• Zabawa choinkowa - 18 stycznia

     •          18 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas  I-III.  Bal rozpoczął się od świetnych występów naszych milusińskich.  Następnie nadszedł czas na  zabawy i konkursy, które prowadził tajemniczy Pan  Staś. Wróżki, księżniczki, policjanci, rycerze, aniołki, kury, myszki, kotki i inne postacie - wszyscy świetnie się bawili. Tańczyliśmy, jechaliśmy pociągiem, robiliśmy kółeczka i wężyki. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w atrakcyjnych  konkursach: taniec z balonami, taniec na gazetach, „znaczek do znaczka”,  taniec ze sznurkiem, tańce wygibańce, hawajskie limbo i inne.
                Nie zabrakło również Mikołaja, który obdarował nasze pociechy wspaniałymi paczkami.

      Tego dnia było bajecznie, radośnie i kolorowo.
                W tym samym czasie starsi uczniowie (kl. IV – VIII) wzięli udział w dyskotece. Zabawa była wyśmienita, tańczyli niemalże wszyscy, niektórzy zatańczyli wprawdzie tylko kilka razy, ale byli też tacy, którzy nie zeszli z parkietu ani na chwilę.
               Ok. 14.00  ucichła muzyka i zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy zabawy karnawałowej udali się na zasłużony odpoczynek podczas ferii.

     • Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym

     •   16 stycznia 2019 r. w Radziejach odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju rywalizowali zawodnicy ze szkół: Sobiechy, Radzieje, Perły i Budry. Nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca na podium: Rafał Kowalik - I miejsce a Łukasz Kukułka - II miejsce.

         Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

     • „GRALIŚMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA”

     •      13 stycznia 2019 roku  po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla chorych i potrzebujących, tym razem pod hasłem ''Pomaganie jest dziecinnie proste''. Celem tegorocznego Finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, który ma umożliwić podniesienie standardu wyposażenia.

            Po raz kolejny razem z Orkiestrą zagrała nasza szkoła. W tę piękną niedzielę wolontariusze  przeprowadzili uliczną kwestę pieniędzy w Perłach oraz Węgielsztynie. Zebraliśmy 791, 25 zł i przekazaliśmy tę kwotę do Sztabu WOŚP w Węgorzewie.

         W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli wspierającym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

             "Sie ma! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej"