• WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

          •     Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” przerosła zarówno nasze jak i organizatora najśmielsze oczekiwania! Elektroodpady musiały być odbierane aż w trzech terminach! Tyle ich nazbieraliśmy!
                  Cieszymy się, że była okazja pozbyć się tego, czego ze względów ekologicznych wyrzucić nie możemy. Jeszcze bardziej cieszymy się, że zyskała też na tym Szkoła Podstawowa Perły. Dziękujemy, że pomogliście!!!

                28 czerwca otrzymaliśmy miłą informację, że zebraliśmy 2553 kg elektroodpadów i otrzymaliśmy bon w wysokości 383 zł do wykorzystania na nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

          •       25 czerwca na godz. 9.00 przybyli młodsi uczniowie naszej szkoły, na 10.00 – starsi.  
                 Tego dnia wręczone zostały podziękowania za bezinteresowną pomoc, otrzymali je: Ewa Wincza, Anna Siniuk, Joanna Konda, Elżbieta Mielniczek, Marzena Kochan, Sebastian Seifried, Ewa Wołodźko. Tytuł Przyjaciela Szkoły otrzymała Katarzyna Reszuta.
                Głos zabrali uczniowie klasy III, którzy miłymi słowami podziękowali za trzy lata wspólnej pracy wychowawczyni Agacie Kuleszy.

                Wychowawcy klas IV – VIII wręczyli świadectwa i nagrody najlepszym i wyróżniającym się uczniom poszczególnych klas:

            • kl. IV: Filip Drabyk, Dominika Kwarcińska, Amelia Olender, Wiktoria Pietraszek,
            • kl. V: Zuzanna Fok, Mateusz Kępa, Dominik Wincza, Hanna Wincza, Katarzyna Zacharewicz,
            • kl. VI: Benedykt Kowalik, Dominik Wołodźko,
            • kl. VII: Wiktoria Guzman, Iga Kozłowska, Magdalena Siemaszko, Ignacy Tryk,
            • kl. VIII: Natalia Chmurzyńska, Anna Królak.

            Ci uczniowie otrzymali stypendia naukowe. Przyznano także dodatkowe stypendia od Rady Pedagogicznej za wyjątkową sumienność w nauce, otrzymali je: Katarzyna Zacharewicz i Mariusz Kalich.

                 Ostatnim punktem programu było pożegnanie absolwentów. Uczniowie kl. VII wygłosili miłe słowa i wręczyli upominki. Na zakończenie pięknymi słowami zwrócili się do wszystkich absolwenci. Szczególne podziękowania złożyli też swoim rodzicom.
                     Po apelu wszyscy uczniowie odebrali świadectwa i udali się na zasłużony odpoczynek.

             

          • Biwak klasy V

          • W dn. 21-23.06.2021r. klasa piąta zamieniła szkolne ławki na domki w Przystani Kętrzyńskiej. Uczniowie wraz z wychowawcą, panią Iwoną Błaszczyk, wybrali się na integracyjny biwak do wsi Przystań za Węgorzewem, gdzie spotkali się ze znajomą już klasą piątą z Więcek oraz dziewczynkami z kl. VI też ze szkoły w Więckach.

            Dzięki wspaniałej pogodzie oraz chęciom i siłom uczestników udało się zrealizować cały program a nawet zrobić coś więcej! Były więc zabawy integracyjne, kąpiele w jeziorze Mamry, podchody z zadaniami zorganizowane przez Mateusza Kępę i Dominika Winczę, zwiedzanie Mamerek, piknik nad Kanałem Mazurskim, przedzieranie się przez pokrzywy do zwalonego mostu, kajaki, rowerki wodne, ognisko, gry planszowe (Wilkołaki górą!), obiadek i przekąski w Tawernie oraz urodzinowa niespodzianka dla Dominika Reszuty.

            Uczestnicy biwaku poznali się lepiej oraz zawarli nowe znajomości. Poznali historię i przyrodę miejsca, niedaleko którego mieszkają. Dbali o porządek, segregowali śmieci, samodzielnie przygotowywali posiłki. Takie wyjazdy bardzo wiele uczą a do tego zapewniają fantastyczną rozrywkę i są świetną alternatywą do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ponadto bardzo potrzebną integracją po 7 miesiącach separacji od rówieśników i choćby chwilowego powrotu do normalności.

            Jako wychowawca dziękuję Rodzicom za zaufanie i dowóz dzieci. Dzieciom za wzorowe zachowanie i umilanie czasu nam opiekunom. Opiekunom za ogromną pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa i rozrywek moim wychowankom.

          • BIWAK KL. VIII

          •       20 czerwca na trzydniowy wypoczynek pod namiotami wybrali się uczniowie klasy VIII pod opieką P. Zofii Kruk. Biwakowaliśmy na campingu w Bystrym.
                Trafiliśmy na idealną pogodę, słoneczko pięknie świeciło i przygrzewało, ale na szczęście na terenie campingu było sporo miejsc, gdzie mogliśmy skryć się w cieniu drzew. Każdy znalazł coś dla siebie. Wielbiciele opalenizny korzystali z kąpieli wodnych i słonecznych, inni po kąpieli odpoczywali w cieniu. Był czas na aktywność i na błogie lenistwo. Graliśmy w scrabble, UNO, bawiliśmy się w chowanego, korzystaliśmy ze sprzętu dostępnego na campingu, wieczorami prowadziliśmy dłuuuugie rozmowy. Niektórzy nawet podziwiali wschód słońca na pomoście. Byliśmy też w Giżycku, spacerowaliśmy nad jeziorem i skorzystaliśmy z atrakcji w wesołym miasteczku (choć niektórym po szalonych przejażdżkach nie było wesoło).
                   Wspólny wypoczynek minął bardzo szybko i wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcą tam wrócić jeszcze raz – najlepiej w sierpniu tego roku. Kto wie, może…

          • NOCKA KL. II

          •      Noc z 11 na 12 czerwca uczniowie klasy drugiej spędzili w szkole pod opieką  Kazimiery i  Józefa Winczów. Rozpoczęliśmy od przygotowania sali i miejsc do spania.
                  Pogoda sprzyjała, więc na początek udaliśmy się na plac zabaw, gdzie radośnie bawiliśmy się w „ziemia to lawa” i przyrządzaliśmy pyszne, błotne przysmaki. Potem udaliśmy się na boisko, aby rozegrać mecz piłki nożnej, dziewczęta kontra chłopcy. Po meczu wróciliśmy na plac zabaw, aby kontynuować gotowanie w kuchni błotnej i zabawy na świeżym powietrzu. Następnie bawiliśmy się  w berka oraz „ciemnego” chowanego na podwórku. Wróciliśmy do budynku szkoły, gdy już było bardzo ciemno.

                Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się  na spacer po Perłach: w kierunku cmentarza, pokonując ciemność i udowadniając swoją odwagę.  Po powrocie przyszedł  czas na posiłek i dalsze zabawy. Tym razem „ciemny” chowany w szkole, później tenis stołowy.
                   Około godziny 2 wszyscy udaliśmy się na miejsce spania oraz pogawędki w ciemnościach. Po godzinie 3 już spaliśmy. Sen był głęboki, lecz krótki - szybko przyszedł czas na pobudkę i porządki. Około 8 zmęczeni, ale zadowoleni  wróciliśmy do domów.

          • Oferta Zespołu Szkół Zawodowych

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie klas ósmych!

            Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły na rok szkolny 2021/2022.

            Jednocześnie z radością informujemy, że Technikum w Węgorzewie weszło obecnie w nowy, europejski wymiar kształcenia. Uczniowie naszej szkoły odbywają praktyki zawodowe w przepięknej Grecji!

            Zapraszamy również do szkoły, która kolejny raz otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim i Wojewódzkim Rankingu Najlepszych Techników!

          • Klasa V w Zjawiskolandzie

          • Dn. 1 czerwca 2021 roku uczniowie klasy piątej z Pereł wyruszyli na integrację z klasą piątą z Więcek. Pani Iwona Błaszczyk, wychowawca klas, postanowiła postawić na współpracę między klasami (a przy okazji i szkół) a nie rywalizację i zabrała swoich wychowanków do Zjawiskolandu we wsi Regiel k/Ełku.

            Tu czekało na nich mnóstwo atrakcji oraz przemiła obsługa. Dzieci zwiedziły interaktywny dom, w którym wszystko było do góry nogami (oprócz rybek w akwarium) i żyło własnym życiem. Był też tunel grawitacyjny ze światełkami i wrażeniem, że wszystko się kręci! Trampoliny, mini zoo, salon gier, miniaturowe domki, gry logiczne, sklep z pamiątkami i kafejka były do dyspozycji przez całe 2h pobytu w tym wyjątkowym miejscu. O nudzie nie było mowy!

            Dzieciaki się szybko zapoznały i mieszane grupy biegały po całym terenie bawiąc się, jedząc i rozmawiając. 

            Dodatkową niespodzianką były pieniążki zafundowane przez Rodziców na lody, gofry i inne frykasy do wyboru. Mniam!

            Jako wychowawca serdecznie dziękuję Rodzicom za współpracę i zaufanie a dzieciom za udział w wyprawie i bardzo dobre zachowanie w tej nowej sytuacji. To co? Biwak?😉

          • Spływ łodziami po rzece Krutyni

          •      8 czerwca 2021r. odbyła się wycieczka - spływ łodziami po rzece Krutyni.
                 Płytka, przeźroczysta woda sprawiła, że czuliśmy  się bezpiecznie. Mogliśmy swobodnie obserwować rośliny, ryby, kamienie pokryte czerwonym krasnorostem a nawet gąbkę słodkowodną. Po drodze mijaliśmy powalone drzewa, leżące konary i gałęzie. Wokół rósł  wielogatunkowy las, trzciny w których łabędzie miały  gniazda. Mijaliśmy  wysepkę, na której siedziały  kaczki, i resztki starego mostu. Niekiedy musieliśmy  się schylić, by przepłynąć pod pochylonym drzewem.

                Wszyscy z zachwytem  podziwialiśmy wspaniałą przyrodę. Spływ łodziami to doskonała lekcja przyrody dla dzieci i młodzieży połączona z wypoczynkiem i zabawą.

                Wycieczkę urozmaicały opowieści flisaków o mijanych na trasie ciekawych miejscach oraz lokalnych legendach.

          • NOCKA KLASY VI

          •    2 czerwca uczniowie klasy VI spotkali się w szkole na wspólnym nocowaniu. Na dobry początek było ognisko z kiełbaskami. Następnie każdy przygotował sobie miejsca do spania. Nie zabrakło rozgrywek, konkurencji sportowych, zabaw w „ciemnego chowanego”, długich nocnych opowieści i szaleństw do białego rana .Wszyscy świetnie się bawili.  Rano, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, sale trzeba było doprowadzić do porządku i zebrać siły na powrót do domu.

          • DZIEŃ DZIECKA

          •     1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji wszyscy otrzymaliśmy życzenia od Pani Marzeny Mokrzeckiej. Tego dnia odbył się szkolny konkurs piosenki. To była uczta dla ducha, a po tej dawce emocji ustawiła się kolejka, aby posilić się słodkościami – lodami i watą cukrową.

                 W dalszej części wszyscy chętni wzięli udział w rozgrywkach sportowych, wiele radości  jak zwykle wywołało przeciąganie liny, ale dziś ważna była wspólna zabawa i wesoła rywalizacja, a nie zwycięstwo, bo wszyscy byliśmy zwycięzcami. Na zakończenie dnia zapłonęło ognisko. Upiekliśmy kiełbaski, bawiliśmy się na placu zabaw i w kuchni błotnej.

          • ROZŚPIEWANE PEREŁKI

          •           „Rozśpiewane Perełki” - pod takim tytułem 1 czerwca odbył się szkolny konkurs piosenki. Do konkursu z wybraną przez siebie piosenką przystąpiło 39 uczestników. Wystąpili soliści, duety i jedno trio. Uczestnicy wykonywali  piosenki  a cappella albo wykorzystywali gotowe  podkłady muzyczne.

                   Jury w składzie: Agnieszka Tryk, Regina Flis, Kazimiera Wincza, Klaudia Zakrzewska i Hubert Dunin-Borkowski po przesłuchaniu wszystkich chętnych przyznała następujące nagrody: 
            * klasy 0 - III:
            - I miejsce – Michalina Wojtowicz (kl. I), Patrycja Denes (kl. III),
            - II miejsce – Kacper Gryszko (kl. I),
            - III miejsce – Marcel Kisielewski (kl. I), duet Lena Kisiel-Klukińska i Adam Nazarowicz (kl. III),
            - wyróżnienia: Julia Siemaszko, Nathaniel Gruca (kl. 0);
            * klasy IV – V soliści:
            - I miejsce – Julia Kusz (kl. IV),
            - II miejsce – Zuzanna Fok (kl. V),
            - III miejsce – Angelika Kwarcińska (kl. IV);
            * klasy IV – V duety i trio:
            - I miejsce – Filip Drabyk, Dawid Grabarz i Dominik Grabarz (kl. IV),
            - II miejsce – Amelia Olender i Wiktoria Pietraszek (kl. V),
            - III miejsce – Dominik Reszuta i Dominik Wincza (kl. V).

                Wszystkim  uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesów. Zapraszamy do udziału za rok.

          • WYROSŁAM Z PEREŁ

          •    28 maja odbyło się uroczyste wodowanie łodzi wędkarskiej zakupionej w ramach projektu „Mazurska szkoła żeglarska i wędkarstwa - Mazurska Perła". Działające przy szkole stowarzyszenie Perła- Promocja- Edukacja -Rozwój uzyskało dofinansowanie  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie- Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa. W ramach projektu została już  zakupiona łódź wędkarska.
                      W uroczystości wzięli udział: prezes stowarzyszenia LGR WJM Barbara Dawcewicz wraz ze swoją ekipą, prezes ZUK Arkadiusz Faj, zarząd oraz członkowie stowarzyszenia Perła- Promocja-Edukacja-Rozwój” oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Perłach.

               Pani Marzena Mokrzecka powitała zebranych gości i przystąpiono do „chrztu łodzi”. Matką chrzestną została Pani Wioletta Banasiewicz  - dyrektor biura LGR WJM. Ochrzczona szampanem łódź wypłynęła wraz z załogą w pierwszy rejs. Przepiękna łódź została wykonana przez stocznię Sirocco Mazury sp. z o. o. Teraz czekamy na jacht żaglowy, który obecnie budowany jest w tej samej stoczni. Kolejne działania to utworzenie szkółki wędkarskiej oraz żeglarskiej. Mamy nadzieję, że z łodzi skorzystają również nasze Perełki podczas rodzinnych wypraw.

               Dziękujemy za wsparcie merytoryczne Lokalnej  Grupie Rybackiej Wielkie Jeziora Mazurskie.

               Jak pięknie, gdy marzenia się spełniają.

          • EGZAMIN KL. VIII

          • W dniach 25 – 27  maja  2021 r. po raz trzeci w historii naszej szkoły odbył się egzamin ósmoklasisty. W tym roku przystąpiło do niego 8 uczniów: Natalia Chmurzyńska, Martyna Dreksler, Paweł Klimko, Anna Królak, Magdalena Margiewicz, Kamil Matejko, Patrycja Wachowaik i Patryk Wójcik.

            Wszystkie trzy dni były wyczerpujące. Trudno powiedzieć, czy egzaminy były trudne, bo zdania były podzielone.  Przed nami oczekiwanie na wyniki, które ukażą się 2  lipca.

          • W Parku Trampolin

          •    24 maja 2021 r. uczniowie klas: II, III, V i VI uczestniczyli w wycieczce do Parku Trampolin i Sali Zabaw w Ełku. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora dzieci mogły korzystać z szeregu atrakcji m.in. trampolin, ścieżek akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, karuzeli oraz strefy do koszykówki i siatkówki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się baseny  wypełnione gąbkami, zjeżdżalnia pontonowa i labirynty.

                Pobyt w Parku Trampolin okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

          • Spotkanie z bajką

          • Czytanie dzieciom bajek jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dzieci, wspiera ich wszechstronny rozwój, jest jedną z najskuteczniejszych metod wychowawczych, przynosi dzieciom ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

            W świat baśni i bajek wprowadzała nas Pani Irenka. Przedszkolaki słuchały z wielkim zaciekawieniem, opowiadały treści wysłuchanych bajek, wykonały prace plastyczne. Zapraszamy ponownie ...

          • Wycieczka do Ełku. Park Trampolin i Sala Zabaw

          • W czwartek  20.05 2021r.klasy 0, 1i 4 wybrały się na wycieczkę do Sali Trampolin i Zabaw HOOP w Ełku. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: podwieszany park linowy, dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, trampoliny, basen z gąbkami, ściana wspinaczkowa, zjeżdżalnia pontonowa oraz strefa koszykówki.

            Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną uczniów, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

            Dwie godziny  szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach i  w basenach z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko, a nawet  za szybko. Dlatego już myślimy o kolejnym wyjeździe!

             

          • Dzień Dobrych Uczynków.

          • W dniu 19 maja 2021r. obchodziliśmy  Dzień Dobrych Uczynków.

            To święto społecznych, bezinteresownych działań.

            Dzieci dowiedziały się, czym są dobre uczynki oraz dlaczego warto pomagać.

            Pamiętajmy, że spełnianie dobrych uczynków to nie tylko ten jeden dzień w roku. Życzliwość i sprawianie radości innym powoduje, że ten, kto czyni dobro, sam czuje się szczęśliwy

            Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych.

            Pamiętaj!   Dobro powraca❤️

          • ŁAMAŃCE JĘZYKOWE

          •          W dniach od 9 marca do 30 kwietnia 2021 r. odbywał się logopedyczny konkurs plastyczny pt. „Łamańce językowe pędzlem malowane”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III.
                  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną, na której przedstawią wybrany łamaniec językowy, z możliwością wykorzystania różnorodnych przyborów plastycznych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji.

              W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Poziom prac był bardzo zróżnicowany, wszystkie wzbudziły zachwyt komisji, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę i uznanie.
              Wyłonienie zwycięzców okazało się nie lada wyzwaniem, więc jury zdecydowało się nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

            Laureatami zostali:

            W kategorii oddziały przedszkolne:
            - I miejsce: Kacper Olender,
            - II miejsce: Piotr Sikowski,
            - III miejsce: Nathaniel Gruca.

            W kategorii kl. I-III:

            - I miejsce: Michalina Wojtowicz - kl. I, Weronika Giczewska - kl. II,
            - II miejsce: Adam Nazarowicz -  kl. III ,Oliwia Sobczak -  kl. I,
            - III miejsce: Lena Kisiel-Klukińska - kl. III, Szymon Mielniczek -  kl. I.
                  Nagrody za udział otrzymali: Ewa Soroczyńska, Izabela Dobosz, Nikodem Ulanowski, Julian Śmierzyński i Miłosz Bułajewski.
                  Laureaci konkursu oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie upominki w pełni zostały sfinansowane ze środków przyznanych przez gminę Węgorzewo.
                   Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy ciekawych pomysłów!