• GRILL KLASY VIII

     •       12 czerwca rodzice uczniów klasy VIII zorganizowali grilla dla swoich „pociech”. Na zabawę przyszli wszyscy tegoroczni absolwenci, rada pedagogiczna, pracownicy obsługi oraz rodzice.
           Na początku Pani Dyrektor skierowała kilka słów do uczniów i podziękowała rodzicom za przygotowanie spotkania. Następnie przyszedł czas na tańce, harce i hulanki. Większość uczniów bawiła się wyśmienicie. Na parkiecie nie zabrakło również rodziców.  W czasie krótkich przerw między utworami był czas na zjedzenie przepysznych przekąsek oraz na pamiątkowe fotografie.

             Niestety wszystko kiedyś się kończy. Po posprzątaniu sali wszyscy udali się do domów.

            To bardzo udane spotkanie psuła jedynie świadomość uczniów, że ostatni raz bawią się w takim gronie. Po zakończeniu roku szkolnego nieprędko powtórzy się okazja do spotkania w komplecie tylu wspaniałych ludzi, z którymi wiążą się niezapomniane chwile - dobre jak i złe, ale raczej te pierwsze…

     • Na sportowo ze „Świerszczykiem"

     •      Fundacja "ABCXXI”  była organizatorem XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.  Hasło Tygodnia nawiązywało do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
            Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży, dlatego w akcję włączyła się również nasza szkoła.
            Na zajęciach bibliotecznych uczniowie klas I - III zapoznali się z historią powstania najstarszego czasopisma w Europie – „Świerszczyka”, wysłuchali krótkiego opowiadania G. Kasdepke „Remis” i stworzyli własny sportowy numer „Świerszczyka”.

           Z dużym zaangażowaniem i starannością uczniowie realizowali powierzone im zadania, a to wpłynęło, że osiągnęli wielką satysfakcję z wykonanej pracy.

     • MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH

     •     10 czerwca na naszym szkolnym boisku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego Dziewcząt i Chłopców w Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Dziewczęta uczestniczyły w  turnieju po raz trzeci, chłopcy – po raz szósty. O czołowe miejsca rywalizowały drużyny z: Buder, Sobiech, Pozezdrza, Węgielsztyna i Pereł. Mimo że było upalnie, zawodnicy dzielnie walczyli, a pozostali uczniowie kibicowali.

          Po podsumowaniu wyników przystąpiono do wręczenia pucharów i dyplomów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
      * w kategorii dziewcząt:
      - I miejsce – SP Pozezdrze,
      - II miejsce – SP Budry,
      - III miejsce – SP Węgielsztyn,
      - IV miejsce – SP Sobiechy;
      * w kategorii chłopców:
      - I miejsce – SP Pozezdrze,
      - II miejsce – SP Węgielsztyn,
      - III miejsce – SP Perły,
      - IV miejsce – SP Budry, 
      - V miejsce – SP Sobiechy.

          Przyznano również wyróżnienia indywidualne w obu kategoriach:
      - najlepszy zawodnik – Wiktoria Kolińczak i Łukasz Kukułka ,
      - najlepszy strzelec – Martyna Zajnowska i Dawid Furtak,
      - najlepszy bramkarz – Urszula Nadzieja i Paweł Leśniewski.
             Dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich trenerom i współorganizatorowi, którym był OSiR Węgorzewo.

     • Pierwszoklasiści już są czytelnikami.

     •          6 czerwca 2019 roku uczniowie klasy I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować, a obowiązki czytelnika traktować z całą powagą. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.
               Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, pierwszoklasiści obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy III. Trzecioklasiści przekazali młodszym kolegom podstawowe zasady korzystania z biblioteki oraz uczyli poszanowania książek.
              Następnie uczniowie klasy I rozpoznawali tytuły bajek i ich bohaterów, rozwiązywali łamigłówki i krzyżówkę. Śpiewająco zdali egzamin i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać ze zbiorów biblioteki.

      Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali dyplomy i zakładki do książek.
                Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi w bibliotece i przeczytają wiele książek.

     • WYCIECZKA KL. II i IV

     •     5 czerwca  uczniowie kl. II i IV wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w Dniu Otwartym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie. Dzieci brały udział w grach i zabawach integracyjnych. Pokonywały tor rowerowy, sprawdzały się w wiedzy o znakach drogowych. Wiele radości dostarczyły też skoki w workach, na piłkach, zabawa na desce rotacyjnej czy zumba. Uczestniczyliśmy również w pokazie pierwszej pomocy.

          Po wizycie w OSW  wyruszyliśmy do MG Biblioteki Publicznej. Tu na dzieci czekał „Pociąg czytelniczy” i wspaniała inscenizacja „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Serdecznie dziękujemy organizatorom  OSW i MG  Bibliotece Publicznej za miłe przyjęcie i moc atrakcji.

     • V miejsce w wojewódzkich rozgrywkach o Puchar TVP Olsztyn w Działdowie

     • Nasz uczeń Adrian Vittek podczas wojewódzkiego turnieju w tenisie stołowym o Puchar TVP Olsztyn w Działdowie zajął V miejsce. Adrian startował w kategorii 14-18 lat, pomimo tego udało mu się wygrać z kilkoma zawodnikami. Gratulujemy i dziękujemy trenerowi  Piotrowi Lewko za przygotowanie do turnieju. 

     • NOCKA KLASY III

     •        Z 31 maja na 1 czerwca  odbyła się nocka klasy III. Po przybyciu do szkoły przygotowaliśmy sobie miejsca do spania. Następnie rozpoczęliśmy wspólne gry i zabawy. Deszcz popsuł nam szyki.  Bawiliśmy się więc w szkole w ciemnego chowanego, graliśmy na Xboksie, w  ping-ponga i piłkarzyki. Były też śpiewy i rewia mody. Po deszczu odbył się mecz piłki nożnej na boisku. Atrakcją nocki było jeżdżenie na rolkach i elektrycznej deskorolce.

            W stołówce każdy posilał się przyniesionymi smakołykami. O północy udaliśmy się na spacer w ciemności ulicą koło  cmentarza. Po powrocie z nocnego spaceru dalej bawiliśmy się. O godzinie drugiej udaliśmy się do klasy, gdzie  można było jeszcze w ciszy pogawędzić a następnie zasnąć głębokim, choć krótkim snem. 

          O 7.00 pobudka. Pakowanie, porządki, niektórzy mieli jeszcze siłę, aby jeździć na rolkach i grać  w „nogę”. Następnie powrót do domu, aby odespać udaną nockę w szkole.
            Z uczniami nocą bawili się Kazimiera i Józef Winczowie.

     • Uczeń klasy VII Adrian Vittek Mistrzem Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym (rocznik 2003-2005)

     •     Uczeń klasy VII Adrian Vittek został Mistrzem Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym (rocznik 2003-2005). Podczas Igrzysk Dzieci  i Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Adrian Vittek uczeń klasy VII naszej szkoły zdobył I miejsce i jedzie do Olecka reprezentować nasza szkołę w rozgrywkach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki :) 

     • ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI

     •       „Śpiewaj razem z nami” - pod takim tytułem 28 maja odbył się szkolny konkurs piosenki. Do konkursu z wybraną przez siebie piosenką przystąpiło 31 uczestników. Walczono o miejsca w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole i klasa 0, klasy I-III i klasy IV-VIII. Uczestniczy wykonywali  piosenki  a cappella albo wykorzystywali gotowe  podkłady muzyczne.
             Jury w składzie : Agnieszka Tryk, Regina Flis, Stefania Chludzińska, Katarzyna Komsta po przesłuchaniu wszystkich chętnych przyznała następujące nagrody:  
      - w kategorii przedszkole i klasa 0:
      I miejsce - Lena  Predko,
      II miejsce - duet  Ewa Żółcińska i Milena Drab,
      III miejsce - Julia  Siemaszko,
      wyróżnienia:  duet Nikodem Ulanowski  i Franciszek Kusz, duet  Ewa Soroczyńska i Izabela Dobosz;
      - w kategorii  klas I-III:
      I miejsce - Mateusz Kępa,
      II miejsce - Patrycja Denes,
      III miejsce - Dawid Grabarz,
      wyróżnienia: Adam Nazarowicz, Wiktoria Pietraszek, Angelika Kwarcińska, Zuzanna Fok;
      - w kategorii  klas IV-VIII:
      I miejsce - Wiktoria Otterska,
      II miejsce - duet Magdalena Siemaszko i Dominka Urbanowicz, duet Izabela Grabarz i Kinga Reszuta,
      III miejsce - duet Amelia Misztal i Marika Dreksler, duet Maciej Dyla i Dominik Wołodźko.

           Wszystkim  uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesów. Zapraszamy do udziału za rok.

     • NOCKA KL. IV

     •         W piątek 24 maja uczniowie klasy IV o godzinie 19.00 przybyli do szkoły, aby wspólnie spędzić całą noc.  
               Spotkanie rozpoczęliśmy od ustalenia zasad, jakich należy przestrzegać. Następnie przygotowaliśmy sobie miejsca do spania. Po czynnościach organizacyjnych nastał czas gier i zabaw na świeżym powietrzu, które trwały do zmroku. Potem przenieśliśmy się do budynku szkoły, aby dalej hasać i bawić się. Bawiliśmy się w „ciemnego chowanego”, „gorące krzesełka”, „powtórz i dodaj”. Było też malowanie twarzy i rewia mody. Zabawy trwały do późnej nocy. W „pokojach” mogliśmy jeszcze posłuchać muzyki i pogawędzić.

             W sobotni poranek nieco jeszcze zaspani i zmęczeni po nocnych atrakcjach, ale zadowoleni powróciliśmy do swoich domów.

               Opiekę nad uczniami sprawowały P. Joanna Kołowszyc i P. Agata Kulesza.

     • MAMY MINILABORATORIUM

     •      Nasza szkoła wzięła udział w konkursie KOLORATORIUM przygotowanym przez FFiL Śnieżka SA, w którym mieliśmy szansę wygrania pracowni biologiczno - chemicznej o wartości 30 tys., 15 tys. lub 10 tys. złotych.
          Uczniowie kl. IV – VIII zarejestrowali się na platformie, rozwiązywali quizy o tematyce biologiczno – chemicznej, wykonywali prace plastyczne na temat „Pierwiastek jako superbohater”, redagowali prace literackie „Odkryłem nowy pierwiastek” oraz uczestniczyli w lekcjach, podczas których przeprowadzane były doświadczenia chemiczne. W ten sposób zdobywane były punkty dla szkoły, dzięki czemu udało nam się zakwalifikować do finałowego etapu konkursu, razem z 32 innymi szkołami.

            Zadanie finałowe polegało na nagraniu krótkiego filmu, teledysku itp. na temat "Związki z przyrodą". Było sporo przygotowań, dużo zabawy i pracy, a przy tym świetna nauka dla wszystkich biorących udział w tym projekcie. Na wyniki czekaliśmy do 22 maja. Udało nam się! Wygraliśmy 10 tysięcy złotych.

     • DZIEŃ ZIEMI 2019

     •       Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej oraz doskonała okazja do uwrażliwienie na problemy środowiska przyrodniczego i zamanifestowania naszych ekologicznych postaw.

             10 maja odbyła się akcja zbierania śmieci. Uczniowie wraz z opiekunami, zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, udali się w wyznaczone rejony do porządkowania. Oddziały przedszkolne oraz klasy I - III sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw, natomiast klasy IV-VIII zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły.

            Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy miłymi akcentami: pieczeniem kiełbasek przy ognisku i wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu.

            Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji Dnia Ziemi, a uczestnikom za aktywny udział w ochronie środowiska przyrodniczego.

     • SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS IV - VIII

     •     W naszej szkole w dniach 8 – 9 maja 2019 roku przeprowadzony został szkolny konkurs ekologiczny adresowany do chętnych uczniów klas IV – VIII. Polegał on na napisaniu testu składającego się z pytań dotyczących zagadnień związanych z ochroną środowiska. Wzięło w nim udział 61 uczniów:

      • kl. IV – 10 osób,
      • kl. V – 16 osób,
      • kl. VI – 8 osób,
      • kl. VII – 17 osób,
      • kl. VIII – 10 osób.

      Największą liczbę punktów uzyskali:

      • Hubert Bucik (kl. VIII),
      • Szymon Buczko (kl. VIII),
      • Damian Renter (kl. IV),
      • Laura Krukowska (kl. VIII),
      • Jakub Nagrodzki (kl. VII).

       

          Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA JERZEGO MAZURA

     •         6 maja naszą szkołę odwiedził ksiądz biskup Jerzy Mazur, który przybył w towarzystwie księdza proboszcza Zbigniewa Chmielewskiego. Pani Marzena Mokrzecka powitała gości w imieniu całej społeczności szkoły.
                Spotkanie uświetnił występ słowno- muzyczny przybliżający naukę oraz najważniejsze przesłania i myśli Jana Pawła II. Uczniowie zaśpiewali kilka religijnych pieśni. Nie zabrakło również „Barki”, którą tak bardzo lubił Ojciec Święty. Po występie głos zabrał ksiądz proboszcz, a następnie ksiądz biskup, który skierował do uczniów bardzo ciepłe słowa, zachęcił do modlitwy i ciągłego pogłębiania wiary. Słowami motta „Wymagajcie od siebie nawet, gdyby inni od was nie wymagali” zachęcał uczniów do ciągłej pracy nad sobą.

             Po wspólnej modlitwie różańcowej udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

     • XXIII BIEGI ULICZNE „MAZURY CUD NATURY”

     •       2 maja odbyły się XXIII Biegi Uliczne pod hasłem „Mazury Cud Natury”. Z naszej szkoły udział w biegach wzięło 22 uczniów.  W kolejnych startach zawodnicy zmagali się na różnych dystansach od 1300 do 100 m, w kategoriach obejmujących przedział roczników 1999 - 2014 i młodsi. Najlepsze wyniki osiągnęli: II miejsce- Natalia Chmurzyńska (kl. VI) i Dominik Reszuta (kl. III), VI miejsce - Patrycja Wachowiak  (kl. VI), VII miejsce - Łukasz Komorowski (kl. III), Maja Dubiel i Damian Wincza ( oddział przedszkolny), VIII miejsce - Jakub Chmurzyński (oddział przedszkolny) i Hanna Wincza (kl. III), X miejsce- Bartłomiej Domeła (kl. VII) i Oliwia Koncewicz (kl. III).

             Zwycięzcy otrzymali nagrody, wszyscy uczestnicy medale, pamiątkowe koszulki i słodkie upominki. 

     • KONSTYTUCJA 3 MAJA

     •      Dziś słońce świeciło na niebie, ale nasze serca rozgrzali uczniowie podczas obchodów 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, którzy przygotowani przez nauczycieli pięknie występowali w otoczeniu barw narodowych. Uczniowie klasy V z okazji święta przedstawili, w formie wykładu przeplatanego wierszami, historię uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pieśń pt. "Witaj, majowa jutrzenko" wykonana przez nasze najmłodsze Perełki oraz wiersze naszych uczniów podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny, patriotyzmu i znaczenia symboli narodowych.
                 W tym dniu wszystkim towarzyszyły barwy biało–czerwone.

     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     •     W dniach 15 - 17 kwietnia 2019 r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się egzamin ósmoklasisty. W tym roku przystąpiło do niego 11 uczniów: Hubert Bucik, Szymon Buczko, Izabela Grabarz, Laura Krukowska, Radosław Kuna, Patrycja Olbryś, Kacper Piskorz, Kinga Reszuta, Kacper Soroczyński, Dominika Wandzelis i Adria Wierzbowska.   

          Pierwszego dnia ósmoklasiści zmagali się z różnymi zadaniami z języka polskiego. W tematach dominował "Mały Książę". Następny dzień okazał się zdaniem uczniów trudniejszy - był to egzamin z matematyki, zadań było dużo, a czasu zbyt mało. W środę wszyscy przystąpili do egzaminu z języka angielskiego.

          Po wyczerpujących trzech dniach chwila odpoczynku, ponieważ rozpoczęła się wiosenna przerwa świąteczna. Po przerwie jeszcze trochę nauki i niepokojące oczekiwanie na wyniki egzaminów do 14 czerwca.

     • Wycieczka do Olsztyna

     • 5 kwietnia uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w wycieczce do Teatru Lalek i Parku Trampolin w Olsztynie. Mieliśmy okazję obejrzeć jedną z najbardziej znanych perskich baśni z „Księgi tysiąca i jednej nocy”, a mianowicie „ Przygody Sindbada Żeglarza”. Razem z bohaterem wyruszyliśmy w pełną przygód wędrówkę po morzach, oceanach i lądach.

      Jako  widzowie mogliśmy udać się wraz z nim w egzotyczną i pełną przygód podróż. Nie ruszając się z miejsca, przenieśliśmy  się do wyśnionych krain.

      Przedstawienie rozgrywane było w wielu technikach teatralnych.  Oprócz gry aktorskiej wykorzystywane były  w nim lalki, maski, cienie, przedmioty.

      Drugą atrakcją podczas wycieczki była wizyta Parku Trampolin 7 Jump Street. Uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.  Szaleństwa w Parku Trampolin zagwarantowały nam wyładowanie emocji, nabór pozytywnej energii oraz świetną zabawę.

      Liczymy, że kolejny wyjazd będzie również tak atrakcyjny, i już nie możemy się go doczekać.