• Festyn rodzinny i regaty

•    1 maja 2018 r. w Ośrodku „Piekny Brzeg” odbył się festyn rodzinny, regaty węgorzewiaków, a przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla Łukasza Filipka – 10 letniego niepełnosprawnego chłopca z Węgorzewa.

Podczas tej imprezy, zorganizowanej przez stowarzyszenie „Otwarte jeziora”, siedmioro uczniów z SP Perły było wolontariuszami: Patrycja Olbryś, Izabela Grabarz, Laura Krukowska, Radosław Kuna, Anita Husar, Martyna Wojciechowska i Gabriela Śliwka.

• Przedstawienie "Lustereczko"

•

27 kwietnia gościł w naszej szkole Teatr z Białegostoku. Artyści zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. "Lustereczko” .

Widzowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy wróżki o imieniu Lustereczko, która opuściła swój piękny świat, aby poznać zachowania ludzi i nauczyć się od nich nowych emocji. Spektakl teatralny, działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiadał o sile dobra. Aktorzy przypominali, że zawsze mamy wybór w podejmowaniu decyzji. Uczniowie mogli zobaczyć, jak dobro czynione przez głównych bohaterów powróciło do nich ze zdwojoną siłą.

• Święto Konstytucji 3 Maja

•

27 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Perłach uroczyście obchodzili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Było patriotycznie, wzruszająco i w otoczeniu barw narodowych. Uczniowie klasy VI z okazji tego święta przedstawili w formie montażu słownego okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wiersze laureatów konkursu recytatorskiego i pieśni patriotyczne wykonane przez III klasę podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny, współczesnego patriotyzmu, podkreślały znaczenie symboli narodowych. Spowodowały, że niejednemu uczestnikowi występu zakręciła się łza w oku.
                 W tym dniu wszystkim towarzyszyły barwy biało–czerwone.

• Konkurs Recytatorski „Bohaterom Listopada 1918 r."

•

27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Sobiechach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem  „Bohaterom Listopada 1918 r.” Zadaniem uczestników było przygotowanie i recytacja utworu o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów: Filip Drabyk (kl. I), Hanna Wincza kl.(II), Magdalena Siemaszko i Wiktoria Guzman (kl. IV), Rafał Kowalik (klVI), Laura Krukowska i Szymon Buczko (kl. VII).

Uczniów do konkursu przygotowywały: P. Dorota Dąbrowska, P. Zofia Kruk  i P. Kazimiera Wincza.
                Dzieci recytowały w pięciu kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, kl. I – II, kl. III – IV, kl. V – VI, kl. VII. W przerwie wszyscy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek. Po długich obradach jury poznaliśmy zwycięzców konkursu. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

- Magdalena Siemaszko  - I miejsce,
            - Filip Drabyk i Rafał Kowalik – III miejsce,
            - Szymon Buczko - wyróżnienie.

Dziękujemy uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

• Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

•

26 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Przed uczniami było trudne zadanie. Sprawdzian składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz część dodatkowej  z przyrody. Wszyscy pracowali samodzielnie, wytrwale i  uważnie. Do ostatniej chwili rozwiązywali zadania. Był to ich pierwszy oficjalny sprawdzian. Życzymy im powodzenia i uzyskania maksymalnej liczby punktów.

• Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka"

•

25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sobiechach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Superdwójka” dla uczniów klas piątych szkół podstawowych. Wzięło w nim udział siedem dwuosobowych drużyn ze szkół naszego powiatu. Uczestnicy musieli rozwiązać m.in. łamigłówki, sudoku, tangram i zadania tekstowe.

Naszą szkołę reprezentowały Natalia Chmurzyńska i Anna Królak. Uczennice dzielnie się spisały, zajęły III miejsce. Dziękujemy i gratulujemy.