• Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka"

     • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka" - Obrazek 1 Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka" - Obrazek 2 Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka" - Obrazek 3

          25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sobiechach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Superdwójka” dla uczniów klas piątych szkół podstawowych. Wzięło w nim udział siedem dwuosobowych drużyn ze szkół naszego powiatu. Uczestnicy musieli rozwiązać m.in. łamigłówki, sudoku, tangram i zadania tekstowe.

         Naszą szkołę reprezentowały Natalia Chmurzyńska i Anna Królak. Uczennice dzielnie się spisały, zajęły III miejsce. Dziękujemy i gratulujemy.

     • Szkolny konkurs przyrodniczy

     •  24 kwietnia odbył się „Szkolny konkurs przyrodniczy”  dla klas II - III. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody. Test przygotowała P. Dorota Dąbrowska. Poziom konkursu był wysoki, a rywalizacja zacięta. Oto wyniki:
      - I miejsce – Dominik Wołodźko (kl. III),
      - II miejsce – Wiktoria Otterska (kl. III),
      - III miejsce – Benedykt Kowalik (kl. III), Maciej Krawczyk(kl. III),
      - wyróżnienia – Dominik Wincza(kl. II).

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie najlepszym.

     • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 1 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 2 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 3 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 4 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 5 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 6

      Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:

      1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
      2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
      3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
      4. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
      5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      W tym roku nasza szkoła jak zawsze wzięła udział w powiatowych finałach. Reprezentowali nas:

      - Gabriela Cichosz           klasa VI

      - Patrycja Olbryś              klasa VII

      - Adrian Vittek                  klasa VI

      - Szymon Buczko             klasa VII

      Uczestnicy zmagali się w czterech konkurencjach:  test wiedzy, miasteczko ruchu drogowego, tor sprawnościowy i pierwsza pomoc.  W tym roku ponownie zwyciężyliśmy wśród drużyn z całego powiatu w teście wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a Szymon Buczko okazał się najlepszym zawodnikiem w tej konkurencji (rok temu tytuł ten zgarnęła Gabrysia)! Nieźle poszło nam także na miasteczku ruchu drogowego, ale gorzej na torze sprawnościowym i przy udzielaniu pierwszej pomocy. Cały turniej zakończyliśmy tuż „poza pudłem” (do drugiego miejsca zabrakło nam zaledwie 2 punkty).

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej wiedzy, a za rok powalczymy o jeszcze lepsze wyniki!

     • ,,Moja Ziemia – Mój Dom”

     • ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 1   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 2   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 3  ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 4   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 5   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 6  ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 7   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 8   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 9  Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Święto powstało z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych.
              Uczniowie naszej szkoły bezpośrednio wzięli udział w akcji. Zbierali śmieci w Perłach. Klasy młodsze  posprzątały teren posesji szkolnej, natomiast klasy starsze -
      pobocza dróg w okolicach szkoły.
              W ramach podsumowania obchodów Dnia Ziemi odbyło się przedstawienie ekologiczne przygotowane przez klasę VII. Przedstawienie miało na celu edukację ekologiczną oraz naukę właściwych zachowań zmierzających do poprawy jakości środowiska naturalnego. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób opowiadali o zanieczyszczeniu środowiska: wody, gleby, powietrza i zmniejszającej się populacji roślin oraz zwierząt. Wskazywali działania, których celem jest przywrócenie równowagi w naturze. Pozytywny i odpowiedzialny stosunek do przyrody powinien stać się trwałym elementem systemu wartości młodego człowieka. Inscenizację uatrakcyjniła piosenka o tematyce ekologicznej wykonana przez klasę III.

            Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku, a następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach na świeżym powietrzu.
             Za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji Dzień Ziemi serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie .
              Pamiętajmy:
       los Ziemi zależy od każdego z nas.

     • „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

     • „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 1  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 2  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 3 „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 4  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 5  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 6  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 7  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 8   20 kwietnia na Stadionie Miejskim w Iławie odbył się wojewódzki finał XVIII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn w kategorii U- 12. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Kukułka, Rafał Kowalik, Gabriel Palanis, Dorian Krukowski, Jakub Wojciechowski, Kamil Matejko i Patryk Wójcik. Nasi reprezentanci rozegrali mecze na bardzo wysokim poziomie z zawodnikami z Elbląga, Gołdapi i Ostródy. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale także kibicom i trenerom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali uczestników do gry. Reprezentanci z naszej szkoły dzielnie walczyli o każdą bramkę, jednak ciężko było wywalczyć miejsca na podium. W czasie turnieju nagradzane były postawy godne naśladowania. „Zieloną Kartką Fair Play” obdarowani mogli zostać zawodnicy, którzy podczas sportowej rywalizacji wykazali się wzorowym zachowaniem zgodnym z zasadami gry fair play. Taką „Zieloną Kartkę” i specjalną nagrodę otrzymał nasz zawodnik Jakub Wojciechowski.

           Głównym celem Turnieju była popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

           Organizatorzy Turnieju, Polski Związek Piłki Nożnej oraz sponsorzy, firma Tymbark i Elektroluks przygotowali szereg atrakcji. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz gorący posiłek.

             Gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • Pierwsza pomoc

     • Pierwsza pomoc - Obrazek 1Pierwsza pomoc - Obrazek 2 Pierwsza pomoc - Obrazek 3 Pierwsza pomoc - Obrazek 4 Pierwsza pomoc - Obrazek 5 Pierwsza pomoc - Obrazek 6 Pierwsza pomoc - Obrazek 7

      Po raz kolejny ratownicy medyczni Pan Robert Wysocki i Pan Adam Kamiński z węgorzewskiej stacji pogotowia   ratunkowego FALCK zjawili się w nasze szkole, aby przeszkolić uczniów z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Dokładnie omówili sposób postępowania na miejscu wypadku, zasady wzywania służb ratunkowych i te, których powinniśmy pilnować, by sami nie stać się ofiarami potrzebującymi pomocy. Następnie praktycznie przeszkolili uczniów z prowadzenia resuscytacji, opatrywania ran i tamowania krwotoków, usztywniania i zabezpieczania złamanych kończyn, postępowania z omdleniami, zadławieniami i oparzeniami a także zabezpieczania ofiary poprzez ułożenie jej w pozycji bezpiecznej.

      Pamiętajmy, że pierwsze minuty – zanim na miejsce dotrze pogotowie ratunkowe – są niezwykle ważne. Nie bójmy się ratować potrzebujących tego. Obowiązkiem prawnym i moralnym każdego z nas jest udzielenie pierwszej pomocy, które może mieć postać choćby właśnie wezwania służb ratunkowych.

      Jeszcze raz dziękujemy ratownikom z węgorzewskiego FALCKa za przeszkolenie uczniów klas IV-VII z jakże ważnej umiejętności – RATOWANIA ŻYCIA!

     • SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS IV - VII

     • SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS IV - VII - Obrazek 1       16 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród społeczności szkolnej i motywowanie jej do zachowań proekologicznych, a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.
              Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów klas IV –VII. O miano najlepszych ekologów rywalizowało 46 osób.
              Każdy uczestnik konkursu musiał rozwiązać test składający się z 26 pytań z podanymi do nich czterema odpowiedziami. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą na temat środowiska przyrodniczego i do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. Po wielkich zmaganiach mistrzami wiedzy ekologicznej w naszej szkole zostali:

       I miejsce – Wojciech Królak (kl. IV),

      II miejsce – Wojciech Wróblewski (kl. IV),

      III miejsce – Wiktoria Guzman (kl. IV).

          Na wyróżnienie zasługują także  Ignacy Tryk (kl. IV) i Dawid Korzeniecki (kl. VI), którzy znaleźli się tuż za podium.

          Zwycięzcy zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi na apelu z okazji Dnia Ziemi.

           Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE”

     • „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 1   „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 2   „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 3   „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 4  „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 5   „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 6   W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów kl. 0 - III z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Zajęcia prowadziły nauczycielki, które otrzymały certyfikat ukończenia kursu pt. „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

     • W KINIE I W ZOOSIAKU

     • W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 1     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 2     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 3  W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 4     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 5     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 6   W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 7     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 8     9 kwietnia 44 uczniów z klas 0 – II wybrało się na wycieczkę do Giżycka. Najpierw udaliśmy się do kina Nowa Fala, aby podziwiać przygody Luisa, oglądając  film „ Luis i obcy”. Bohaterem jest dwunastoletni  chłopiec, który nie ma przyjaciół. Wychowuje go ojciec, czuwający całe noce  przy teleskopie, czekając na UFO, dniami odsypia je. Luis samodzielnie piecze ciasto na swoje urodziny i czeka na ojca, myśląc, że pamięta chociaż o urodzinach syna. Niestety, ojciec ciągle śpi. Chłopiec skazany na samotność  nawet w dniu urodzin niepodziewanie otrzymuje towarzystwo trzech kosmitów  i tak zaczyna się niesamowita  przygoda  Luisa.
               Po filmie odwiedziliśmy  sklep zoologiczno-akwarystyczny Zoosiak.   Tam podziwialiśmy różne zwierzęta polskie i egzotyczne. Pani Ania Wachowiak z mężem bardzo pięknie opowiadali i pokazywali te zwierzęta.  Dzieci słuchały z radością i zainteresowaniem.

      Serdecznie dziękujemy  Państwu Wachowiakom za zaproszenie i ciekawą i miłą wycieczkę po „Zoosiaku” a Pani Ani za piękny prezent do akwarium kl. II.

            Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni miłych wrażeń. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały: P. Edyta Szarmacher - Stasiak , P. Dorota Dąbrowska i P. Kazimiera Wincza.

     • „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK”

     • „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 1    „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 2    „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 3   „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 4    „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 5    5 kwietnia  w naszej szkole gościliśmy artystów z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z wszystkich klas obejrzeli przedstawienie pt. „Tomcio Łakomczuszek”, którego celem była promocja zdrowego stylu życia. 
              W bajkowy, barwny sposób  aktorzy przekazali  publiczności wiedzę o tym, jak i dlaczego należy dbać o higienę, zdrowe odżywianie i aktywny wypoczynek.

      Poprzez zabawne teksty i piosenki uczniowie przypomnieli sobie właściwości witamin, usłyszeli, w których produktach jest ich najwięcej.
              Mali widzowie podziękowali za występ spontanicznym śmiechem i gromkimi brawami.

     • INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA

     •  INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 1      INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 2       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 3   INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 4       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 5       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 6  INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 7       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 8       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 9                        Wielki Post to czas refleksji, zadumy i powagi wprowadzający nas w chwile pełne radości i nadziei, które dają nam Święta Wielkanocne. 28 marca uczniowie klas IV- VI wcielili się w  role niewiast idących namaścić ciało Pana Jezusa, żołnierzy stojących na straży, apostołów oraz aniołów. W moment zastanowienia się nad sobą i swoim postępowaniem wprowadził nas Adaś, który po rozmowie ze Zbawicielem zdał sobie sprawę, iż ważne jest, aby zawsze czynić dobro. W kolejnych scenach aktorzy przypomnieli  o zbliżającym się wielkim cudzie, którym jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

           Po występie Pani Dyrektor Marzena Mokrzecka złożyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

     • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

     • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - Obrazek 1    MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - Obrazek 2   MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - Obrazek 3  MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - Obrazek 4   27 marca na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę pod przewodnictwem P. Joanny Kołowszyc reprezentowali: Kacper Piskorz, Izabela Grabarz i Kacper Soroczyński z kl. VII. Uczniowie z naszej szkoły zajęli miejsca poza podium.

            Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy i gratulujemy.

     • FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

     • FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 1    FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 2    FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 3  FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 4    22 marca w hali sportowej OCSiR w Ostródzie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Do zawodów zgłosiło się po 10 zespołów zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców: SP Milejewo, Zwierzno, Perły, Ostróda, Gołdap, Pisanica, Olsztyn, Działdowo, Lidzbark Warmiński i Dywity. Naszą szkołę reprezentowali: Rafał Kowalik, Adrian Vittek i Łukasz Kukułka z klasy VI.
             Rywalizacja przebiegała najpierw w grupach. Każda drużyna rozegrała przynajmniej po pięć spotkań.  W każdej z grup do końca toczyła się zacięta walka.  Drużyna  chłopców uplasowała się na VII miejscu.

             Na zakończenie zmagań sportowych nasi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gorący posiłek. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

    • Necio.pl
     • Necio.pl

     • Necio.pl - Obrazek 1 Necio.pl - Obrazek 2  Necio.pl - Obrazek 3 Necio.pl - Obrazek 4 Necio.pl - Obrazek 5 Necio.pl - Obrazek 6

      W lutym i marcu uczniowie oddziału dla dzieci 5-6 letnich brali udział w cyklu zajęć z Neciem.

      Necio.pl to portal edukacyjny dla przedszkolaków oraz ich rodziców i nauczycieli, którego misją jest wprowadzenie najmłodszych w świat bezpiecznego internetu. Zawiera on mnóstwo, dedykowanych specjalnie dzieciom, gier, piosenek oraz animacji. Zarówno pod względem zawartości treściowej, jak i oprawy graficznej, wszystkie elementy strony Necio.pl opracowane zostały tak, by w sposób zrozumiały i atrakcyjny przekazywać treści związane z pojęciem edukacji medialnej.

      Dzieci wraz z bohaterem portalu – Robotem Neciem w sposób atrakcyjny i bardzo aktywny uczyły się czym jest i jak korzystać z komputera, czym jest internet, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z niego oraz na czym polega komunikacja w internecie i jak się tam zachowywać. Podczas zajęć śpiewały piosenki, rysowały, tworzyły sieć komputerową z kłębka sznurka. Pracowały zatem bardzo aktywnie, i w przyjemny dla siebie sposób przyswajały sobie nowe, ale jakże ważne wiadomości.

      W dzisiejszych czasach, gdy komputer i internet są używane praktycznie w każdej dziedzinie życia, bardzo ważne jest, by dzieci już od najmłodszych lat zaznajamiały się z zasadami bezpiecznego korzystania z nich.

     • XIII POWIATOWY KONKURS DLA KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „WIEM WSZYSTKO”

     • XIII POWIATOWY KONKURS DLA KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „WIEM WSZYSTKO” - Obrazek 1 XIII POWIATOWY KONKURS DLA KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „WIEM WSZYSTKO” - Obrazek 2

                22 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie odbył się XIII Powiatowy Konkurs „Wiem Wszystko”. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych z Pereł, Radziej, Węgielsztyna, Sobiech oraz SP nr 1 i 2 z Węgorzewa. Temat przewodni tegorocznego konkursu to: „Być może to twój zawód”. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kępa (kl. II) i Dominik Wołodźko (kl. III).

             Chłopcy dzielnie odpowiadali na wiele pytań, rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz wiedzy na temat różnych zawodów. Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe nagrody.

                  Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

     • SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM

     • SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 1     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 2     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 3  SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 4     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 5     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 6  SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 7     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 8     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 9                     21 marca w Zespole Szkół w Radziejach odbył się Turniej Szachowy Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego. W zawodach wzięło udział 46 uczestników z sześciu szkół. Wśród nich byli także nasi reprezentanci: Izabela Grabarz (kl. VII), Rafał Kowalik, Adrian Vittek (kl. VI), Julia Słomka (kl. V), Michał Jurek (kl. IV), Benedykt Kowalik , Amelia Misztal (kl. III), Aleksandra Cybulska i Łukasz Komorowski (kl. II) pod opieką P. Kazimiery Winczy.
             Wszyscy rozegrali 7 rund po 10 minut na zawodnika. Rywalizacja była ogromna, ale nasi uczniowie radzili sobie bardzo dobrze, wygrywali, remisowali i przegrywali. Podczas turnieju zdobyli wiele nowych doświadczeń.
            Po zakończonych zmaganiach chwilę czekaliśmy na wyniki. Nagrodzono 12 osób w kategoriach: kl. I – IV dziewczęta i chłopcy oraz kl. V – VII dziewczęta i chłopcy. Julia Słomka zajęła I miejsce w swojej kategorii, otrzymując medal i dyplom. Poza podium najlepiej spośród naszych reprezentantów wypadł Adrian Vittek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa i smycz.

            Dzieci przygotowywały P. Zofia Kruk i P. Kazimiera Wincza. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. 

     • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

     • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 1     DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 2     DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 3  DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 4     DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 5       DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 6    DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 7    DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 8      DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 9  DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 10     21 marca to Dzień Samorządności w naszej szkole. „Wagary” tego dnia były bardzo udane. Do szkoły przybyliśmy, ale swój czas zorganizowaliśmy inaczej niż zwykle.
              Zajęcia rozpoczęliśmy poetycko, odbył się konkurs recytatorski, aby uczcić Światowy Dzień Poezji.
              Dalsza część dnia przebiegała w wesołym nastroju. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V. Na początku wystąpili w takich samych strojach i zaśpiewali piosenkę pt. „Tamta dziewczyna”. Następnie wystartowali w konkursie na Miss i Mistera Szkoły, ale przewrotnie – o tytuł Miss ubiegali się chłopcy, a o tytuł Mistera – dziewczęta. Kandydaci zaprezentowali się w trzech kreacjach, a każda była nagradzana brawami. Powołane wcześniej jury dokonało wyboru i nagrodziło uczestników stosownymi tytułami.
            Po chwili przerwy zebraliśmy się przed szkołą, utworzyliśmy wiosenny pochód i z przygotowanymi słomianymi marzannami udaliśmy się do wyznaczonego miejsca za boiskiem. Chwilę czekaliśmy, po czym mogliśmy obserwować, jak kukły się palą. To był znak, że zima już odeszła.

            Kolejne godziny to także „wagary”. Z lekcji można było „uciekać”, ale razem z nauczycielami i tak właśnie zrobiliśmy.  W ten sposób tego dnia pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 1     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 2     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 3  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 4     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 5       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 6   SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 7     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 8       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 9   SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 10     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 11       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 12  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 13     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 14       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 15  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 16    21 marca uczciliśmy Światowy Dzień Poezji. Tego dnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 21 uczestników. Startowali oni w trzech kategoriach: oddziały przedszkolne, kl. I - III i kl. IV - VII. Komisja w składzie: Joanna Kołowszyc, Katarzyna Komsta i Izabela Kawka wysłuchała recytacji mniej i bardziej znanych utworów, po czym musiała podjąć decyzję i ogłosić wyniki.
               Oto zwycięzcy:

      kategoria – oddziały przedszkolne
      -
      I miejsce – Lena Predko,
      - II miejsce – Ewa Żółcińska,
      - III miejsce – Maja Wierzchowska,
      - wyróżnienia – Gabriela Sęktas, Zofia Wachowiak, Julia Wachowiak;
      kategoria - kl. I – III
      -
      I miejsce – Filip Drabyk (kl. I),
      - II miejsce – Wiktoria Pietraszek (kl. I), Mateusz Kępa (kl. II),
      - III miejsce – Angelika Kwarcińska (kl. I),
      - wyróżnienia – Julia Kusz (kl. I), Zuzanna Fok (kl. II), Wiktoria Otterska (kl. III);
            kategoria - kl. IV – VII
      -
      I miejsce – Magdalena Siemaszko (kl. IV),
      - wyróżnienie – Natalia Chmurzyńska (kl. V).
               Nagrodę przyznała też Marzena Mokrzecka, otrzymał ją Damian Renter
      z kl. III.

      Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwały P. Dorota Dąbrowska i P. Zofia Kruk.

    • Kangur Matematyczny
     • Kangur Matematyczny

     • 15 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów:

      Klasa IV

      Wiktoria Guzman

      Wojciech Królak

      Klasa V

      Anna Królak

      Klasa VI

      Gabriela Cichosz

      Anita Husar

      Dawid Korzeniecki

      Rafał Kowalik

      Dorian Krukowaski

      Łukasz Kukułka

      Adrian Vittek

      Klasa VII

      Szymon Buczko

      Uczestnicy rozwiązywali testy odpowiednie do swojej kategorii wiekowej.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

     • EKO warsztaty

     • EKO warsztaty - Obrazek 1EKO warsztaty - Obrazek 2 EKO warsztaty - Obrazek 3 EKO warsztaty - Obrazek 4 EKO warsztaty - Obrazek 5 EKO warsztaty - Obrazek 6 EKO warsztaty - Obrazek 7

      Dnia 16 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Perłach uczestniczyły w Eko Warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Mazurskiego Związku Międzygminnego - Gospodarka Odpadami. Chcąc prowadzić właściwą gospodarkę odpadami, warto odpowiednie nawyki związane z segregacją odpadów utrwalać w dzieciach od najmłodszych lat.
      Celem warsztatów było przekazanie i utrwalenie w maluchach wiedzy i nawyków podziału odpadów w zależności od rodzaju. Dzieci uczą się więc odpowiednio dobierać i grupować odpady zmieszane, suche, szklane i niebezpieczne. Dowiadują się o korzyściach wynikających z segregacji odpadów i możliwościach ich ponownego wykorzystania.

      Pomyślmy już teraz o naszej planecie

      zanim się stanie jednym wielkim śmieciem.
      Byłby to wtedy problem nie lada,
      zatem już teraz pomyślmy o odpadach.
      Bo śmieci i odpady nie są jednakowe,
      są szklane, papierowe także plastikowe.
      Więc posłuchajcie dobrej rady
      i segregujcie odpady.
      I od dzisiaj swych śmieci
      nie wyrzucajcie jak leci.
      Osobno plastik, osobno szkło,
      osobno puszki. Przyrodę chroń!