• 26 listopada grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie podnosiła swoje kompetencje w zakresie nauczania zdalnego. Podczas szkolenia poznali i przećwiczyli nowe opcje, które pozwolą im uatrakcyjnić i uczynić bardziej przystępnym te nowe dla nas wszystkich metody.

Dięki uwadze i ciężkiej pracy podczas szkolenia nowo nabyte umiejętności zapewne już wkrótce znajdą swoje odbicie w pracy z uczniami.

• 20 listopada pierwsza grupa rodziców wzięła udział w szkoleniu komputerowym „Jak pomóc dziecku w nauce zdalnej”. Podczas szkolenia mamy przećwiczyły korzystanie z dziennika elektronicznego, zapoznały się z platformą Office365 i aplikacją TEAMS – czyli z narzędziami za pomocą których ich dzieci uczą się zdalnie w czasach pandemii. Poznały też różne portale edukacyjne, które w ciekawy sposób mogą pomóc w zrozumieniu materiału nauczania.

Mamy nadzieję, że praktyczna forma szkolenia sprawiła, iż przekazywane widomości przekształciły się w umiejętności, i łatwiej będzie teraz pomóc dziecku w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Już wkrótce kolejne szkolenia – zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są pod adresem lowe.wegorzewo.pl.

Szkolenia odbywają się w grupach maksymalnie pięcioosobowych z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasach pandemii.