• Dziecięcy Halowy Turniej Tenisa Stołowego

     • Dnia 4 lutego 2018r w Węgorzewie odbył sie Dziecięcy Halowy Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Królak z klasy IV oraz Adrian Vittek z klasy VI. Młodzi tenisiści walczyli w swoich kategoriach wiekowych i spisali się całkiem nieźle . Wojtek zajął II miejsce , a Adrian III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wyniki klasyfikacji znajdują się na stronie www.osir.wegorzewo.pl

       

     • „BEZPIECZNE FERIE”

     •      19 stycznia naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa na drodze, mówił o bezpieczeństwie podczas ferii, podczas zabaw na śniegu, o rozważnym korzystaniu z uroków zimy.

     • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

     • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 1     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 2     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 3     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 4     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 5     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 6                               18 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 23 uczniów klas 0 - VII. Rozbrzmiewały popularne, znane i mniej znane utwory, które zachwyciły całą publiczność. Komisja w składzie: Zofia Kruk, Agata Kulesza, Anna Sroka i Kazimiera Wincza nie miała łatwego zadania i po długich naradach wybrała laureatów.
           W kategorii klas 0- III:

      - I miejsce - Lena Predko i Filip Drabyk,

      - II miejsce - Wiktoria Otterska,

      - III miejsce-  Angelika Kwarcińska,

      - wyróżnienia: Amelia Olender, Maja Wierzchowska, Wiktoria Pietraszek, Dominik Wincza.
           W kategorii klas IV- VII:

      - I miejsce - Rafał Kowalik,

      - II miejsce - Izabela Grabarz i Ewelina Pióro,

      - III miejsce - Magdalena Siemaszko.
            W kategorii duety:

      - I miejsce - Laura Krukowska i Izabela Grabarz.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentów oraz życzymy dalszych sukcesów wokalnych. Konkurs przygotowała i przeprowadziła P. Joanna Kołowszyc.

     • SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM

     • SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 1     SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 2    SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 3   SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 4     SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 5    17 stycznia w Radziejach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju uczestniczyli zawodnicy ze szkół: Sobiechy, Węgielsztyn, Radzieje, Perły, Pozezdrze, Węgorzewo SP 1 i Budry. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Martyna Wojcichowska i Adrian Vittek zajęli I miejsce, Rafał Kowalik zajął II miejsce, a Łukasz Kukułka - V miejsce. Zawodnicy otrzymali dyplomy i medale.
            Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów.

            Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • PONOWNIE ZAGRALIŚMY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

     • PONOWNIE ZAGRALIŚMY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - Obrazek 1    PONOWNIE ZAGRALIŚMY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - Obrazek 2    PONOWNIE ZAGRALIŚMY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - Obrazek 3    PONOWNIE ZAGRALIŚMY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - Obrazek 4    PONOWNIE ZAGRALIŚMY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - Obrazek 5     PONOWNIE ZAGRALIŚMY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - Obrazek 6    26. Finał WOŚP odbył się 14 stycznia 2018 roku, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel. W niedzielę wolontariusze, Szymon Buczko (klasa VII) oraz Julia Śmierzyńska (absolwentka), przeprowadzili uliczną kwestę pieniędzy w Perłach. Zebraliśmy 425,97 zł i przekazaliśmy pieniądze do Sztabu WOŚP w Węgorzewie.
            Darczyńcom dziękujemy i gratulujemy wielkiego serca.

            Postaramy się grać z Orkiestrą "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Czekamy na przyszły rok i 27. Finał tej pięknej akcji charytatywnej. 

     • BOŻEGO NARODZENIA CZAS

     • BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 1     BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 2     BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 3    BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 4     BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 5     BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 6    BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 7     BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 8     BOŻEGO NARODZENIA CZAS - Obrazek 9                             Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Jasełka, które odbyły się 21 grudnia, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach i scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili znaczące sceny z narodzin Jezusa. Wszyscy po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa wędrujących w poszukiwaniu schronienia, którzy dopiero w ubogiej stajence zastali dach nad głową. Do nich i Dzieciątka przybyli tak honorowi goście jak Trzej Królowie, aby złożyć pokłon i dary. Nie zabrakło też  Heroda knującego spisek, diabła, śmierci oraz Aniołów i pasterzy.
              Śpiew kolęd uświadomił i przypomniał wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już coraz bliżej.

      Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń od P. Dyrektor Marzeny Mokrzeckiej.

              W tym tygodniu  nauczyciele spotkali się w klasach ze swoimi wychowankami, aby podzielić się opłatkiem, zjeść tradycyjny barszczyk z uszkami i posłuchać kolęd, a 21 grudnia po południu także wszyscy pracownicy szkoły zasiedli przy wspólnym stole.

             

     • W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 1     W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 2     W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 3   W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 4     W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 5     W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 6   W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 7     W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 8     W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 9                       16 grudnia uczniowie klas I- V odwiedzili Centrum Aktywnego Wypoczynku „ Gwarek”  w Pięknej Górze, gdzie mieści się Wioska Świętego Mikołaja.
                Niezapomniane przeżycia rozpoczęły się już od momentu przyjazdu. Powitał nas Elf i zaprowadził do Wioski Świętego Mikołaja, która lśniła tysiącem światełek i pachniała piernikami. Na miejscu podzielono nas na dwie grupy. Każda z grup miała swojego Elfa przewodnika, który opiekował się nami i organizował zajęcia. W Wiosce Świętego Mikołaja czekało na nas wiele atrakcji: oglądanie filmu w kinie sferycznym, dużo zabaw na gwiazdkowym placu im. Rudolfa Czerwononosego, wykonanie świątecznych pierniczków w cukierni Pani Mikołajowej, spotkanie ze Świętym Mikołajem w jego Komnacie oraz wizyta w sali tradycji, gdzie poznaliśmy bożonarodzeniowe zwyczaje i tradycje. Obejrzeliśmy też szopkę z żywymi zwierzętami.

      Chociaż za oknem nie było śniegu, udzieliła się wszystkim magia świąt. Otoczyła nas fantastyczna atmosfera Bożego Narodzenia. Bardzo podobała nam się ta wizyta.

     • NOCNE ZABAWY SZÓSTOKLASISTÓW

     • NOCNE ZABAWY SZÓSTOKLASISTÓW - Obrazek 1 NOCNE ZABAWY SZÓSTOKLASISTÓW - Obrazek 2  NOCNE ZABAWY SZÓSTOKLASISTÓW - Obrazek 3     W nocy z 8 na 9 grudnia w naszej szkole odbyła się nocka klasy VI. Po przyjeździe do szkoły ok.  godz. 19.00 usiedliśmy przy wspólnym stole i każdy zajadał się ulubionym smakiem pizzy. Gdy już złapaliśmy oddech po posiłku, nastąpił czas zabaw.
              Ok. godz. 23.00 na korytarz szkolny i na uczniów  spadł  kolorowy deszcz z konfetti, które wybuchły z okazji urodzin Nadii. Na stołówce czekał na nas tort, który zjedliśmy ze smakiem, jak tylko solenizantka  zdmuchnęła świeczki.
              Po kolejnych zabawach  rozeszliśmy się do "pokoi", ale całkowitej ciszy nie było do rana.

              Ok. godz. 8.00 zaczęliśmy  sprzątać sale, a po 9.00 uczniowie pojechali do domów, gdzie odsypiali długą noc w szkole.
               Opiekę nad dziećmi sprawowali: P. Katarzyna Komsta i P. Andrzej Michalak.  

        

     • AKCJA ZIMA

     •  AKCJA ZIMA - Obrazek 1     AKCJA ZIMA - Obrazek 2     AKCJA ZIMA - Obrazek 3                       Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Węgorzewie po raz kolejny zorganizowało „Akcję Zima”. Jej celem było pozyskanie karmy oraz wszelkich akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła dołączyła do zainicjowanej akcji. Trwała ona od 20 października do 8 grudnia . Udział w niej mógł wziąć każdy, kto chciał w tym trudnym, zimowym okresie pomóc potrzebującym zwierzętom. Zebraliśmy dość imponującą ilość karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, koce, poduszki i miski dla zwierząt. 
              
      Dnia 8 grudnia  wszystkie zebrane dary zostały przekazane na ręce węgorzewskiej inspektorki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Pani Justyny Chrząszcz.

               Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy wsparli akcję. Każdy nawet najskromniejszy dar przyczynił się do uzyskania tak dużych efektów zbiórki, za co najwdzięczniejsze będą potrzebujące zwierzęta.

     • MIKOŁAJKI

     • MIKOŁAJKI - Obrazek 1     MIKOŁAJKI - Obrazek 2      MIKOŁAJKI - Obrazek 3   MIKOŁAJKI - Obrazek 4     MIKOŁAJKI - Obrazek 5      MIKOŁAJKI - Obrazek 6    MIKOŁAJKI - Obrazek 7     MIKOŁAJKI - Obrazek 8      MIKOŁAJKI - Obrazek 9   MIKOŁAJKI - Obrazek 10     MIKOŁAJKI - Obrazek 11      MIKOŁAJKI - Obrazek 12                     6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Z tej okazji przed liczną publicznością wystąpiły dzieci z III klasy. Przepięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Były to występy o tematyce zimowej i mikołajkowej. Mimo iż za oknem nie było śniegu, przedstawienie wywołało uśmiechy na twarzach i wprowadziło wszystkich w cudowny nastrój.

              Po inscenizacji na dzieci czekała owocowa niespodzianka zakupiona z darowizny finansowej, którą przekazał nam dr  Christian. Te miłe chwile zostaną w pamięci na długo.

     • ZABAWY NOCNE SIÓDMOKLASISTÓW

     • ZABAWY NOCNE SIÓDMOKLASISTÓW - Obrazek 1      ZABAWY NOCNE SIÓDMOKLASISTÓW - Obrazek 2     ZABAWY NOCNE SIÓDMOKLASISTÓW - Obrazek 3    ZABAWY NOCNE SIÓDMOKLASISTÓW - Obrazek 4      ZABAWY NOCNE SIÓDMOKLASISTÓW - Obrazek 5     ZABAWY NOCNE SIÓDMOKLASISTÓW - Obrazek 6                        Długo uczniowie klasy VII będą wspominać swoją  noc  spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek.
                Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 w piątek 1 grudnia, a zakończyła o 9.00 dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór lub koc, niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru.
             Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji. Około godziny 21.00 odwiedził nas Mikołaj. Po deklaracjach, że będziemy grzeczni i nie będziemy sprawiać kłopotu swoim rodzicom oraz nauczycielom, Mikołaj obdarzył każdego z nas miłym upominkiem.  Kiedy pożegnaliśmy wyjątkowego Gościa, rozpoczęliśmy gry i zabawy sprawdzające sprawność fizyczną, a także rozwiązywanie różnych „łamigłówek dla mądrych główek”.

       

               Około godziny czwartej całą szkołę ogarnęła błoga cisza. Nie trwała ona jednak zbyt długo, gdyż pierwsi uczniowie wstawali już po szóstej. O ósmej rozpoczęliśmy pakowanie, sprzątanie, a potem już tylko powrót do domu i odsypianie nieprzespanej nocy.

     • ANDRZEJKI - CZAS WRÓŻB

     • ANDRZEJKI - CZAS WRÓŻB - Obrazek 1    ANDRZEJKI - CZAS WRÓŻB - Obrazek 2    ANDRZEJKI - CZAS WRÓŻB - Obrazek 3    ANDRZEJKI - CZAS WRÓŻB - Obrazek 4    ANDRZEJKI - CZAS WRÓŻB - Obrazek 5    ANDRZEJKI - CZAS WRÓŻB - Obrazek 6                        1 grudnia w naszej szkole zgromadzili się chętni uczniowie klas I-VII do udziału w zabawie andrzejkowej. W jednej z sal przy blasku świec uczennice klasy VI: Gabriela Cichosz, Anita Husar, Ewelina Pióro i Nadia Stasiak przygotowały wróżby. W to magiczne popołudnie można było poznać swoją przyszłość, poznać imię przyszłej żony lub męża oraz sprawdzić, czy przetrwają obecne przyjaźnie.  Odbyło się tradycyjne lanie wosku i odczytywanie przyszłości z powstałych figur. Na koniec był też „marsz butów” dziewcząt, później chłopców, aby sprawdzić, kto spośród zgromadzonych jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu.

             Wspólnie z dziećmi bawiły się i wróżyły P. Kazimiera Wincza, P. Marzenna Śmierzyńska i P.  Katarzyna Komsta.

     • ANDRZEJKI

     • ANDRZEJKI - Obrazek 1    ANDRZEJKI - Obrazek 2    ANDRZEJKI - Obrazek 3    ANDRZEJKI - Obrazek 4    ANDRZEJKI - Obrazek 5     Zwyczaj wróżenia w andrzejki jest znany od bardzo dawna. Pamiętajmy, że wróżby to tylko zabawa  i nie należy traktować ich  bardzo  poważnie. Wróżby nie zawsze muszą  się spełnić.
             W czwartek 30 listopada oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Perłach obchodziły andrzejki. 
      Przygotowane świece, miska z wodą i zapach roztopionego wosku wprowadził nas  w magiczny nastrój. Dużo radości przyniosła najbardziej chyba znana wróżba, czyli lanie wosku przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty z wosku były wspaniałą  lekcją wyobraźni. Dzieci wspólnie z nauczycielkami odgadywały, co je czeka i czego mogą spodziewać się w przyszłości.

              Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

     • REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

     • REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 1     REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 2     REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 3    REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 4     23 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu II Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze szkół: Bezledy, Lidzbark Warmiński, Sobiechy, Górowo Iławeckie, Perły i Kętrzyn. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców: Adrian Vittek i Rafał Kowalik. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze, dzielnie walczyli i zajęli II miejsce. Drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzcy otrzymali dyplom i puchar.

             Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 1    Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 2    Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 3    Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 4    Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 5   Dwie drużyny z naszej szkoły: „Czwartaki” i „Perełki”  22 listopada wzięły udział w powiatowym etapie XVIII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Obie drużyny wystąpiły w kategorii U12M.
                W składzie „Czwartaków” zagrali:

      1.  BARTŁOMIEJ GRABARZ     klasa IV
      2.  MARIUSZ KALICH             klasa IV
      3.  KACPER KOPCYCH             klasa IV
      4.  IGA KOZŁOWSKA              klasa IV
      5.  WOJCIECH KRÓLAK           klasa IV
      6.  BARTOSZ PISKORZ           klasa IV
      7.  DOMINIK WÓJTOWICZ      klasa IV

      opiekun: Regina Flis

      W składzie „Perełek” zagrali:

      1. KAMIL MATEJKO                   klasa V

      2. JAKUB WOJCIECCHOWSKI     klasa V

      3. PATYRK WÓJCIK                   klasa V

      4. RAFAŁ KOWALIK                   klasa VI

      5. DORIAN KRUKOWSKI            klasa VI

      6. ŁUKASZ KUKUŁKA                 klasa VI

      7. GABRIEL PALANIS                 klasa VI

      opiekun: Joanna Kołowszyc
               Każda drużyna zgłoszona do turnieju zagrała mecz z pozostałymi zespołami w danej kategorii. Oprócz drużyn z naszej szkoły w kategorii U12M zagrały jeszcze drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli, musieli też zmierzyć się ze sobą. Ostatecznie „Perełki” zajęły I miejsce i jadą walczyć dalej! Czeka ich etap wojewódzki w Iławie wiosną 2018r. Drużyna „Czwartaków” zajęła także zaszczytne drugie miejsce.

             Wielkie gratulacje wszystkim zawodnikom!

     • POWIATOWY TEST WIEDZY O TYTONIU ROZSTRZYGNIĘTY

     •  POWIATOWY TEST WIEDZY O TYTONIU ROZSTRZYGNIĘTY - Obrazek 1      W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie zorganizował dla uczniów klas VI -VI I szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego konkurs pt. „Powiatowy test wiedzy o tytoniu”. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat zagrożeń związanych  z uzależnieniem od tytoniu, kształtowanie postaw  asertywnych wobec palenia tytoniu.
            Jedenaścioro  uczniów naszej szkoły sprawdziło swoją wiedzę na ten temat.

      20 listopada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Węgorzewie ogłosiła wyniki. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
      - Rafał Kowalik – II miejsce,
      - Bartłomiej Domeła – wyróżnienie.

              Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę, a zwycięzcom gratulujemy. 

     • W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 1    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 2    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 3    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 4    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 5    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 6    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 7    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 8     Okres świąteczny powoli się zbliża. Z tej okazji 18 listopada  uczniowie klas II- VII wraz z opiekunami wybrali się w podróż do magicznej krainy, gdzie magia świąt  Bożego Narodzenia trwa cały rok. W Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie Firma „Doroszko” od wielu lat zajmuje się produkcją znanych na całym świecie ozdób choinkowych i wielkanocnych.
            Widzieliśmy, w jaki sposób ze szklanej rurki powstają bombki o różnych kształtach: kule, szyszki, bałwanki, bombki o wydłużonych końcach. W laboratorium do srebrzenia i lakierowania bombek mogliśmy wykazać się kreatywnością i na gotowych szklanych modelach stworzyć swój niepowtarzalny wzór. Do dyspozycji był niebieski puszek, różnokolorowy brokat, piórka, a także profesjonalna maszyna do nanoszenia konturów. Gdy nasze wytwory wysychały, każdy z nas miał za zadanie napisać bądź narysować list do Świętego Mikołaja.
             W czasie całego pobytu opiekował się nami Elf, z którym zwiedzaliśmy galerię bombek. Mieliśmy okazję podziwiać najpiękniejsze ręcznie wykonane kolekcje: skandynawskie, amerykańskie, europejskie a także japońskie. Na specjalnej wystawie można było zobaczyć najstarsze, prawie 60- letnie bombki. Wszystkich najbardziej zachwyciła królowa lodu- Elza w pięknej srebrzystej sukni ze szklanych bombek, którą otaczały zaczarowane w lód zwierzęta.

             Wróciliśmy z kolorową pamiątką, która w tym roku na pewno ozdobi niejedną domową choinkę i przywoła pamięć niezapomnianego klimatu i miłych wrażeń.

     • SUKCESY WOKALNE

     • SUKCESY WOKALNE - Obrazek 1    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 2    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 3   SUKCESY WOKALNE - Obrazek 4    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 5    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 6   SUKCESY WOKALNE - Obrazek 7    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 8     17 listopada po raz trzeci wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Polskiej Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Gminnym Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach  im. Papieża Jana II . Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych. W związku z tym musieliśmy przeprowadzić  eliminacje szkolne. Wszyscy śpiewali bardzo ładnie. Trudno  było wybrać, kto będzie reprezentował naszą szkołę. Ostatecznie na konkurs pojechało  5solistów (Kinga Reszuta, Ewelina Pióro, Nadia Stasiak, Milena Milewska, Rafał Kowalik)  i 2 duety (Izabela Grabarz  i Laura Krukowska oraz Alicja Rosochacka i Anita Husar).

      Konkurencja była bardzo duża, ale nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli. Z konkursu wróciliśmy z:
      - I miejscem w kategorii duety zdobytym przez Izabelę Grabarz i Laurę Krukowską w piosence „Szare szeregi”.
      - II miejscem Rafała Kowalika w kategorii soliści. Rafał zaśpiewał piosenkę „Idą Leśni”.
      - Milenka Milewska otrzymała nagrodę specjalną  Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego  im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie.
      Wszystkim uczestnikom składamy wielkie gratulacje. Byliście wspaniali.

      Miło było również zobaczyć w konkursie nasze absolwentki Antoninę Kowalik  i Iwonę Denes, obecnie uczennice węgorzewskiego gimnazjum.

     • PRÓBNA EWAKUACJA

     • PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 1   PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 2   PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 3    PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 4   PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 5   PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 6      16 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja podczas symulacji pożaru. Poszła bardzo sprawnie. Troje uczniów, którzy pozostali w szkole, szybko zostało odnalezionych. Ewakuowano ich w bezpieczne miejsce i udzielono pierwszej pomocy.

            Po zakończonej próbie ewakuacji uczniowie mogli obejrzeć sprzęt pożarniczy, wsiąść do samochodu i posłuchać opowieści o pracy strażaków.

     • KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

     • KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO - Obrazek 1      16 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych organizowanego przez KO w Olsztynie. Udział w nim mogli wziąć wszyscy uczniowie klas IV – VII, którzy wcześniej wyrazili taką chęć i zostali zgłoszeni przez P. Zofię Kruk. O  godz. 10.00  pracę z testem konkursowym rozpoczęły: Laura Krukowska, Patrycja Olbryś i Kinga Reszuta z klasy VII.

            Aby mieć możliwość przesłania pracy Przewodniczącemu Wojewódzkiej Komisji Konkursowej i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego, należało zdobyć co najmniej 75% punktów. Nie udało się to naszym uczennicom. Spośród piszących najlepsza okazała się Patrycja Olbryś.