• Regulamin Szczęśliwego Numerka

REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA

SZKOŁA PODSTAWOWA W PERŁACH

1. Każdy ma prawo do szczęścia.

1. Szczęśliwy numerek będzie zawierał liczby od 1 do 17, które odpowiadają przypisanemu numerkowi w dzienniku lekcyjnym.

1. Szczęśliwy numerek losowany jest za pośrednictwem systemu „Librus” każdego dnia o godz. 23:00 i widoczny na kontach uczniów oraz rodziców. Losowany jest jeden numerek dla całej szkoły. Losowanie szczęśliwego numerka zostaje wstrzymane na 2 tygodnie przed klasyfikacją śródroczną i końcową.

1. Uczeń posiadający danego dnia szczęśliwy numerek ma obowiązek informować o tym nauczyciela przed rozpoczęciem lekcji (zaraz po wejściu do sali).

5. Szczęśliwy numerek zwalnia z:

• niezapowiedzianych kartkówek,

• niezapowiedzianych odpowiedzi.

Szczęśliwy numerek nie zwalnia z:

• zaplanowanych sprawdzianów,

• zaplanowanych kartkówek,

• zaplanowanego pytania,

• wykonywania zadań domowych,

• bieżącej pracy na lekcji oraz posiadania przyborów, zeszytów i książek.

1. W sytuacji, gdy uczeń sam wyrazi chęć odpowiedzi ustnej bądź pisemnej, a w tym dniu wylosowany jest jego numerek z dziennika,  ma prawo przystąpić do odpowiedzi.

1. Uczeń ze szczęśliwym numerkiem jest zobowiązany do aktywnego udziału w lekcji. Za pracę na lekcji uczeń może zostać oceniony.

8. Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go.

9. Szczęśliwy numerek  jest nieważny, gdy odpowiedź ustna bądź kartkówka ma zaważyć na ocenie semestralnej.

10. Z przywileju szczęśliwego numerka uczeń nie może korzystać na zajęciach, z których otrzymał na semestr ocenę niedostateczną.

11. Szczęśliwy numerek nie zwalnia z lekcji wychowania fizycznego.

12. Uczeń posiadający szczęśliwy numerek nie jest zwolniony z przestrzegania regulaminu szkolnego. Szczęśliwy numerek nie chroni od uwag za złe zachowanie. W przypadku nieodpowiedniego zachowania uczeń traci swoje przywileje, których może go pozbawić nauczyciel przedmiotu oraz na wniosek pracownika szkoły – wychowawca klasy.

1. Jeżeli w szkole będzie miało miejsce :

• nieodpowiednie zachowanie uczniów,

• nieprzestrzeganie regulaminu szkolnego

szczęśliwy numerek może zostać odwołany.

14. Szczęśliwy numerek obowiązuje od 1 marca 2017 r. aż do odwołania.