• Wizyta w Gwarku

     • Wizyta w Gwarku - Obrazek 1 Wizyta w Gwarku - Obrazek 2 Wizyta w Gwarku - Obrazek 3 Wizyta w Gwarku - Obrazek 4 Wizyta w Gwarku - Obrazek 5 Wizyta w Gwarku - Obrazek 6

      25 września uczniowie klas 0-II wraz opiekunami wybrali się do Centrum Aktywnego Wypoczynku  Gwarek,  by tam przeżyć wspaniałą przygodę i zamienić się w Tropicieli Zielonych Przygód.

      Uczestnicy wyprawy wzięli udział w grze fabularnej przygotowanej przez ducha lasu.

      Dzieciom nie straszne były ekstremalne warunki i dzielnie wykonywały zadania takie jak zbudowanie schronienia,  czy odnalezienie i dopasowanie tropów zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się również o zastosowaniu różnorodnych roślin.

      Niestety pogoda nie pozwoliła nam na zaparzenie herbaty z ziół zebranych przez dzieci, ale to nic straconego na pewno tam wrócimyJ.

     • AKCJA - SEGREGACJA

     • AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 1   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 2   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 3   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 4   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 5   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 6  AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 7   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 8   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 9   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 10   AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 11    21 września społeczność  naszej szkoły, już po raz kolejny uczestniczyła w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”  organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, a jej celem było promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

               Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, udali się w wyznaczone rejony do porządkowania. Oddziały przedszkolne oraz klasy I - III sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy IV-VIII zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły. Sprzątającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda i akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające.

               W poczuciu dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku, upiekliśmy kiełbaski  przy ognisku, a następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

               Udział uczniów naszej szkoły w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczynił się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie. 

               Sprzątanie Świata – Polska 2018 odbyło się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Węgorzewo. Serdecznie dziękujemy!

     • ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE

     • ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 1    ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 2    ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 3   ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 4    ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 5    ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 6   ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 7    ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 8   

       

      Chociaż w Szkole Podstawowej w Perłach uśmiechu nigdy nie brakuje, to dzisiejszego dnia uczniowie wraz z nauczycielami uczcili tak piękne i ważne święto. Światowy Dzień Orderu Uśmiechu to jedno z najpiękniejszych świąt dla dorosłych i dzieci.

      Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

      Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał zjedzenia cytryny koniecznie z uśmiechemJ

      Trzeba przyznać ,że śmiałków nie brakowało. Każdy nowo pasowany Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzekł „ być zawsze pogodnym i radość przynosić”.

     • Wrześniowe żeglowanie

     • Wrześniowe żeglowanie - Obrazek 1 Wrześniowe żeglowanie - Obrazek 2 Wrześniowe żeglowanie - Obrazek 3 Wrześniowe żeglowanie - Obrazek 4

      Rada pedagogiczna Naszej Szkoły ciągle doskonali swoje umiejętności oraz zdobywa nowe doświadczenia. W związku z tym, w minioną niedzielę, grupa odważnych belfrów z Pereł sprawdziła się podczas rejsu żeglarskiego po jeziorach Święcajty i Mamry. Pogoda dopisała, można było pożeglować w słońcu, w deszczu i przy dość silnym, zimnym wietrze. Odporność słabej płci na stres sprawdziliśmy podczas większych przechyłów jachtu. Natomiast cierpliwością wykazaliśmy się w drodze powrotnej przy bardzo słabym wietrze.

      Wiemy już, komu możemy powierzyć ster, kto perfekcyjnie pociąga za sznurki, kto jest najlepszym zaopatrzeniowcem, szantymenem, majtkiem pokładowym, a także wiemy kto, sprawnie balastując, uchroni nasz jacht przed wywrotką.

      Tyle kadra.

      Następnego dnia, uczniowie z Pereł także żeglowali. Dwunastu śmiałych uczniów z klas VII i VIII odbyło rejs podobną trasą. Dwa dostojne jachty, „Jesień” i „Zima”, wypłyneły z portuRóży Wiatrów, halsując pokonały jezioro Święcajty i wąski przesmyk prowadzący na Mamry. Jezioro Mamry przywitało śmiałków dość dużą falą i szkwałami. Tu mogli sprawdzić się wytrawni żeglarze. Nie każdy odważył się trzymać ster w takich warunkach. Bezpiecznie dopłynęliśmy do przytulnego portu „Góra Wiatrów”. Tu trzeba było zrelaksować się przed drogą powrotną. Ciepłe słońce, silny wiatr i dobre nastroje w obu załogach pozwoliły na sprawne opłynięcie wyspy Upałty od zachodu i szybkim baksztagiem wróciliśmy na Święcajty do Róży Wiatrów.

      Oba fantastyczne rejsy odbyły się dzięki uprzejmości kierownictwa Róży Wiatrów w Węgorzewie. Firma z Łodzi już kolejny raz udostepniła uczniom i pracownikom Naszej Szkoły dwa jachty (Fortuna 27) na dwa dni. Społeczność Szkoły Podstawowej w Perłach jest za to bardzo wdzięczna!

      Podczas rejsu młodzieżowego jachtami dowodzili: p. Regina Flis oraz p. Grzegorz Krukowski – tata dwójki naszych uczniów. W roli opiekuna młodzieży wystąpiła niezastąpiona p. Agnieszka Tryk. Dziękujemy pani Agnieszce oraz panu Grzegorzowi za cenną fachową pomoc!

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 1    WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 2    WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 3   WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 4     11 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/19. Na początku  wyłoniono 9 kandydatów z klas V - VIII. Następnie wszyscy pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w głosowaniu. Każdy mógł oddać jeden głos na wybranego ucznia spośród dziewięciu  kandydatów. Największą liczbę głosów otrzymał Rafał Kowalik. W skład Rady Samorządu Uczniowskiego na ten rok weszły również  Laura Krukowska, Gabriela Cichosz i Nadia Stasiak.

             Jednocześnie odbyły się wybory opiekuna SU. Uczniowie kl. IV – VIII  głosowali na wybranego nauczyciela spośród wszystkich pracujących w naszej szkole. Najwięcej głosów w tym roku  uzyskała P. Agata Kulesza.

     • SŁODKA NIESPODZIANKA

     • SŁODKA NIESPODZIANKA - Obrazek 1    SŁODKA NIESPODZIANKA - Obrazek 2     SŁODKA NIESPODZIANKA - Obrazek 3                           10 września wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły otrzymali słodką niespodziankę. Pani Wanda Ożga i P. Kazimierz Kluz przekazali każdemu po słoiczku miodu. Serdecznie dziękujemy!

     • „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

     • „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” - Obrazek 1   „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” - Obrazek 2   4 września w ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego  „Bezpieczna droga do szkoły” naszą  szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Głównym celem spotkania była rozmowa na temat bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza tych najmłodszych, aby ich droga do szkoły czy domu odbyła się bez przykrych niespodzianek.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 1    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 2     ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 3                             3 września 2018  r. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły Marzena Mokrzecka bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Przedstawiła organizację roku szkolnego i wychowawców klas:

      - oddział przedszkolny – Anna Sroka,

      - zerówka – Edyta Szarmacher - Stasiak,

      - kl. I – Agata Kulesza,

      - kl. II – Dorota Dąbrowska,

      - kl. III – Kazimiera Wincza,

      - kl. IV – Joanna Kołowszyc,

      - kl. V – Remigiusz Kaczyński,

      - kl. VI – Zofia Kruk,
      - kl. VII - Katarzyna Komsta,
      - kl. VIII - Marzenna Śmierzyńska.
              Inni nauczyciele: Agnieszka Linkiel, Barbara Szyszko, Robert Kun, Stefania Chludzińska, Iwona Błaszczyk, Regina Flis, Marta Sauter, Irena Józefowicz, Leonarda Anzulewicz-Gibowicz, Robert Jarosz i Andrzej Michalak. Ponadto zatrudnieni są także: Czesława Dąbrowska, Danuta Denes i Jan Józefowicz. W oddziale przedszkolnym pracę wspiera Marta Girulska, w sekretariacie Agnieszka Tryk.

               Zajęcia lekcyjne będą się rozpoczynały o godzinie 8.30. W naszej szkole i  w oddziałach przedszkolnych w tym roku naukę rozpoczęło 139 uczniów.

               Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła i dzieciom, i dorosłym wytrwałości, radości, energii do działania i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.