• Rodzic w Internecie

     • W ostatnich dniach duża część naszej kadry oraz chętni rodzice wzięli udział w 12 godzinnym cyklu szkoleń w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych, realizowanych w naszej gminie.

      J@ w internecie to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Celem programu jest stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym, poprzez zwiększanie kompetencji lokalnych instruktorów w zakresie uczenia osób dorosłych. 

      Program wyposaży uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym.

      W naszej szkole realizowane było szkolenie „Rodzic w sieci”. W ramach tych zajęć przekazywana była wiedza na takie tematy jak: wyszukiwanie informacji i pomysłów na działania, bezpieczne korzystanie z komputerów i smartfonów, reagowanie na zagrożenia i kontrola rodzicielska oraz e-usługi dla rodziców. Szkolenie przygotowało rodziców do roli przewodnika dziecka w bezpiecznym i mądrym korzystaniu z internetu, reagowania na sytuacje zagrożenia dzięki umiejętnościom zabezpieczenia dziecka przed niepożądaną aktywnością w internecie czy do korzystania z e-usług publicznych dostępnych dla rodziców.

      Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

      Instruktorem w tym projekcie jest nasz nauczyciel Pan Remigiusz Kaczyński.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
      Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Patronat honorowy dla wydarzenia udzielili: Ministerstwo CyfryzacjiMinisterstwo Edukacji NarodowejBiuro Rzecznika Praw ObywatelskichUrząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komenda Główna Policji. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska, Google Polska, National Westminster Bank Oddział w Polsce, Teatr Palladium oraz Mulitmedia w szkole.

      Od wielu lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w tym bardzo ważnym wydarzeniu. Jak co roku, nasi uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć poświęconych między innymi bezpiecznemu korzystaniu z portali społecznościowych, świadomemu wyszukiwaniu informacji w sieci czy przeciwdziałaniu hejtowi.

      W klasach I-III DBI także nie trwa jeden dzień. W młodszych klasach w trakcie zajęć szczególną uwagę poświęcono takim niebezpiecznym zachowaniom jak publikowanie własnych zdjęć lub podawanie danych osobowych czy korzystanie z nieodpowiednich stron internetowych. Okazało się, że dzieci mają świadomość zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu. Na koniec zajęć w nagrodę uczniowie otrzymali medale w formie naklejki za aktywny udział w zajęciach.

      Nie tylko ten jeden raz w roku, ale na co dzień wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.  

     • Walc - lekcja muzyki

     •        „Walc- różne odmiany ” - taki temat miała lekcja żywej muzyki, która odbyła się 15 lutego w naszej szkole. Kolejny raz mogliśmy na żywo posłuchać pięknej muzyki,  poznać  nowe wiadomości i utrwalić już znane. Artyści zaprezentowali nam różne walce. Wysłuchaliśmy wielu utworów, m.in. walca wiedeńskiego „Nad pięknym modrym  Dunajem”, walca angielskiego „ Moon River”, walca francuskiego „Musette” oraz walca stylizowanego skomponowanego przez Fryderyka Chopina. W czasie spotkania odpowiadaliśmy na pytania zadawane  przez prowadzących i chociaż nie były łatwe, to poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Lekcja zakończyła się  wysłuchaniem „Walca nr 2”  D. Szostakowicza.

     • Walentynki

     •      Walentynki to miły  dzień dla starszych i młodszych. Walentynkowe zwyczaje są obecne również w naszej szkole. Jednym z najpopularniejszych takich zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkole, jest poczta walentynkowa. Uczniowie, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucali kartki do specjalnie przygotowanego pudełka. W dzień walentynek korespondencja dotarła do adresatów. Przed rozdaniem serduszek odbył się uroczysty apel, na którym chłopcy z kl. III i II recytowali zabawne  walentynkowe wierszyki. Następnie klasa II zaśpiewała piosenkę, a uczennice  tej klasy: Amelka, Wiktoria i Dominika zaprezentowały  samodzielnie przygotowany układ taneczny.

            Wzruszeń dostarczyła nam  piękna piosenka Ewelinki  i Izy. Hitem okazała się „Randka w ciemno” uczniów kl. VIII. Nie zabrakło śmiechu i owacji. Gratulujemy odwagi i zdolności aktorskich.
            Program artystyczny przygotowała p. Dorota Dąbrowska, piękne dekoracje wykonała p. Anna Sroka.  

     • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

     •             W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 18 uczestników: dzieci przedszkolne i klasy 0 - III. Rozbrzmiewały popularne, znane i mniej znane utwory, które zachwyciły całą publiczność. Komisja w składzie: Agata Kulesza, Anna Sroka, Agnieszka Tryk i Marta Girulska wybrała laureatów.
      - I miejsce - Wiktoria Pietraszek i Julia Siemaszko,
      - II miejsce - Amelia Olender,
      - III miejsce-  Maja Śmierzyńska,
      - wyróżnienia: Lena Predko i Dominika Kwarcińska.
           W kategorii duety:
      - I miejsce - Angelika Kwarcińska i Julia Kusz,
      - II miejsce -  Aurelia Grzejszczyk i Dominik Wincza,
      - III miejsce - Maja Wierzchowska i Julia Makara.

           Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentów oraz życzymy dalszych sukcesów wokalnych. Konkurs przygotowała i przeprowadziła P. Joanna Kołowszyc.

     • Policjant i jego rodzina bez dachu nad głową – pomóżmy!

     • Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów uruchomił zbiórkę pieniędzy na pomoc dla dzielnicowego z Węgorzewa i jego rodziny, którzy w wyniku eksplozji gazu stracili dach nad głową wraz z całym dobytkiem. Policjant przebywa obecnie w szpitalu, a dwójkę jego dzieci i ich matkę przyjęli czasowo sąsiedzi.

      Dramatyczna sytuacja w jakiej znalazła się rodzina policjanta oraz zimowa aura skłaniają do tego, żebyśmy nie zwlekali z pomocą. Środki można przesyłać na specjalny rachunek Zarządu Wojewódzkiego nr:80 2030 0045 1110 0000 0391 2130 z dopiskiem „dla Mariusza”.