• Kolejne warsztaty kulinarne za nami. Tym razem odbyły się w Świetlicy w Trygorcie. Uczestniczki dały z siebie wszystko i pod okiem Ani Bakun, szefowej kuchni hotelu Ognisty Ptak, wyczarowały wiele potraw. Była zupa krem z kiszonej kapusty, bliny z pomaczką, placki ziemniaczane z twarożkiem i łososiem, sałatka z winegretem, figą i panierowaną fetą, były tez śledzie w różnych odsłonach i wiele innych pyszności. Mimo, iż to warsztaty dla dorosłych, nieoceniona okazała się pomoc dwóch dziewczynek Laury i Darii, które z niewielka pomocą przygotowały ciasto na naleśniki, pierogi, bliny, sos winegret, ciasteczka, lemoniadę. Warsztaty zaszczycił również swoją obecnością Burmistrz Krzysztof Kołaszewski, za co bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do składania deklaracji i uczestnictwa w kolejnych przedsięwzięciach.

• Kolejne warsztaty kulinarne odbyły się w świetlicy w Gujach. Panie pod okiem niezastąpionej Anny Bakun - szefowej kuchni w Hotelu Ognisty Ptak przygotowywały dania wigilijne. Pracowite jak pszczółki kursantki wykonywały wzorowo polecenia prowadzącej. To prawdziwa uczta dla oczy, nie wspomnę o uczcie smaków. Ze zwykłego śledzia zostały wyczarowane prawdziwe dzieła sztuki. Zupa krem z kiszonej kapusty oraz grzybowo selerowa przyprawiała o obłęd. Przystawki, sałatki, placuszki, rybka- wszystko smakowało i wyglądało smakowicie. Pani Ania zradzała pomału tajniki swojej kuchni, a panie próbowały zapamiętać liczne przepisy. Niejednokrotnie spojrzenie Pani Ani zwalało z nóg, bo czasami zdarzały się błędy w sztuce kulinarnej, ale i śmiechu było przy tym wiele. Hitem była zupa grzybowa podana z pulpetami z ryby. Palce lizać!!!
      • Projekt realizowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Familijne LOWE, Realizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa w Perłach przy partnerstwie Węgorzewskiego Centrum Kultury. Wnioskodawcą jest Gmina Węgorzewo.

• Kolejne warsztaty kulinarne w ramach przedsięwzięcia Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Perłach za nami. W sobotni dzień 28 listopada gościliśmy w świetlicy w Wesołowie. Doskonale wyposażona kuchnia Koła Gospodyń Wiejskich robi naprawdę wrażenie. W takich warunkach można pracować 🤗. Warsztaty po raz kolejny poprowadziła Pani Anna Bakun - szefowa kuchni hotelu Ognisty Ptak. Uczestniczki nabyły nowe kompetencje w zakresie przygotowywania potraw, poznały tajniki dekorowania potraw oraz nowe wyśmienite potrawy. Niezwykły kunszt oraz profesjonalizm Ani Bakun sprawił, iż wszyscy poczuliśmy się jakbyśmy byli w pięciogwiazdkowej restauracji. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i wszystko jasne. Mniam, mniam. Projekt realizowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Familijne Lowe. Wnioskodawcą jest Gmina Węgorzewo.

Kolejne warsztaty kulinarne oraz dekoratorskie przed nami. Serdecznie zapraszamy.

• Warsztaty kulinarne

• 21 listopada 2020r. w ramach projektu LOWE odbyły się warsztaty kulinarne „Zimne przekąski i sałatki świąteczne”, które poprowadziła Anna Bakun - szef kuchni z „Ognistego Ptaka”. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach po 5 osób w super wyposażonej świetlicy w Perłach. Uczestniczki warsztatów miały okazję poznać kilka patentów kulinarnych oraz zapoznać się z kunsztem pani Ani. Ciekawie i kolorowo podane dania przykuwały wzrok, a co za tym idzie pobudzały zmysł smaku. Jak się okazało, smak zdecydowanie przewyższał wygląd, ale o tym można się juz przekonać tylko osobiście. Uczestniczki nabyły umiejętności w zakresie gotowania, współpracy w grupie oraz planowania.

Przypomnijmy- Gmina Węgorzewo pozyskała 250 000zł na realizację przedsięwzięcia Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Perłach.