• „BEZPIECZNE FERIE”

•      19 stycznia naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa na drodze, mówił o bezpieczeństwie podczas ferii, podczas zabaw na śniegu, o rozważnym korzystaniu z uroków zimy.

• KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

•                                                         18 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 23 uczniów klas 0 - VII. Rozbrzmiewały popularne, znane i mniej znane utwory, które zachwyciły całą publiczność. Komisja w składzie: Zofia Kruk, Agata Kulesza, Anna Sroka i Kazimiera Wincza nie miała łatwego zadania i po długich naradach wybrała laureatów.
                 W kategorii klas 0- III:

- I miejsce - Lena Predko i Filip Drabyk,

- II miejsce - Wiktoria Otterska,

- III miejsce-  Angelika Kwarcińska,

- wyróżnienia: Amelia Olender, Maja Wierzchowska, Wiktoria Pietraszek, Dominik Wincza.
                 W kategorii klas IV- VII:

- I miejsce - Rafał Kowalik,

- II miejsce - Izabela Grabarz i Ewelina Pióro,

- III miejsce - Magdalena Siemaszko.
                  W kategorii duety:

- I miejsce - Laura Krukowska i Izabela Grabarz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentów oraz życzymy dalszych sukcesów wokalnych. Konkurs przygotowała i przeprowadziła P. Joanna Kołowszyc.

• SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM

•                      17 stycznia w Radziejach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju uczestniczyli zawodnicy ze szkół: Sobiechy, Węgielsztyn, Radzieje, Perły, Pozezdrze, Węgorzewo SP 1 i Budry. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Martyna Wojcichowska i Adrian Vittek zajęli I miejsce, Rafał Kowalik zajął II miejsce, a Łukasz Kukułka - V miejsce. Zawodnicy otrzymali dyplomy i medale.
                  Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

• PONOWNIE ZAGRALIŚMY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

•                          26. Finał WOŚP odbył się 14 stycznia 2018 roku, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel. W niedzielę wolontariusze, Szymon Buczko (klasa VII) oraz Julia Śmierzyńska (absolwentka), przeprowadzili uliczną kwestę pieniędzy w Perłach. Zebraliśmy 425,97 zł i przekazaliśmy pieniądze do Sztabu WOŚP w Węgorzewie.
                  Darczyńcom dziękujemy i gratulujemy wielkiego serca.

Postaramy się grać z Orkiestrą "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Czekamy na przyszły rok i 27. Finał tej pięknej akcji charytatywnej.