• Policjant i jego rodzina bez dachu nad głową – pomóżmy!

     • Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów uruchomił zbiórkę pieniędzy na pomoc dla dzielnicowego z Węgorzewa i jego rodziny, którzy w wyniku eksplozji gazu stracili dach nad głową wraz z całym dobytkiem. Policjant przebywa obecnie w szpitalu, a dwójkę jego dzieci i ich matkę przyjęli czasowo sąsiedzi.

      Dramatyczna sytuacja w jakiej znalazła się rodzina policjanta oraz zimowa aura skłaniają do tego, żebyśmy nie zwlekali z pomocą. Środki można przesyłać na specjalny rachunek Zarządu Wojewódzkiego nr:80 2030 0045 1110 0000 0391 2130 z dopiskiem „dla Mariusza”.

     • Zabawa choinkowa - 18 stycznia

     •          18 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas  I-III.  Bal rozpoczął się od świetnych występów naszych milusińskich.  Następnie nadszedł czas na  zabawy i konkursy, które prowadził tajemniczy Pan  Staś. Wróżki, księżniczki, policjanci, rycerze, aniołki, kury, myszki, kotki i inne postacie - wszyscy świetnie się bawili. Tańczyliśmy, jechaliśmy pociągiem, robiliśmy kółeczka i wężyki. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w atrakcyjnych  konkursach: taniec z balonami, taniec na gazetach, „znaczek do znaczka”,  taniec ze sznurkiem, tańce wygibańce, hawajskie limbo i inne.
                Nie zabrakło również Mikołaja, który obdarował nasze pociechy wspaniałymi paczkami.

      Tego dnia było bajecznie, radośnie i kolorowo.
                W tym samym czasie starsi uczniowie (kl. IV – VIII) wzięli udział w dyskotece. Zabawa była wyśmienita, tańczyli niemalże wszyscy, niektórzy zatańczyli wprawdzie tylko kilka razy, ale byli też tacy, którzy nie zeszli z parkietu ani na chwilę.
               Ok. 14.00  ucichła muzyka i zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy zabawy karnawałowej udali się na zasłużony odpoczynek podczas ferii.

     • Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym

     •   16 stycznia 2019 r. w Radziejach odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju rywalizowali zawodnicy ze szkół: Sobiechy, Radzieje, Perły i Budry. Nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca na podium: Rafał Kowalik - I miejsce a Łukasz Kukułka - II miejsce.

         Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

     • „GRALIŚMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA”

     •      13 stycznia 2019 roku  po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla chorych i potrzebujących, tym razem pod hasłem ''Pomaganie jest dziecinnie proste''. Celem tegorocznego Finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, który ma umożliwić podniesienie standardu wyposażenia.

            Po raz kolejny razem z Orkiestrą zagrała nasza szkoła. W tę piękną niedzielę wolontariusze  przeprowadzili uliczną kwestę pieniędzy w Perłach oraz Węgielsztynie. Zebraliśmy 791, 25 zł i przekazaliśmy tę kwotę do Sztabu WOŚP w Węgorzewie.

         W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli wspierającym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

             "Sie ma! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej"

     • Jasełka

     •     21 grudnia odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klas III- VII. Zgodnie z historią tak samo jak 2000 lat temu Maryja i Józef szukali schronienia na noc, gdzie mógłby narodzić się Jezus. Anioł zstąpił na ziemię, by zwiastować wielką radość pasterzom, a Trzej Królowie podążali oddać pokłon i złożyć dary Jezusowi. Nie zabrakło też Heroda knującego spisek, wróżbity, diabła oraz śmierci.

         W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich śpiewane kolędy.

     • Próbny egzamin ósmoklasisty

     •      Po raz pierwszy w historii naszej szkoły w tym roku uczniowie będą pisać egzamin kończący szkołę podstawową. Aby lepiej się przygotować, poznać zasady organizacyjne, formę arkusza itp., w dniach 18 - 20 grudnia został przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty opracowany przez Centralną Komisję Organizacyjną. Mimo że to tylko próbny, uczniom towarzyszył lekki stres. Komentowali, konsultowali rozwiązania i z niecierpliwością czekają na wyniki.

     • Ósmoklasiści ponownie odkrywają nocne oblicze szkoły.

     •      Długo uczniowie klasy VIII będą wspominać swoją kolejną noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek.

           Impreza rozpoczęła się w piątek 14 grudnia o godz. 19.00,  a zakończyła o 9.00 dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór lub koc,  niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru.

              Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji.  Były różnorodne gry i zabawy sprawdzające naszą sprawność fizyczną. Zmagaliśmy się także z „łamigłówkami dla mądrej główki” oraz odbył się turniej tenisa stołowego.

        Wszystko co dobre, szybko się kończy i nocka niestety również musiała dobiec końca! Niewyspani i zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

          Z niecierpliwością czekamy na kolejną nockę wspólnie spędzoną w murach szkoły.

     • Pomagamy zwierzętom godnie przeżyć zimę.

     •       W odpowiedzi na apel Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Węgorzewie uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do „Akcji Zima”. W dniach 10 X – 14 XII  na terenie szkoły została przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt. Spisaliśmy się na medal – zebraliśmy ogromne ilości karmy dla psów i kotów, koce, miski. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny społeczności szkolnej.

           Dary przekazaliśmy węgorzewskiej inspektorce Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – Justynie Chrząszcz.

           Uczniom i ich rodzicom, którzy są wyczuleni na krzywdę oraz cierpienie czworonogów, serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję.

     • Być jak Święty Mikołaj. Mały gest, a wielka radość.

     •      Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę prezentów dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka. Inicjatorem akcji była  Młodzieżowa Rada Miejska w Węgorzewie.

           Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły przynieśli maskotki, książki, puzzle, gry, słodycze i inne drobiazgi przeznaczone dla podopiecznych  Domu Dziecka. Hojność przekroczyła nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni.

           Dary zostały przekazane Młodzieżowej Radzie Miejskiej, która dostarczyła je do Domu Dziecka w Giżycku.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Prezent pod choinką pozwoli dzieciom poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia i przeżyć je z uśmiechem.

     • NOCKA SIÓDMOKLASISTÓW

     •       Z 7 na 8 grudnia w naszej szkole odbyła się nocka klasy VII. Rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania w stołówce szkolnej w celu zjedzenia swoich ulubionych smaków pizzy.
              Po krótkim odpoczynku i przygotowaniu miejsca do spania zaczęły się wspólne zabawy. Bawiliśmy się m. in. w „Karetę” , „Zęby”, „Mafię”, „Gorące krzesła”, zatańczyliśmy również „Taniec Eleny”. W przerwie zabaw uczniowie ubrali wspólnie klasową choinkę. Po północy korytarz szkolny ogarnęła ciemność i rozpoczęła się zabawa w chowanego „po ciemku”.
            O godzinie 3.00 rozeszliśmy się do swoich pokoi, ale rozmowy ucichły dopiero ok. 4:30.

      Godzina 7:00 była godziną pobudki, gdyż czekała nas misja „sprzątania”, po której wróciliśmy do domów, aby odespać wspólnie spędzony czas.
                Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Agata Kulesza i Katarzyna Komsta.

     • MIKOŁAJKI

     •        I tym razem Mikołaj się nie pomylił i trafił  do naszej szkoły.
           6 grudnia uczniowie  zostali na  chwilę  przeniesieni  w magiczna krainę świętego Mikołaja… Ten rok jest wyjątkowy, a to dlatego , że wszyscy uczniowie i pracownicy musieli się przebrać. Cała nasza szkoła była przepełniona  elfami, Mikołajami, śnieżynkami itp. Mamy nadzieję, że to nowy zwyczaj, który na stałe wpisze się w tradycje naszej szkoły. Dzieci z zerówki pod czujnym okiem wychowawcy przygotowały program artystyczny. Wiersze, piosenki, a na koniec taniec śnieżynek zrobił niesamowite wrażenie i doczekał się bisów i owacji.
              Po inscenizacji  każdemu uczniowi Mikołaj wręczył  podarunek z okazji mikołajek.

            Szczególne podziękowania należą się P. Reginie Flis i jej pomocnikom za uszycie strojów, które dodały uroku całemu występowi.

     • ANDRZEJKI

     •     30 listopada w godzinach popołudniowych w naszej szkole jak co roku można było poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się, jak na imię będzie miała przyszła żona lub przyszły mąż, kogo czekają podróże, jaki zawód będziemy wykonywać itp. Ze smakiem każdy zjadł ciasteczko z andrzejkową wróżbą. Było tradycyjne lanie wosku oraz „marsz butów”, któremu towarzyszyło wiele emocji. Andrzejkowe wróżby przy blasku świec przygotowały i przeprowadziły uczennice kl. VII: Ewelina Pióro, Nadia Stasiak, Gabrysia Śliwka, Anita Husar oraz Laura Krukowska (kl. VIII).

          Wspólnie z dziećmi bawiły się i wróżyły P. Kazimiera Wincza, P. Marzenna Śmierzyńska i P.  Katarzyna Komsta.

     • Warsztaty w Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie

     • 30 listopada uczniowie klas VII-VIII w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Zasadniczą Szkołę Zawodową w Węgorzewie. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły nasze Perełki zwiedziły szkołę, poznały ofertę edukacyjną, a także wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez kreatywnych nauczycieli Zespołu. Wielki wrażanie zrobiły na nas klasopracownie w nowym skrzydle budynku. Warszaty artystyczne, sesja zdjęciowa, robotyka, zajęcia w pracowni komputerowej oraz przygotowane przez uczniów klas I Zespołu łamigłówki sprawiły, że czas spędzony w tej szkole minął szybko i interesująco. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, a zwłaszcza Pani Monice Racinowskiej za ciepłe przyjęcie. Już wkrótce wybierzemy się do kolejnej węgorzewskiej szkoły ponadpodstawowej :)

     • REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

     •       27 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu II w Igrzyskach Dzieci i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowy Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się po 5 szkół z każdej kategorii. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców. Młodsi (roczniki od 2006): Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka rywalizowali z zawodnikami ze szkół: SP 1 i SP 4 Lidzbark Warmiński, Sobiechy i Kandyty. Starsi (roczniki 2003-2005): Adrian Vittek i Szymon Buczko rywalizowali z zawodnikami ze szkół: Sępopol, Kętrzyn, Sobiechy i Dzietrzychowo. Nasi zawodnicy zajęli miejsca na podium. Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka zdobyli II miejsce i awans do zawodów wojewódzkich, Adrian Vittek i Szymon Buczko zdobyli III miejsce.

          Na zakończenie zmagań sportowych zawodnicy otrzymali puchary. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • NOCKA KLASY III

     •          23 - 24 listopada  odbyła się nocka klasowa klasy III. Po przybyciu do szkoły przygotowaliśmy sobie miejsca do spania. Następnie rozpoczęliśmy wspólne zabawy, gry i konkursy. Bawiliśmy się w ciemnego chowanego, w „zmienia miejsce ten, kto …”,  graliśmy na Xboksie, w  ping-ponga i piłkarzyki. Były też śpiewy. Odbył się mecz piłki nożnej chłopcy kontra dziewczęta oraz konkurs na najładniejszy portret, nagrodzony słodyczami. Atrakcją nocki było jeżdżenie na elektrycznej deskorolce.

            W stołówce każdy posilał się przyniesionymi smakołykami. Przed północą chętni udali się na spacer w ciemności na cmentarz. O godzinie trzeciej udaliśmy się do klasy, gdzie  można było jeszcze w ciszy pogawędzić a następnie zasnąć głębokim, choć krótkim snem. 
            O 7.00 pobudka.  Pakowanie, porządki i powrót do domu, aby odespać udaną nockę w szkole.
            Z uczniami nocą bawili się Kazimiera i Józef Winczowie.

     • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     •      Jak napisać „orzeźwiające źródło, powłóczyste spojrzenie, rzekome oskarżenia czy oryginalne żądania”? Nad tym i innymi, nie mniej trudnymi wyrazami zastanawiało się 40 uczestników Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w naszej szkole 22 listopada. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda i wypełnienie karty pracy, za co mogli otrzymać 100 punktów.
              Mistrzami ortografii zostali:   
      - I miejsce – Laura Krukowska (kl. VIII),
      - II miejsce – Jakub Nagrodzki (kl. VII),
      - III miejsce – Rafał Kowalik (kl. VII) i Kacper Piskorz (kl. VIII).

           Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała P. Zofia Kruk.

     • „MYŚMY WCIĄŻ DO NIEPODLEGŁEJ SZLI …”

     •        Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs poezji „Myśmy wciąż do Niepodległej szli …” Liczba nadesłanych utworów  przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, do konkursu zgłoszono ponad 2400 wierszy z całej Polski. My również wzięliśmy w nim udział, wysłaliśmy utwory trzech uczennic: Kingi Reszuty, Patrycji Olbryś i Gabrieli Cichosz. 22 listopada ukazała się lista 30 finalistów. Nie ma na niej nazwisk naszych uczennic, ale cieszymy się, że wykazały postawę patriotyczną i zaprezentowały swój talent poetycki.  

              Organizatorzy nie mieli łatwego zadania, pogratulowali wszystkim talentu i stwierdzili, że ilość i jakość nadesłanych wierszy wskazuje, że o przyszłość polskiej poezji możemy być spokojni.

     • SUKCES UCZNIÓW KLASY II

     •      W październiku  nasza szkoła wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.  Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród jest sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W ramach konkursu uczniowie  kl. II  brali udział w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego  Czytania”. W kolejnym etapie  wykonali komiks o  Słodziakach. 
             20.11.2018r. Otrzymaliśmy  wspaniałą informację od organizatorów o zdobyciu wyróżnienia. 
             W nagrodę każdy uczeń otrzyma poduszkę - Słodziaka. To wielki sukces, gdyż w konkursie uczestniczyło 4672  klas z całej Polski.

           To nie pierwsze osiągnięcie uczniów   kl. II. W szkolnym  konkursie plastycznym „Mamo, Tato – rzuć palenie!” zajęli  I miejsce.

           Serdecznie  gratulujemy uczniom kreatywności, a rodzicom tak zdolnych dzieci. Klasę II do konkursu przygotowała wychowawczyni Dorota Dąbrowska.