• NOCKA KLASY V

     • NOCKA KLASY V - Obrazek 1     NOCKA KLASY V - Obrazek 2     NOCKA KLASY V - Obrazek 3   NOCKA KLASY V - Obrazek 4     NOCKA KLASY V - Obrazek 5     NOCKA KLASY V - Obrazek 6  NOCKA KLASY V - Obrazek 7     NOCKA KLASY V - Obrazek 8     NOCKA KLASY V - Obrazek 9    NOCKA KLASY V - Obrazek 10     NOCKA KLASY V - Obrazek 11     NOCKA KLASY V - Obrazek 12                             Na noc w szkole z 27 na 28 października piątoklasiści stawili się w komplecie. Przygotowaliśmy sobie miejsca do spania (wszyscy zgodnie wybrali zerówkę na miejsce noclegu) i zajęliśmy się czynnościami zaplanowanymi na rozpoczęcie wspólnej zabawy. Dziewczęta przyniosły ze sobą zestawy kosmetyków i wykonywały makijaże, chłopcy grali w tym czasie w unihokeja.
            Następnie zgromadziliśmy się w świetlicy szkolnej, aby delektować się smakołykami. Z jakiej okazji? Z okazji 11 urodzin Kuby i Patryka. Głośno zaśpiewaliśmy: „Sto lat!”, po czym chłopcy pomyśleli marzenia i zdmuchnęli świeczki na torcie. Zjedliśmy ze smakiem, chwilę pogawędziliśmy i po przerwie rozpoczęliśmy zabawy.

            Bawiliśmy się w ciemnego chowanego, w „gorące krzesła”, „wampiriadę”, graliśmy w ping-ponga, piłkarzyki i siatkówkę. Były też śpiewy, tańce i zabawy zespołowe.  
             Zwykle ok. północy wybieramy się na spacer, ale tym razem warunki atmosferyczne nam na to nie pozwoliły. Zamiast tego spotkała nas przemiła niespodzianka – ogromna pizza, która pojawiła się na stole. Na szczęście spać się jeszcze nie wybieraliśmy, więc można było ją spokojnie zjeść.
             Po godzinie drugiej udaliśmy się do swoich „sypialni”, można było jeszcze w ciszy pogawędzić, po czym zapaść w błogi sen.
             Ok. 8.00 wszyscy już wstali. Śniadanie, pakowanie, porządki i powrót do domu, aby odespać długą noc w szkole.
            Razem z uczniami tej nocy bawiły się P. Jolanta Wojtowicz i P. Zofia Kruk.

     • Nocka klasy IV

     • Nocka klasy IV - Obrazek 1 Nocka klasy IV - Obrazek 2 Nocka klasy IV - Obrazek 3Nocka klasy IV - Obrazek 4 Nocka klasy IV - Obrazek 5 Nocka klasy IV - Obrazek 6 Nocka klasy IV - Obrazek 7

      Noc z 20 na 21 października wszyscy chęni uczniowie klasy IV mogli spędzić w szkole. Ten czas zaplanowany był na wspólne spacery, gry, zabawy oraz na integrację.

      Zebraliśmy się w piątkowe popołudnie, i po zakwaterowaniu w zerówce wspólnie udaliśmy się na boisko szkolne, by pograć w piłkę. A że ciemno robi się dosyć wcześnie, to już po kilku chwilach musieliśmy korzystać z latarek, przez co zabawa była jeszcze lepsza! Niestety, w końcu baterie się rozładowały, ale jako że my mieliśmy pełne akumulatory, to przenieśliśmy się na naszą nową salę sportową, i tam kontynuowaliśmy nasze rozgrywki. Gdy wszyscy byli już porządnie wymęczeni wróciliśmy do szkoły na posiłek regeneracyjny. Następnie nadszedł czas na zabawy w berka i chowanego, gry planszowe, karty, a co odwżniejsi w skupieniu oglądali horrory. 

      Punktualnie o północy wybraliśmy się na spacer po okolicy. Każde najdrobniejsze dźwięki dobiegające do naszych uszu powodowały, że ciarki przebiegały nam po plecach. Ale nikt nie dał po sobie poznać, że się boi! Po powrocie jeszcze przez jakiś czas trwały wspólne zabawy, a około godziny drugiej zaczęła się cisza nocna, i nadszedł czas na na nocne rozmowy.

      Rano po doprowadzeniu szkoły do stanu zastanego zdążyliśmy jeszcze zagrać w piłkę na boisku szkolnym, a do godziny 10:00 wszyscy już rozjechali się do domów, aby w domowym zaciszu regenerować siły i odsypiać zaległe godziny.

      Opiekę nad dziećmi sprawowali: Pani Edyta Szarmacher-Stasiak i Pan Remigiusz Kaczyński.

     • "PERYPETIE KSIĘŻNICZKI KAROLINKI"

     • "PERYPETIE KSIĘŻNICZKI KAROLINKI" - Obrazek 1      "PERYPETIE KSIĘŻNICZKI KAROLINKI" - Obrazek 2      "PERYPETIE KSIĘŻNICZKI KAROLINKI" - Obrazek 3    "PERYPETIE KSIĘŻNICZKI KAROLINKI" - Obrazek 4      "PERYPETIE KSIĘŻNICZKI KAROLINKI" - Obrazek 5      "PERYPETIE KSIĘŻNICZKI KAROLINKI" - Obrazek 6

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1       DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 2      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 3    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 4     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 5      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 6   DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 7     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 8      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 9   DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 10     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 11      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 12                  Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
                13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się z tej okazji akademia. W gali Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz absolwenci. Zgromadzonych zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Węgorzewa Krzysztof  Piwowarczyk oraz dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Przedszkoli w Węgorzewie Bożena Stępak.
               W części oficjalnej głos zabrała dyrektor Marzena  Mokrzecka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

            W części artystycznej wystąpili   uczniowie klasy VI: Anita Husar, Nadia Stasiak, Gabriela Cichosz, Rafał Kowalik, Dorian Krukowski oraz Norbert Kozłowski. Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania. Przedstawienie pod tytułem  „Tajemniczy pokój pana dyrektora” wprowadziło wszystkich uczestników uroczystości we wspaniały, radosny nastrój.
           Młodych artystów przygotowała Edyta Szarmacher- Stasiak.

     • REJONOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ

     • REJONOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 1      REJONOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 2      REJONOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 3   REJONOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 4    REJONOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 5     12 października 2017 r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II Szkół Podstawowych w Piątkach Piłkarskich  Chłopców.  W rozgrywkach udział wzięło 7 drużyn: Wilkowo, Bezledy, Kętrzyn, Węgorzewo, Perły, Bartoszyce i Lidzbark Warmiński. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Kukułka, Rafał Kowalik, Norbert Kozłowski, Kacper Kopcych, Kacper Witkowski, Adrian Vittek, Arkadiusz Staniszewski i Gabriel Palanis. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Każda z grup rozegrała mecze systemem „każdy z każdym”. Do końca toczyła się zacięta rywalizacja, trudno było wywalczyć awans  do rozgrywek regionalnych. Reprezentanci z naszej szkoły zajęli piąte miejsce.

              Dziękujemy naszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

     • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 1      ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 2      ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 3   ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 4     ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 5      ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 6    ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 7     ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 8      ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 9    ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 10     ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 11      ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - Obrazek 12                                 11 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. „Ślubujemy być dobrymi koleżankami i kolegami, pilnie uczyć się i sumiennie wypełniać wszystkie polecenia nauczycieli i wychowawców, szanować rodziców, nauczycieli, starszych i kolegów” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści. Zanim dzieci  zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji wszyscy  zgodnie potwierdzili, iż dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
            Doniosłym momentem uroczystości było pasowanie, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły, Marzena Mokrzecka. Tym samym  dziesięcioro pierwszaków  zostało włączonych do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Perłach: Michał Dyla, Filip Drabyk, Dawid Grabarz, Dominik Grabarz, Julia Kusz, Angelika Kwarcińska , Dominika Kwarcińska, Amelia Olender, Wiktoria Pietraszek, Anna Weiss. 

              Na zakończenie uroczystości  szóstoklasiści udzielili młodszym kolegom kilku dobrych rad oraz wręczyli drobne upominki. Od Rady Pedagogicznej tradycyjnie otrzymali książeczki SKO z symboliczną "złotówką" i zegarki na rękę.  Po części artystycznej jeszcze była chwila dla fotoreporterów, a potem nadszedł czas na zabawę - bal połączony z poczęstunkiem, w którym uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, rodziny i wychowawczyni, P. Dorota Dąbrowska.
             A od jutra prawdziwa nauka! Życzymy powodzenia:)

     • ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

     • ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 1 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 2 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 3   ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 5 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 6    ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 7 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 8    10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej realizowanym od 2003 r. przez Klub Gaja, którego elementem jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew.
              W naszej szkole  uczniowie doskonale wiedzą, czym jest ekologia. Dlaczego drzewa są dla nas ważne? Są miłe dla oka, oczyszczają powietrze, chronią przed palącym słońcem w upalny dzień, dają materiał na budowę domu i smaczne owoce. Powodów, dla których warto chronić drzewa, jest zdecydowanie więcej.
      Drzewa odgrywają bardzo znaczącą rolę dla życia na Ziemi. O tym wszystkim  i nie  tylko dowiedzieliśmy się w czasie spotkania z panią Agnieszką Tryk - zaprzyjaźnioną ze szkołą mamą ucznia i zapalonym „gajowym”.
              Nawet deszcz nie mógł zakłócić tak szczególnego dnia. Uczniowie naszej szkoły dzięki pomocy państwa Agnieszki  i Adriana  mogli uczestniczyć w sadzeniu drzewek na terenie szkoły. Symboliczne sadzenie drzew przypomniało wszystkim o odpowiedzialności za naszą planetę Ziemię.

            Rośliny będą nie tylko ozdobą, ale także ,,filtrem" powietrza przy naszej szkole. Mogą również stanowić doskonałe obiekty do obserwacji przyrodniczych.

     • WYCIECZKA DO OLSZTYNA

     • WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 1 WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 2 WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 3   WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 4 WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 5 WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 6      WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 7 WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 8     7 października uczniowie klas IV-VII  uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Cele wyjazdu to Park Trampolin 7 Jump Street i Teatr Lalek.
             Trampoliny  to coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej Dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.
             Po 2 godzinach „ciężkiego treningu” wybraliśmy się na obiad.

             Nasyceni udaliśmy się do Teatru Lalek na przedstawienie pod tytułem „Petit Piere”.  Dramat „Petit Pierre” to sztuka mówiąca o autentycznej postaci. Jest to piękna, wzruszająca historia upośledzonego chłopca, który musi się zmagać z otaczającym go światem, ze złośliwością i pogardą drugiego człowieka. Spektakl na podstawie  dramatu był dla młodych widzów lekcją historii XX wieku i przede wszystkim lekcją tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

     • SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ

     • SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 1    SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 2    SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 3      SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 4    SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 5    SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 6    SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 7    SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 8    SUKCES W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 9                      3 października w Hali Miejskiej w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Chłopców.  W sportowej rywalizacji udział wzięło 5 drużyn: SP nr 1, SP nr 2, Węgielsztyn, Perły i Sobiechy. Naszą szkołę reprezentowali: Arkadiusz Staniszewski, Łukasz Kukułka, Rafał Kowalik, Adrian Vittek, Kacper Witkowski, Kacper Kopcych, Norbert Kozłowski i Gabriel Palanis. Mecze na bardzo wysokim poziomie odbywały się systemem „każdy z każdym”. Obfitowały w emocje, zaciętą rywalizację oraz popisowe akcje i bramki. Reprezentanci  z naszej szkoły dzielnie walczyli o miejsce na podium. Z bilansem 7 punktów zajęli pierwsze miejsce i awansowali do rozgrywek rejonowych. Na zakończenie zmagań sportowych nasi uczestnicy otrzymali puchar, medale, dyplom i owocowy poczęstunek.

             Gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 1        OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 2       OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 3    OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 4       OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 5      OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 6                      Święto to obchodzone jest 29 września.
                Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań, pomaga w budowaniu więzi, uczy odróżniania dobra od zła. Jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie. Nie możemy się zgodzić, że książkę zastąpił laptop czy telewizor. To od nas dorosłych zależy, czy dziecko pokocha książkę i pozwoli się zabrać w zaczarowany świat przygód.
                Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych po raz pierwszy miały zaszczyt uczestniczyć w tym święcie, ale na pewno nie ostatni. Po obiedzie przedszkolaki z „0” wraz z oddziałem dzieci 3- 4 letnich  miały okazję zapoznać się z różnymi rodzajami literatury dziecięcej, przeglądały książki i czasopisma, które same przyniosły tego dnia do szkoły. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu celu rozpoczęliśmy spotkanie z książką.

           Do głośnego czytania zostały wybrane utwory przyniesione przez dzieci.

          "Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę - mówiła Patricia. - Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory i tym podobne … Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, którzy nie czytacie."

                                             Arturo Pérez-Reverte – "Królowa Południa"

     • IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA”

     • IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 1       IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 2       IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 3    IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 4      IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 5       IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 6      IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 7       IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 8        IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 9      IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 10      IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 11       IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 12      IV ROCZNICA OTWARCIA „KOLOROWEGO BOISKA” - Obrazek 13         4 lata już za nami,
                                                        a Ty, Snieżko, nadal z nami...
             
              Tak, tak, to już cztery lata .Od tylu lat możemy się cieszyć naszą „perełką” - wielofunkcyjnym boiskiem. Trudno uwierzyć, ale emocje te same, a nawet może i większe. Radość, szczęście , satysfakcja.
               I w tym roku jak przystało na Szkołę Podstawową w Perłach kadra pedagogiczna stanęła na wysokości zadania i przygotowała uczniom niespodziankę z okazji  4 rocznicy otwarcia „Kolorowego boiska”. Jak zwykle było hucznie, kolorowo i zabawnie. Wszyscy znaleźli coś dla siebie.

                 Rocznica to nie tylko zabawy, konkursy oraz konkurencje sportowe. To  czas refleksji i nowych pomysłów... 

     • OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI

     • OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 1      OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 2      OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 3  OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 4     OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 5     OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 6  OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 7     OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 8     OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 9  OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 10   OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 11  OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI - Obrazek 12          28 września chętni uczniowie z kl. III – VII mieli okazję poczuć się jak studenci. Tego dnia wybraliśmy się na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski, aby wziąć udział w 15 Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki
              Wybraliśmy zajęcia z dwóch tematów. Jedna grupa udała się na wykład „Ryby naszych jezior i rzek”. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną odpowiadającą m. in. na pytania: „Czy świnki żyją w rzece? Czy pstrąg połknął tęczę? Jak wygląda koza w wodzie? Po co rybie wąsy? Kto jest zbójem w jeziorze?” Następnie udaliśmy się na  wycieczkę po laboratoriach Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej.  Na zakończenie  wzięliśmy udział w konkursie rysunkowym z nagrodami: „Moja wymarzona ryba”. Komisji najbardziej przypadły do gustu prace: Laury Krukowskiej, Szymona Buczki i Izabeli Grabarz, ale nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.

               Druga grupa wzięła udział w zajęciach pt. „Drzewa w polskich lasach”. Zapoznaliśmy się z gatunkami drzew i krzewów występujących w lasach, próbowaliśmy swoich sił w ich rozpoznawaniu, wysłuchaliśmy wielu ciekawostek dotyczących drzew i dowiedzieliśmy się, czy wycinka drzew jest koniecznością. Na zakończenie każdy uczestnik rozwiązał krzyżówkę i otrzymał Dyplom Przyjaciela Lasu.
              To był bardzo udany dzień i za rok też pojedziemy na takie ciekawe lekcje przyrody lub z innej dziedziny wiedzy.
               Razem z uczniami tego dnia na Uniwersytet wybrali się: Marzena Mokrzecka, Zofia Kruk i Remigiusz Kaczyński.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 1     ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 2     ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 3   ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 4     ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 5      4 września 2017  r. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły Marzena Mokrzecka bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Przedstawiła organizację roku szkolnego i wychowawców klas:
      - oddział przedszkolny – Anna Sroka,
      - zerówka – Edyta Szarmacher - Stasiak,
      - kl. I – Dorota Dąbrowska,
      - kl. II – Kazimiera Wincza,
      - kl. III – Agata Kulesza,
      - kl. IV – Remigiusz Kaczyński,
      - kl. V – Zofia Kruk,
      - kl. VI – Katarzyna Komsta,
      - kl. VII - Marzenna Śmierzyńska.
              Inni nauczyciele: Joanna Kołowszyc, Robert Kun, Stefania Chludzińska, Izabela Kawka, Agnieszka Linkiel, Sylwia Jagła – Garbowicz, Iwona Błaszczyk, Regina Flis, Barbara Szyszko, Marta Sauter, Irena Józefowicz i Andrzej Michalak. Ponadto zatrudnieni są także: Czesława Dąbrowska, Danuta Denes i Jan Józefowicz.
                Zajęcia lekcyjne będą się rozpoczynały o godzinie 8.30. W naszej szkole i  w oddziałach przedszkolnych w tym roku naukę rozpoczęło 136 uczniów.
              Tego dnia bardzo miłą niespodziankę sprawił nam P. Wiesław Pietrzak, który przykazał stowarzyszeniu PERŁA działającemu przy szkole zestaw multimedialny: projektor, laptopa i tablicę multimedialną. Dziękujemy!
              W dalszej części nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie schodów, które umożliwiają od tego roku wchodzenie na pierwsze piętro, gdzie znajdują się: zerówka, stołówka, świetlica i pokój nauczycielski.

            Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła i dzieciom, i dorosłym wytrwałości, radości, energii do działania i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.