• W dniach 14 – 16 maja 2024 r. po raz szósty w historii naszej szkoły odbył się egzamin ósmoklasisty. W tym roku przystąpiło do niego 13 uczniów: Aleksandra Barszczewska, Aleksandra Cybulska, Zuzanna Fok, Aurelia Grzejszczyk, Oliwia Koncewicz, Katarzyna Orłowska, Zuzanna Rapita, Damian Renter, Dominik Reszuta, Cezary Soroczyński, Dominik Winacza, Hanna Wincza, Katarzyna Zacharewicz.
    • W dniach 6 – 12 maja ośmioro uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce. Zwiedziliśmy: Kraków, Zakopane, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, Wielką Krokiew, Gubałówkę, Krupówki, Dolinę Kościeliską, Polanę Rusinową, …
    • 26 kwietnia dwie drużyny z naszej szkoły brały udział w Powiatowych Finałach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W młodszej kategorii reprezentowali nas: Weronika Giczewska, Milena Zapaśnik, Adam Nazarowicz i Michał Bąkart, w starszej: Zuzanna Fok, Dominik Wincza i Filip Drabyk.
      Na początek wszyscy rozwiązywali testy wiedzy, później drużynami musieli odpowiednio udzielić pierwszej pomocy w zainscenizowanym wypadku, następnie każ
    • 23 kwietnia dwóch uczniów: Oskar Herbaczewski - kl. II oraz Kacper Mielniczek - kl. III reprezentowało naszą szkołę w XII Powiatowym Konkursie „Asy Matematyczne” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Sobiechach. Nasi uczniowie znaleźli się na podium, zajmując 1 miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
    • W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w działania na rzecz ochrony środowiska poprzez sprzątanie najbliższej okolicy. Celem przedsięwzięcia było nie tylko upiększenie terenu, ale również podniesienie świadomości ekologicznej wśród społeczności szkolnej.
    • 17 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym Turnieju Szachowym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Tobias Konda, Julian Śmierzyński, Jakub Chmurzyński, Milena Drab (kategoria kl. IV – VI), Aleksandra Cybulska, Zuzanna Fok (kl. VII – VIII).
    • 12 kwietnia 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały: Izabela Dobosz, Ewa Soroczyńska, Michalina Wojtowicz z kl. IV i Milena Drab z kl.V.
    • „Każde spojrzenie na krzyż niech niepokojem zagości,
      bo wszystko w życiu to nic wobec tak wielkiej miłości”
      27 marca uczniowie klas III- VII przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. „Przez krzyż do chwały”, który wprowadził nas w atmosferę nadchodzących dni Triduum Paschalnego. Piękne wartości i przesłania pozwoliły każdemu zatrzymać się nad tajemnicą krzyża i Zmartwychwstania.
    • 14.03 obchodzimy Dzień Liczby Pi, w związku z tym w naszej szkole odbył się konkurs „Kto więcej”, polegający na wypowiedzeniu z pamięci jak największej ilości cyfr po przecinku Ludolfiny. Dozwolona była jedna pomyłka na 15 cyfr.
    • 15 marca ukazał się wykaz uczniów szkół podstawowych, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty w Konkursie z Języka Polskiego organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazła się Zuzanna Fok. Gratulujemy sukcesu!
    • Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który przypada 6 marca, zostały rozdane nagrody w konkursie „Rymowanie na Zawołanie! Nasza Szkoła!”. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wierszyka bądź rymowanki o naszej szkole. Konkurs był rozstrzygany w 2 kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VI. Wzięło w nim udział 7 uczniów.
      W kategorii: kl. I-III:
      - 1 miejsce: Dorian Kamiński - kl. III oraz Oskar Herbaczewski - kl. II,
      - 2 miejsce:
    • Tydzień, w którym przypadał 21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ogłoszony został Tygodniem Interpunkcji w naszej szkole. Codziennie od 19 do 23 lutego wszyscy chętni uczniowie otrzymywali testy, które zawierały różne zadania z dziedziny interpunkcji. Znalazło się 31 śmiałków, którzy wykonali wszystkie testy, tzn. 18 złożonych zadań dotyczących: przecinków, kropek, znaków zapytania, wykrzykników, wielokropków, dwukropków, nawias
    • 16 lutego wieczorem naszą magiczną szkołę odwiedzili potencjalni uczniowie oraz dzieci z klasy I. W czasie zabaw i warsztatów mogli liczyć na wsparcie wolontariuszy z klasy IV i VIII.
    • 9 lutego 2024 roku w naszej odbył się bal karnawałowy. Był to bal przebierańców, więc tego dnia przybyli do nas różni goście: księżniczki, strażacy, policjanci, czarownice, … itd. Czekała na nich prezentacja na czerwonym dywanie oraz wspólna zabawa i spotkanie z Aleksem – z Madagaskaru.
    • Jak poruszyć serca i wyobraźnię nastolatków w sposób nienachalny i skuteczny? Jak przybliżyć fragment historii inaczej niż notatką z podręcznika? Jak pokazać proces i skutki uzależnienia od narkotyków nie moralizując na siłę? Sposobem może być ambitny wyjazd na oryginalny spektakl i do wyjątkowego muzeum.
    • ​​​​​1 grudnia w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Podczas wróżb, które przygotowały uczennice kl. 7: Jula Kusz, Angelika i Dominika Kwarcińskie, przy blasku świec mogliśmy poznać naszą przyszłość. Odbyło się tradycyjne lanie wosku i odczytywanie przyszłości z powstałych figur. Bawiliśmy się przy muzyce z lat 90-tych, o którą zadbali przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Miłą niespodzianką było przybycie trzech naszych absolwentek,
    • Pierwszy "Wieczór z Perełkami" za nami.
      17 listopada naszą magiczną szkołę odwiedzili potencjalni uczniowie. W czasie zabaw i warsztatów mogli liczyć na wsparcie dzieci z zerówki oraz wolontariuszy. W trakcie spotkania odbył się quest- goście poznali prawie wszystkie pomieszczenia w naszej szkole.
    • ​​17 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie to ma na celu przypomnienie sobie tej jakże potrzebnej używanej na co dzień wiedzy.
    • 8 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym rozdaniu certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Nasza szkoła otrzymała dwa certyfikaty - Szkoła Wierna Dziedzictwu oraz Szkoła Przyjazna Środowisku. Koordynatorami projektu byli: Regina Flis, Aleksandra Krupa, Marzenna Śmierzyńska oraz Andrzej Michalak. To docenienie pracy naszych Perełek, nauczycieli oraz rodziców. Certyfikaty zostały przyznane
    • 16 października w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość - otwarcie pracowni klimatycznej finansowanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Nasza szkoła jako jedyna w powiecie uzyskała dofinansowanie w wysokości 75 tysięcy złotych w konkursie ogłoszonym w lutym.
    • Aktualności

          • KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

            15 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych organizowanego przez KO w Olsztynie. Udział w nim mogli wziąć wszyscy uczniowie klas IV – VIII, którzy wcześniej wyrazili taką chęć i zostali zgłoszeni przez P. Zofię Kruk. O godz. 10.00 pracę z testem konkursowym rozpoczęły Wiktoria Guzman i Magdalena Siemaszko z klasy VIII.

          • Święto Niepodległości

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Perłach uroczyście obchodzili rocznicę odzyskania niepodległości. Na początku apelu donośnie zaśpiewali hymn Polski, a następnie w otoczeniu barw i symboli narodowych przedstawiciele z klasy VIII rozpoczęli część merytoryczną przedstawienia. Celem wystąpienia było przedstawienie wydarzeń i postaci historycznych, które swoją niezłomną postawą i patriotyzmem przyczyniły się do tego wielkiego sukcesu, którego rocznicę co roku obchodzimy 11 listopada. Pieśni patriotyczne i wiersze wykonane przez uczniów naszej szkoły podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny i podkreślały znaczenie symboli narodowych. W tym dniu wszystkim towarzyszyły barwy biało–czerwone i nastrój patriotyczny.

          • Dzień Postaci z Bajek

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasz oddział przedszkolny zamienił się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia przedszkolaki musiały wykazać się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych.

          • AKCJA SPRZĄTANIA OPUSZCZONYCH GROBÓW

            Dnia 30.10.2021r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji sprzątania grobów z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Nasi wolontariusze wraz z opiekunem wybrali się na miejski cmentarz Węgorzewie, aby uprzątnąć pomniki, które są rzadko odwiedzane na co dzień lub nie ma się kto nimi zająć. Młodzież z zapałem zabrała się do pracy i szybko uporała się z różnego rodzaju odpadami, opadłymi liśćmi oraz potłuczonymi zniczami. Mogiły oczyszczone zostały również z chwastów i symbolicznie udekorowane Po zakończonych pracach porządkowych uczniowie przeszli także alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich, oraz zapalili znicze. Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.

          • „WIEDZĄ PRAWIE WSZYSTKO”

            28 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie odbył się XV Powiatowy Konkurs ,,Wiem wszystko” dla uczniów klas III. Myślą przewodnią tegorocznej edycji było: ,,Jestem przedsiębiorczy i kreatywny, bo wiem wszystko''.
            Naszą szkołę reprezentowali Weronika Giczewska i Jakub Chmurzyński, których przygotowywała P. Kazimiera Wincza. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu matematyki, przyrody, edukacji społecznej i wiedzy ogólnej. Nasi reprezentanci zajęli I miejsce.

          • NOCKA KL. IV

            Czy nocą w szkole też może być ciekawie? O tym przekonali się uczniowie klasy IV, którzy 22 października przybyli do szkoły dwa razy, najpierw na godz. 8.15, potem na 19.00 (zniecierpliwieni już na 18.00, ups). Już samo przygotowanie miejsc do spania wywołało wiele emocji, ponieważ zapowiadał się nietypowy nocleg.
            Tego dnia wśród zabaw królował ciemny chowany. Odliczanie, szukanie, czasem nawet przez kilka minut. Ze schowaniem się nie było problemu, gdyż wcześniej zwiedziliśmy niemalże wszystkie zakamarki szkoły – strych nocą był najciekawszy, ale czy ktoś sam chciałby tam pójść, aby się schować…., tak się nie stało.
            Zaplanowany spacer w ciemności w stronę cmentarza też się udał, ale nie mogliśmy z nim czekać do północy, gdyż pogoda tego dnia nie była zbyt ciekawa, więc jak tylko ok. godz. 22.00 przestało padać i wiatr ucichł, szybko zebraliśmy się na „walkę” ze

          • TENIS STOŁOWY

            20 października w Szkole Podstawowej w Radziejach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców. W turnieju uczestniczyli zawodnicy ze szkół: Sobiechy, Radzieje i Perły.
            W Igrzyskach Dzieci naszą szkołę reprezentowali: Dominik Reszuta, Dawid Grabarz i Damian Krupa. Zawodnicy zajęli III miejsce. Gratulujemy reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów.

          • ZAWODY STRZELECKIE

            19 października na Strzelnicy „ Spartakus” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie odbyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Strzelectwie. Do rywalizacji strzeleckich przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 2, Sobiechy i Perły.
            W Igrzyskach Dzieci naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Butkiewicz, Dawid Grabarz i Dominik Grabarz. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej startowali: Ignacy Tryk, Bartłomiej Grabarz i Bartosz Piskorz. Każdy zawodnik oddał trzy strzały próbne i pięć konkursowych z broni pneumatycznej w pozycji leżącej do tarcz ustawionych w odległości 10 metrów. W klasyfikacji drużynowej młodsi zawodnicy zajęli I miejsce, starsi - III miejsce w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii indywidualnej w Igrzyskach Dzieci Mateusz Butkiewicz zdobył najwięcej punktów i otrzymał tytuł Najlepszego Strz

          • NOCKA KL. VII

            15 października uczniowie klasy VII o godzinie 19:00 rozpoczęli „nocowanie”. Wieczór zaczął się od przygotowania sali na nocleg. Deszcz pokrzyżował trochę plany, ale później nic nie stało na przeszkodzie, żeby po północy zrobić ognisko z kiełbaskami. Wszyscy też odważyli się pójść na spacer w ciemnościach w stronę cmentarza. Atrakcji podczas tej nocy nie zabrakło. Do późnych godzin były gry, zabawy, konkurencje sportowe. Z każdą godziną było coraz weselej.
            Najwytrwalsi zasnęli dopiero nad ranem. Po 8:00 wszyscy nieco zmęczeni, lecz zadowoleni wrócili do swoich domów.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
            W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VI, którzy zaprezentowali różne typy nauczycieli. Następnie uczennice klasy V zatańczyły opracowany przez siebie układ, do tańca dołączyła także ich wychowawczyni. Uczniowie kl. V złożyli też serdeczne życzenia i wręczyli wszystkim pracownikom szkoły drobne upominki. Nad przygotowaniem występów czuwały P. Iwona Błaszczyk i P. Katarzyna Komsta.

          • ŚLUBOWANIE

            5 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do ślubowania przystąpiło szesnaścioro uczniów: Mateusz Bondziul, Nikodem Chaciej- Kozyra, Hanna Chodań, Weronika Chorążyczewska, Lena Ciszewska, Sandra Dreksler, Nathaniel Gruca, Liwia Hołoweńko, Dorian Kamiński, Kacper Mielniczek, Kacper Olender, Otylia Rzadkiewicz, Gabriela Sęktas, Julia Siemaszko, Piotr Sikowski, Zofia Wachowiak.
            Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy I. Pomocą służyły również koleżanki z klasy VIII. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności: recytowali wierszyki, śpiewali piosenki. Po uroczystym złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły, Marzena Mokrzecka wielkim, kolorowym ołówkiem dokonała pasowania uczniów, tym samym włączając ich do grona społeczności Szkoły Podstawowej w Perłach. Następnie uczniowie otr

          • Dzień Uśmiechu

            Dzień Uśmiechu. Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią.

          • Międzynarodowy Dzień Muzyki

            W tym dniu nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Djembe, Keyboard, bębenek czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych, ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone.

          • NOCKA KL. V

            Noc z 1 na 2 października uczniowie klasy V spędzili w szkole. Przybyli na godz. 19.00, przygotowali miejsca do spania i rozpoczęli zabawę.
            Pierwszy punkt programu to posiłek – wspólna kolacja. Następnie wszyscy rozpoczęli zabawy na podwórku – chowany wywołał wiele śmiechu, ale też trochę strachu, gdyż noc była już ciemna, a wtedy wiadomo…. bujna wyobraźnia robi swoje.

          • IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

            30 września w Węgorzewie odbyły się Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców, w których udział wzięli uczniowie z naszej szkoły: Eryk Ciszewski, Mateusz Butkiewicz, Filip Drabyk, Dawid Grabarz, Dominik Grabarz, Damian Krupa, Dominik Reszuta, Dominik Wincza i Oliwier Rzadkiewicz,

            Był to świetny czas, aby uczyć się wzajemnej rywalizacji oraz zasad fair play.

          • Dzień Chłopaka

            30 września obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały chłopcom miłe niespodzianki, m.in. słodkie szaszłyki i wręczyły upominki. Nie zabrakło też słodkości dla naszych dziewczynek.Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji w zerówce zorganizowana została akcja głośnego czytania. Jej celem było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów i przedszkolaków postawy czytelniczej. Tego dnia w roli lektorów wystąpili uczniowie klas III, IV, V, VII, którzy czytali dzieciom opowiadania, tym samym zachęcając dzieci do lektury książek. Miłym przerywnikiem głośnego czytania były rozmowy, zagadki i quizy nt. treści opowiadań, w których dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi, wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś. Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci przedszkol

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

            1 października w naszej szkole odbyła się akcja – X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudził chęć zdrowej rywalizacji. Był to doskonały trening pamięci.
            Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która pozwala starszym i młodszym doskonale się bawić, a zarazem rozwijać swoje umiejętności matematyczne. W tym roku również zerówka dołączyła do wspólnej zabawy.

          • DZIĘKUJEMY

            Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom oraz osobom zaangażowanym w akcję „Podaruj mi turban” (zbiórka dla dzieci leczących się onkologicznie). Bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe. Dziękujemy za wrażliwość otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, za bezinteresowną chęć do czynienia dobra i za życzliwość. Razem możemy więcej!

          • Akcja Sprzątanie Świata - Polska

            Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’.
            22 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami spisali się na medal, sprzątając plac zabaw, teren wokół szkoły, a także najbliższą okolicę. Aktywny udział w sprzątaniu świata zwiększa świadomość ekologiczną wśród uczniów, którzy bardzo często nie zdają sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

    • Partnerzy szkoły

      • Róża Wiatrów
      • Śnieżka
      • Fundacja Świętego Mikołaja
      • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE
    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

      • Przekaż 1,5 % na stypendia dla naszych uczniów

    • Biuletyn informacji publicznej
      • Poniedziałek20.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1647093