• Otwarcie ścieżki edukacyjnej i innowacyjnego placu zabaw.

Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Perła-Promocja-Edukacja-Rozwój w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” pt. „Budowa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w miejscowości Perły oraz wyposażenie świetlicy w Rudziszkach”. Wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości 120 tysięcy złotych. Ogólna wartość projektu to ponad 141 tysięcy złotych.

• Otwarcie świetlicy wiejskiej w Perłach

• Zawody wędkarskie w Perłach

ZAWODY WĘDKARSKIE W PERŁACH

2 października w godzinach 12.15 - 14.00 przy stawie w Perłach odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych. Zgłosiło się wielu uczestników, w tym 16 uczniów z naszej szkoły. Każdy miał własną wędkę oraz zanęty. Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwali Paweł Krupa oraz sekretarz Koła PZW Miasto Węgorzewo Leszek Boruczkowski.

Po zważeniu złowionych ryb ogłoszono wyniki:

- I miejsce – Wojciech Królak,

- II miejsce – Michalina Krupa,

- III miejsce – Ignacy Tryk.

Zawody zorganizowane zostały przez jest Szkołę Podstawową w Perłach, Stowarzyszenie Perła – Promocja – Edukacja - Rozwój oraz Koło PZW - Miasto Węgorzewo. Sponsorami nagród było Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, a sponsorzy prywatni ufundowali poczęstunek (kiełbaski na ognisko), który umilił uczestnikom czas oczekiwania na wyniki.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji zawodów.

Zawody odbyły się w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Rybactwo i Morze

Budowa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w miejscowości Perły oraz wyposażenie świetlicy w Rudziszkach.

3 października 2020 r.

• Kolejne elementy ścieżki edukacyjne i placu zabaw powstają przy naszej szkole. Dziś klasa VII pod czujnym okiem wychowawcy Remigiusza Kaczyńskiego zmierzyła się ze złożeniem mobilnego boiska do unihokeja. Niedługo pierwszy mecz.

9 września 2020 r

• Kiedy uczniowie naszej szkoły wrócili po wakacyjnej przerwie, czekał na nich nowy plac zabaw i ścieżka edukacyjna. W piątkowe popołudnie burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski postanowił przetestować nowe urządzenia do zabawy i nauki. Gdyby nie obowiązki, pan burmistrz zapewne zostałby w Perłach na dłużej... 😉

Innowacyjny plac zabaw i ścieżka edukacyjna przy Szkole Podstawowej w Perłach powstały w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Perła-Promocja- Edukacja-Rozwój w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” pt. „Budowa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w miejscowości Perły oraz wyposażenie świetlicy w Rudziszkach”. Wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości 120 tysięcy złotych. Ogólna wartość projektu to ponad 141 tysięcy złotych.

Wsparcie było możliwe dzięki pomocy Lokalnej Grupy Rybackiej Wielkie Jeziora Mazurskie w Węgorzewie. Stowarzyszenie otrzymało również środki finansowe w wysokości 10 tysięcy złotych od Gminy Węgorzewo. Z tych środków zakupione zostanie dmuchane boisko do gier rodzinnych oraz gry planszowe.

Fot. Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie

4 września 2020 r.

• Innowacyjny plac zabaw już się montuje :))))

Kolejne prace montażowe w ramach projektu realizowanego przez nasze stowarzyszenie Perła- Promocja - Edukacja Rozwój w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” pt. „Budowa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w miejscowości Perły oraz wyposażenie świetlicy w Rudziszkach”. Wsparcie było możliwe dzięki pomocy -Lokalnej Grupy Rybackiej Wielkie Jeziora Mazurskie w Węgorzewie . Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie.

Będzie pięknie

• Oj dzieje się 🙂 1 września będziecie zaskoczeni :))) To dla naszych Perełek

19 sierpnia 2020 r.

• W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace montażowe ścieżki edukacyjnej w ramach projektu realizowanego przez nasze stowarzyszenie Perła- Promocja - Edukacja Rozwój w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” pt. „Budowa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w miejscowości Perły oraz wyposażenie świetlicy w Rudziszkach”. Nasz wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości 120 tysięcy złotych. Ogólna wartość projektu to ponad 141 tysięcy złotych. W ramach projektu powstanie ścieżka edukacyjna, plac zabaw. Zakupione zostaną również atrakcyjne gry rodzinne. Wsparcie było możliwe dzięki pomocy -Lokalnej Grupy Rybackiej Wielkie Jeziora Mazurskie w Węgorzewie . Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie. Stowarzyszenie otrzymało również środki finansowe w wysokości 10 tysięcy złotych od gminy Gmina Węgorzewo. Z tych środków zakupione zostanie dmuchane boisko do gier rodzinnych oraz gry planszowe.

Brakuje nam jeszcze ciut środków na to, aby było jeszcze piękniej dlatego zwracamy się z prośbą o dobrowolne wpłaty na nasze stowarzyszenie ( kwotę darowizny można odliczyć od podatku ).😀😀😀

BGŻ 78 2030 0045 1110 0000 0389 4900 z dopiskiem darowizna na plac zabaw

Dziękujemy i zapraszamy do Pereł.

19 sierpnia 2020 r.

• Hurrra hurra

• Dziś 26 maja zarząd naszego stowarzyszeniaZofia Kru oraz Marzena Mokrzecka w Urzędzie Marszalkowskim w Olsztynie podpisał umowę na dofinansowanie operacji pt. „Budowa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w miejscowości Perły oraz wyposażenie świetlicy w Rudziszkach”. Dzięki temu w Perłach powstanie nowoczesny plac zabaw oraz ścieżka edukacyjna. Świetlica w Rudziszkach zyska atrakcyjne gry. Planowane zakończenie prac montażowych wrzesień 2020. Wartość projektu 120 tys złotych 😍Dziękujemy Pani Wioli Banasiewicz oraz Katarzynie Alberskiej za współpracę. Kochane Perełki to dla Was.

26 maja 2020 r.