predko,
      II miejsce - duet  Ewa Żółcińska i Milena Drab,
      III miejsce - Julia  Siemaszko,
      wyróżnienia:  duet Nikodem Ulanowski  i Franciszek Kusz, duet  Ewa Soroczyńska i Izabela Dobosz;
      - w kategorii  klas I-III:
      I miejsce - Mateusz Kępa,
      II miejsce - Patrycja Denes,
      III miejsce - Dawid Grabarz,
      wyróżnienia: Adam Nazarowicz, Wiktoria Pietraszek, Angelika Kwarcińska, Zuzanna Fok;
      - w kategorii  klas IV-VIII:
      I miejsce - Wiktoria Otterska,
      II miejsce - duet Magdalena Siemaszko i Dominka Urbanowicz, duet Izabela Grabarz i Kinga Reszuta,
      III miejsce - duet Amelia Misztal i Marika Dreksler, duet Maciej Dyla i Dominik Wołodźko.

           Wszystkim  uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesów. Zapraszamy do udziału za rok.

     • MAMY MINILABORATORIUM

     •      Nasza szkoła wzięła udział w konkursie KOLORATORIUM przygotowanym przez FFiL Śnieżka SA, w którym mieliśmy szansę wygrania pracowni biologiczno - chemicznej o wartości 30 tys., 15 tys. lub 10 tys. złotych.
          Uczniowie kl. IV – VIII zarejestrowali się na platformie, rozwiązywali quizy o tematyce biologiczno – chemicznej, wykonywali prace plastyczne na temat „Pierwiastek jako superbohater”, redagowali prace literackie „Odkryłem nowy pierwiastek” oraz uczestniczyli w lekcjach, podczas których przeprowadzane były doświadczenia chemiczne. W ten sposób zdobywane były punkty dla szkoły, dzięki czemu udało nam się zakwalifikować do finałowego etapu konkursu, razem z 32 innymi szkołami.

            Zadanie finałowe polegało na nagraniu krótkiego filmu, teledysku itp. na temat "Związki z przyrodą". Było sporo przygotowań, dużo zabawy i pracy, a przy tym świetna nauka dla wszystkich biorących udział w tym projekcie. Na wyniki czekaliśmy do 22 maja. Udało nam się! Wygraliśmy 10 tysięcy złotych.

     • DZIEŃ ZIEMI 2019

     •       Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej oraz doskonała okazja do uwrażliwienie na problemy środowiska przyrodniczego i zamanifestowania naszych ekologicznych postaw.

             10 maja odbyła się akcja zbierania śmieci. Uczniowie wraz z opiekunami, zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, udali się w wyznaczone rejony do porządkowania. Oddziały przedszkolne oraz klasy I - III sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw, natomiast klasy IV-VIII zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły.

            Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy miłymi akcentami: pieczeniem kiełbasek przy ognisku i wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu.

            Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji Dnia Ziemi, a uczestnikom za aktywny udział w ochronie środowiska przyrodniczego.

     • SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS IV - VIII

     •     W naszej szkole w dniach 8 – 9 maja 2019 roku przeprowadzony został szkolny konkurs ekologiczny adresowany do chętnych uczniów klas IV – VIII. Polegał on na napisaniu testu składającego się z pytań dotyczących zagadnień związanych z ochroną środowiska. Wzięło w nim udział 61 uczniów:

      • kl. IV – 10 osób,
      • kl. V – 16 osób,
      • kl. VI – 8 osób,
      • kl. VII – 17 osób,
      • kl. VIII – 10 osób.

      Największą liczbę punktów uzyskali:

      • Hubert Bucik (kl. VIII),
      • Szymon Buczko (kl. VIII),
      • Damian Renter (kl. IV),
      • Laura Krukowska (kl. VIII),
      • Jakub Nagrodzki (kl. VII).

       

          Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA JERZEGO MAZURA

     •         6 maja naszą szkołę odwiedził ksiądz biskup Jerzy Mazur, który przybył w towarzystwie księdza proboszcza Zbigniewa Chmielewskiego. Pani Marzena Mokrzecka powitała gości w imieniu całej społeczności szkoły.
                Spotkanie uświetnił występ słowno- muzyczny przybliżający naukę oraz najważniejsze przesłania i myśli Jana Pawła II. Uczniowie zaśpiewali kilka religijnych pieśni. Nie zabrakło również „Barki”, którą tak bardzo lubił Ojciec Święty. Po występie głos zabrał ksiądz proboszcz, a następnie ksiądz biskup, który skierował do uczniów bardzo ciepłe słowa, zachęcił do modlitwy i ciągłego pogłębiania wiary. Słowami motta „Wymagajcie od siebie nawet, gdyby inni od was nie wymagali” zachęcał uczniów do ciągłej pracy nad sobą.

             Po wspólnej modlitwie różańcowej udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

     • XXIII BIEGI ULICZNE „MAZURY CUD NATURY”

     •       2 maja odbyły się XXIII Biegi Uliczne pod hasłem „Mazury Cud Natury”. Z naszej szkoły udział w biegach wzięło 22 uczniów.  W kolejnych startach zawodnicy zmagali się na różnych dystansach od 1300 do 100 m, w kategoriach obejmujących przedział roczników 1999 - 2014 i młodsi. Najlepsze wyniki osiągnęli: II miejsce- Natalia Chmurzyńska (kl. VI) i Dominik Reszuta (kl. III), VI miejsce - Patrycja Wachowiak  (kl. VI), VII miejsce - Łukasz Komorowski (kl. III), Maja Dubiel i Damian Wincza ( oddział przedszkolny), VIII miejsce - Jakub Chmurzyński (oddział przedszkolny) i Hanna Wincza (kl. III), X miejsce- Bartłomiej Domeła (kl. VII) i Oliwia Koncewicz (kl. III).

             Zwycięzcy otrzymali nagrody, wszyscy uczestnicy medale, pamiątkowe koszulki i słodkie upominki.