• EKO warsztaty

     • EKO warsztaty - Obrazek 1EKO warsztaty - Obrazek 2 EKO warsztaty - Obrazek 3 EKO warsztaty - Obrazek 4 EKO warsztaty - Obrazek 5 EKO warsztaty - Obrazek 6 EKO warsztaty - Obrazek 7

      Dnia 16 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Perłach uczestniczyły w Eko Warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Mazurskiego Związku Międzygminnego - Gospodarka Odpadami. Chcąc prowadzić właściwą gospodarkę odpadami, warto odpowiednie nawyki związane z segregacją odpadów utrwalać w dzieciach od najmłodszych lat.
      Celem warsztatów było przekazanie i utrwalenie w maluchach wiedzy i nawyków podziału odpadów w zależności od rodzaju. Dzieci uczą się więc odpowiednio dobierać i grupować odpady zmieszane, suche, szklane i niebezpieczne. Dowiadują się o korzyściach wynikających z segregacji odpadów i możliwościach ich ponownego wykorzystania.

      Pomyślmy już teraz o naszej planecie

      zanim się stanie jednym wielkim śmieciem.
      Byłby to wtedy problem nie lada,
      zatem już teraz pomyślmy o odpadach.
      Bo śmieci i odpady nie są jednakowe,
      są szklane, papierowe także plastikowe.
      Więc posłuchajcie dobrej rady
      i segregujcie odpady.
      I od dzisiaj swych śmieci
      nie wyrzucajcie jak leci.
      Osobno plastik, osobno szkło,
      osobno puszki. Przyrodę chroń!
     • Jesteśmy EKO-LOGICZNI...

     • Jesteśmy EKO-LOGICZNI... - Obrazek 1 Jesteśmy EKO-LOGICZNI... - Obrazek 2 Jesteśmy EKO-LOGICZNI... - Obrazek 3 Jesteśmy EKO-LOGICZNI... - Obrazek 4

      ... nie tylko w trakcie wielkich akcji. Uczniowie klasy IV pod opieką wychowawcy zadbali o porządek terenu szkoły i najbliższej okolicy, bo zależy nam na naszym środowisku!

     • Warsztaty REKO-EKO

     • Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 1 Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 2 Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 3 Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 4 Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 5

           15 marca uczniowie klas III – IV wzięli udział w  warsztatach „REKO-EKO” poświęconych Wspólnemu Systemowi Segregacji Odpadów Komunalnych. Warsztaty zostały zorganizowane przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.
            Uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzili  zakład. Poznali  zasady funkcjonowania placówki. Zapoznali  się ze sposobem  postępowania z odpadami, procesem recyklingu. Zobaczyli miejsca składowania odpadów organicznych, z których w końcowym etapie powstaje kompost. Dowiedzieli się, jak powstaje i jak jest wykorzystywany. Na koniec spotkania pod okiem pani Anny Baranowskiej wykonali przedstawiające bakterię magnesy na lodówkę. Wszyscy uczestnicy w prezencie  otrzymali kamizelki odblaskowe.    
                                                                

     • Mobilna Pracownia

     • Mobilna Pracownia - Obrazek 1

      Dnia 07.03.2018 r. zarząd naszego stowarzyszenia Perła - Promocja - Edukacja - Rozwój w osobach: Andrzej Michalak oraz Marzena Mokrzecka podpisali umowę na realizację grantu "Mobilna pracownia komputerowa innowacyjną metodą promocji obszaru działania stowarzyszenia LGD WJM". 
      Dzięki temu zakupimy nowoczesną pracownię komputerową na 18 stanowisk wyposażoną w laptopy. Zaplanowaliśmy również szereg działań dotyczących promocji naszego regionu, szkolenia komputerowe, prezentacje multimedialne, spotkania w szkołach. Z pracowni będą również korzystać nasze Perełki Mobilna Pracownia - Obrazek 2 Zarząd stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania pracownikom stowarzyszenia LOKALNA GRUPA RYBACKA WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE za pomoc przy pisaniu wniosku. Dołożymy wszelkich starań, aby rzetelnie i fachowo zrealizować i rozliczyć projekt.

     • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - Obrazek 1         7 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Cieszy fakt, że znalazło się aż 38 chętnych z kl. IV - VII, aby zmierzyć się z różnymi zadaniami ortograficznymi. Uczestnicy konkursu pisali dyktando i wypełnili karty pracy, za co mogli otrzymać 100 punktów.
              Wyniki zostały ogłoszone 12 marca. Oto mistrzowie ortografii z naszej szkoły:         
      I miejsce – Laura Krukowska (kl. VII),

      II miejsce – Jakub Nagrodzki (kl. VI),
      III miejsce – Gabriela Cichosz (kl. VI),

      wyróżnienie: Rafał Kowalik i Ewelina Pióro (kl. VI).

               W klasie V najlepiej wypadła Magdalena Margiewicz, w kl. IV – Iga Kozłowska i Wojciech Królak.
               Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała P. Zofia Kruk.

     • Dzień Kobiet 2018

     • Dzień Kobiet 2018 - Obrazek 1 Dzień Kobiet 2018 - Obrazek 2 Dzień Kobiet 2018 - Obrazek 3 Dzień Kobiet 2018 - Obrazek 4 Dzień Kobiet 2018 - Obrazek 5 Dzień Kobiet 2018 - Obrazek 6

      Życzenia spełnienia marzeń wszystkim Paniom z naszej szkoły, nie tylko w dniu 8 marca składali dzisiaj w imieniu panów uczniowie klasy IV.

      Wystąpili oni w krótkim przedstawieniu, w którym w zabawny sposób przedstawili rodzaje Kobiet, opowiedzieli kilka ważnych historycznych faktów z Kobietami w roli głównej i wyrecytowali wierszyki, w których wychwalali wszystkie Panie.

      Na koniec wszyscy pracownicy (naturalnie Płci Pięknej) naszej szkoły zostali obdarowani pięknymi kwiatkami.

      Kolejny oficjalny Dzień Kobiet już za 364 dni, ale nieoficjalne starajmy się go obchodzić każdego dnia!

     • Prace plastyczne

     • Prace plastyczne - Obrazek 1

      Klasa VII "Koty malowane widelcem"

      Prace plastyczne - Obrazek 2

      Klasa IV "Stroiki na Dzień Kobiet"

      Prace plastyczne - Obrazek 3

      Klasa V "Zając - przybornik"

      Prace plastyczne - Obrazek 4

      Klasa IV "Boćki"

       Prace plastyczne - Obrazek 5

      Klasa VI "Improwizacje wiosenne"

       Prace plastyczne - Obrazek 6

       Prace plastyczne - Obrazek 7

      Klasa VII "Kaligrafia"

     • segregujeMY...

     • segregujeMY... - Obrazek 1 segregujeMY... - Obrazek 2 segregujeMY... - Obrazek 3 segregujeMY... - Obrazek 4 segregujeMY... - Obrazek 5

      … bo w śmieciach tonąć nie chcemy!

      Dlatego od 1 marca społeczność naszej szkoły zaczyna zgodnie z nowym sposobem zbiórki odpadów komunalnych wprowadzonym z dniem 1 stycznia w MZM-GM (Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami) segregować śmieci.

      W wielu miejscach naszej szkoły stanęły kolorowe pojemniki na śmieci, w których zgodnie z zasadami selektywnie zbieramy wszystkie surowce nadające się do ponownego wykorzystania: METALE i TWORZYWA SZTUCZNE, SZKOŁO, PAPIER, ODPADKI BIO a także odpady ZMIESZANE. Uczniowie od dawna uczą się zasad selektywnej zbiórki śmieci, a teraz w praktyce będą mogli je wprowadzić w szkole i mamy nadzieję, namówią też do tego rodziców w domu. Wszyscy zebraliśmy się dzisiaj na apelu, aby ogłosić tę pozytywną informację i jeszcze raz wytłumaczyć, w jaki sposób od dzisiaj segregujemy odpady. Nie jest to takie oczywiste, jak się wydaje, ale jeżeli zależy nam na Naszej Planecie, to wszyscy powinniśmy się tych zasad jak najszybciej nauczyć i zacząć je stosować.

      OD 1 STYCZNIA 2018 SEGREGUJEMY DOKŁADNIEJ

     • WYCIECZKA DO OLSZTYNA

     • WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 1    WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 2    WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 3   WYCIECZKA DO OLSZTYNA - Obrazek 4  24 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Olsztyna.
                Jedną z atrakcji był seans filmowy w Planetarium. Poświęcony był teorii ewolucji organizmów żywych, przedstawiał odkrycia Karola Darwina i ich dzisiejszą interpretację. Wszyscy razem przenieśliśmy się do XIX - wiecznej Anglii, gdzie poznaliśmy  Karola Darwina – przyrodnika i twórcę teorii ewolucji. Wraz z nim, na żaglowcu HMS Beagle, wyruszyliśmy w podróż ku wybrzeżom Ameryki Południowej. Był to rejs, który zaowocował powstaniem wiekopomnego dzieła Darwina – „O powstawaniu gatunków”. Podczas wyprawy razem z Darwinem odkrywaliśmy niezwykłe gatunki zwierząt i skamieniałości dawnych organizmów. Trzeba przyznać, że seans zrobił na wszystkich wrażenie.
                Następnie wyruszyliśmy w kierunku Parku Trampolin 7 Jump Street. Po raz kolejny mieliśmy szanse doskonalić  swoją kondycję fizyczną na bieżni akrobatycznej, strefie basketu, siatkówki, basenie z gąbkami. Zestaw różnych trampolin gwarantował niezwykłe doznania i rozrywkę. W bezpiecznych warunkach uczniowie spożytkowali swoje niemałe pokłady energii.

                Zabawa była niezwykła i zakończyła się ucztą w restauracji McDonald’s. Następna wizyta w Olsztynie już 17 marca, ale to niespodzianka….

     • Żywa lekcja muzyki

     • Żywa lekcja muzyki - Obrazek 1 Żywa lekcja muzyki - Obrazek 2 Żywa lekcja muzyki - Obrazek 3 Żywa lekcja muzyki - Obrazek 4

              23 lutego odbyło się spotkanie z muzyką. Tematem lekcji był „Klarnet- instrument dęty drewniany”. Uczniowie zapoznali się z budową instrumentu. Wysłuchali kilku utworów muzycznych m.in. „Skrzypka na dachu” i przy akompaniamencie tego instrumentu zaśpiewali piosenkę „Przeżyj to sam”.

             Dodatkowo artyści zaprezentowali nam flet prosty sopranowy i flet prosty tenorowy. Wysłuchaliśmy dwóch utworów : „Słowik” i „Salamandra”. Dzięki temu mogliśmy porównać brzmienie tych trzech instrumentów.

            Jak zawsze miło spędziliśmy czas i czekamy na kolejną „żywą lekcję muzyki”.

     • Podziekowania

     •  Podziekowania - Obrazek 1   Podziekowania - Obrazek 2Dyrektor Szkoły Podstawowej w Perłach składa serdeczne podziękowania  oddziałowi banku PKO BP w Węgorzewie  za nieodpłatne przekazanie mebli   do naszej szkoły. Dzięki Waszemu wsparciu nasze klasy wzbogaciły się o nowoczesne meble, które dodają uroku naszym skromnym klasom.  Jesteśmy wdzięczni, iż zauważyliście naszą placówkę. Niech radość naszych Perełek będzie i dla Was największym podziękowaniem. Dziękujemyheartheartheart

     • WALENTYNKI W SZKOLE

     • WALENTYNKI W SZKOLE - Obrazek 1     WALENTYNKI W SZKOLE - Obrazek 2     WALENTYNKI W SZKOLE - Obrazek 3   WALENTYNKI W SZKOLE - Obrazek 4     WALENTYNKI W SZKOLE - Obrazek 5     WALENTYNKI W SZKOLE - Obrazek 6                      Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, patrona zakochanych. Tradycją w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Walentynkowe zwyczaje są obecne również w naszej szkole. Jednym z najpopularniejszych, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych, jest poczta walentynkowa. Uczniowie, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do kolorowej skrzynki. Specjalni listonosze roznosili korespondencję do klas.
                 Przed rozdaniem walentynek odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie kl. VII wystąpili w krótkim montażu słowno-muzycznym, przedstawiając ciekawostki i humorystyczne sentencje związane ze Świętem Zakochanych. Następnie klasa I zaprezentowała  swoje zdolności aktorskie, pięknie recytując walentynkowe wierszyki. Na koniec pierwszaki zaśpiewały piosenkę.
             To jednak  nie były wszystkie atrakcje tego dnia. W tym roku w naszej szkole odbyło się głosowanie na najsympatyczniejszą koleżankę oraz najsympatyczniejszego kolegę. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych. 

      - kl. I-III: najsympatyczniejsza koleżanka - Amelia Misztal,
                      najsympatyczniejszy kolega - Dominik Wincza,
      - kl. IV-VII: najsympatyczniejsza koleżanka - Laura Krukowska,
                      najsympatyczniejszy kolega - Rafał Kowalik. 

           Gratulujemy !
           Program walentynkowy  i konkurs przygotowała P. Dorota Dąbrowska.

     • Konkurs matematyczny

     • Konkurs matematyczny - Obrazek 1 Konkurs matematyczny - Obrazek 2 Konkurs matematyczny - Obrazek 3

      W lutym w naszej szkole odbył się cykliczny konkurs matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem”.

      Chętni uczestnicy z klas IV-VII pisali testy, na które składały się zarówno zadania otwarte jak i zamknięte o różnych stopniach trudności. Testy były zróżnicowane – każda klasa miała zadania dopasowane do swojego etapu nauczania, dlatego też nagrodzone zostały osoby, które w swojej kategorii osiągnęły najwyższy wynik procentowy:

      Klasa VII – Patrycja Olbryś

      Klasa VI – Rafał Kowalik

      Klasa V – Anna Królak

      Klasa IV – Iga Kozłowska – Iga osiągnęła też najwyższy wynik spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie.

      Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do nauki, by w przyszłym roku chętnych było jeszcze więcej, poziom na konkursie jeszcze wyższy, a jury żeby mogło przyznać większą ilość nagród!

     • Jesteśmy z Was dumni

     • Jesteśmy z Was dumni - Obrazek 1  Jesteśmy z Was dumni - Obrazek 2  Jesteśmy z Was dumni - Obrazek 3  Dnia 14 lutego  w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący I półrocze.  Na początek dyrektor szkoły przedstawiła ogólne dane statystyczne odnośnie klasyfikacji półrocznej. Średnia ocen w szkole w klasach IV-VII wynosi 4,06. Najwyższą średnią ma klasa VI- 4,38 , klasa V  - 4,17, klasa IV - 4,16 a klasa VII - 3,59. Frekwencja szkoły wynosi 89,24.

      Następnie wyróżniono osoby, które uzyskały najwyższą średnią w szkole z klas IV-VII oraz z klas I-III. Otrzymały one tytuł „Nasza Perełka”. Są to:

      Rafał Kowalik – klasa VI –średnia 5,45 ,zachowanie wzorowe,

      Gabriela Cichosz - klasa VI- średnia 5,36, zachowanie bardzo dobre,

      Iga Kozłowska – klasa IV- średnia 5,27, zachowanie bardzo dobre,

      Adrian Vittek – klasa VI – średnia 5,27, zachowanie wzorowe,

      Wiktoria Guzman, Anna Królak- średnia 5,09, zachowanie bardzo dobre,

      Anita Husar - średnia 5,0 , zachowanie wzorowe,

      Laura Krukowska – klasa VII, średnia 4,92, zachowanie bardzo dobre,

      Natalia Chmurzyńska - klasa V, średnia 4,91, zachowanie bardzo dobre,

      Martyna Dreksler - klasa V, średnia 4,82, zachowanie dobre.

       

      Z klas I-III tytuł „ Nasza Perełka” zdobyli:  

      Klasa I - Filip Drabyk, Dominika Kwarcińska,  Amelia Olender, Wiktoria Pietraszek,

      KlasaII - Hanna Wincza, Mateusz Kępa,  Dominik Wincza,

      Klasa III - Benedykt Kowalik, Maciej Krawczyk, Maciej Stańko.

      Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy bardzo dobrych wyników w nauce i zachowaniu.

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 1   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 2   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 3   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 4   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 5   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 6   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 7   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 8   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 9   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 10   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 11   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 12   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 13   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 14   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 15  BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 16   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 17   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 18  BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 19  BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 20  BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 21  BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 22   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 23   BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 24   9 lutego  było w naszej szkole kolorowo i bajecznie - tego dnia odbył się bal karnawałowy. Zabawy i konkursy  prowadziła zaproszona Pani  „Indianka”.

            Wróżki, księżniczki, strażacy, policjanci, rycerze, motylki, aniołki, krówki, myszki, kotki, pszczółki i inne postacie -  wszyscy świetnie się bawili. Tańczyliśmy, jechaliśmy pociągiem, robiliśmy kółeczka i wężyki. Prowadząca  zabawę uczyła różnych układów tanecznych do znanych i mniej znanych melodii, a dzieci bardzo chętnie  naśladowały. Nasze pociechy z zaangażowaniem uczestniczyły w atrakcyjnych  konkursach: bieg w bardzo, bardzo dużych kapciach, wyścig  drużyn z balonami bez użycia rąk, przeskoki drużyn z poduszki na poduszkę, zespołowe łowienie  rybek . W czasie trwania balu wszyscy chętni korzystali z malowania twarzy. Ogromnym powodzeniem cieszył się  pokaz baniek mydlanych a także zamykanie  dzieci  wewnątrz olbrzymiej bańki mydlanej. 
              Pod koniec balu wszyscy  zostali obdarowani kolorowymi balonikami, z których mogli zrobić  różne postacie.
             W tym samym czasie starsi uczniowie (kl. IV – VII) wzięli udział w dyskotece. Zabawa była wyśmienita, tańczyli niemalże wszyscy, niektórzy zatańczyli wprawdzie tylko kilka razy, ale byli też tacy, którzy nie zeszli z parkietu ani na chwilę. A kiedy zabrzmiały dźwięki bardziej znanych piosenek, tupot nóg i głośny śpiew słyszeli zapewne także sąsiedzi.
           Ok. 1400  ucichła muzyka i zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy balu  udali się na odpoczynek podczas weekendu.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 1 

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 2 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 3 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 4 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 5 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 6 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 7 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 8 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 9 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 10 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 11

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

      DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

      DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

      Nasza szkoła jak co roku brała aktywny udział w obchodach DBI. Uczniowie klas IV-VII na zajęciach walczyli z HEJTEM. Oglądając filmiki, biorąc udział w quizach i zabawach sami odkrywali jak powszechnym zjawiskiem jest hejt. Na szczęście sami też dochodzili do słusznych wniosków, że z hejtem można, a nawet trzeba walczyć!!!

      Uczniowie z klas I-III także brali udział w akcji. Podczas zajęć w kreatywny sposób uczyli się jak bezpiecznie poruszać się w internecia, jakie dane mogą podać a jakich mają strzec oraz gdzie szukać pomocy w razie potrzeby.

      Najmłodsi uczestnicy z „zerówki” zapoznali się z Neciem, i wspólnie rozpoczęli projekt, dzięki któremu zapoznają się z komputerem i internetem, poznają zasady bezpiecznego surfowania po Sieci i będą się przy tym świetnie bawić!

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 12

       

       

     • Dziecięcy Halowy Turniej Tenisa Stołowego

     • Dnia 4 lutego 2018r w Węgorzewie odbył sie Dziecięcy Halowy Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Królak z klasy IV oraz Adrian Vittek z klasy VI. Młodzi tenisiści walczyli w swoich kategoriach wiekowych i spisali się całkiem nieźle . Wojtek zajął II miejsce , a Adrian III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wyniki klasyfikacji znajdują się na stronie www.osir.wegorzewo.pl

       

     • „BEZPIECZNE FERIE”

     •      19 stycznia naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa na drodze, mówił o bezpieczeństwie podczas ferii, podczas zabaw na śniegu, o rozważnym korzystaniu z uroków zimy.

     • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

     • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 1     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 2     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 3     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 4     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 5     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 6                               18 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 23 uczniów klas 0 - VII. Rozbrzmiewały popularne, znane i mniej znane utwory, które zachwyciły całą publiczność. Komisja w składzie: Zofia Kruk, Agata Kulesza, Anna Sroka i Kazimiera Wincza nie miała łatwego zadania i po długich naradach wybrała laureatów.
           W kategorii klas 0- III:

      - I miejsce - Lena Predko i Filip Drabyk,

      - II miejsce - Wiktoria Otterska,

      - III miejsce-  Angelika Kwarcińska,

      - wyróżnienia: Amelia Olender, Maja Wierzchowska, Wiktoria Pietraszek, Dominik Wincza.
           W kategorii klas IV- VII:

      - I miejsce - Rafał Kowalik,

      - II miejsce - Izabela Grabarz i Ewelina Pióro,

      - III miejsce - Magdalena Siemaszko.
            W kategorii duety:

      - I miejsce - Laura Krukowska i Izabela Grabarz.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentów oraz życzymy dalszych sukcesów wokalnych. Konkurs przygotowała i przeprowadziła P. Joanna Kołowszyc.

     • SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM

     • SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 1     SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 2    SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 3   SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 4     SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 5    17 stycznia w Radziejach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju uczestniczyli zawodnicy ze szkół: Sobiechy, Węgielsztyn, Radzieje, Perły, Pozezdrze, Węgorzewo SP 1 i Budry. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Martyna Wojcichowska i Adrian Vittek zajęli I miejsce, Rafał Kowalik zajął II miejsce, a Łukasz Kukułka - V miejsce. Zawodnicy otrzymali dyplomy i medale.
            Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów.

            Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.