• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 1    WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 2    WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 3   WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 4     11 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/19. Na początku  wyłoniono 9 kandydatów z klas V - VIII. Następnie wszyscy pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w głosowaniu. Każdy mógł oddać jeden głos na wybranego ucznia spośród dziewięciu  kandydatów. Największą liczbę głosów otrzymał Rafał Kowalik. W skład Rady Samorządu Uczniowskiego na ten rok weszły również  Laura Krukowska, Gabriela Cichosz i Nadia Stasiak.

             Jednocześnie odbyły się wybory opiekuna SU. Uczniowie kl. IV – VIII  głosowali na wybranego nauczyciela spośród wszystkich pracujących w naszej szkole. Najwięcej głosów w tym roku  uzyskała P. Agata Kulesza.

     • SŁODKA NIESPODZIANKA

     • SŁODKA NIESPODZIANKA - Obrazek 1    SŁODKA NIESPODZIANKA - Obrazek 2     SŁODKA NIESPODZIANKA - Obrazek 3                           10 września wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły otrzymali słodką niespodziankę. Pani Wanda Ożga i P. Kazimierz Kluz przekazali każdemu po słoiczku miodu. Serdecznie dziękujemy!

     • „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

     • „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” - Obrazek 1   „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” - Obrazek 2   4 września w ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego  „Bezpieczna droga do szkoły” naszą  szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Głównym celem spotkania była rozmowa na temat bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza tych najmłodszych, aby ich droga do szkoły czy domu odbyła się bez przykrych niespodzianek.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 1    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 2     ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 3                             3 września 2018  r. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły Marzena Mokrzecka bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Przedstawiła organizację roku szkolnego i wychowawców klas:

      - oddział przedszkolny – Anna Sroka,

      - zerówka – Edyta Szarmacher - Stasiak,

      - kl. I – Agata Kulesza,

      - kl. II – Dorota Dąbrowska,

      - kl. III – Kazimiera Wincza,

      - kl. IV – Joanna Kołowszyc,

      - kl. V – Remigiusz Kaczyński,

      - kl. VI – Zofia Kruk,
      - kl. VII - Katarzyna Komsta,
      - kl. VIII - Marzenna Śmierzyńska.
              Inni nauczyciele: Agnieszka Linkiel, Barbara Szyszko, Robert Kun, Stefania Chludzińska, Iwona Błaszczyk, Regina Flis, Marta Sauter, Irena Józefowicz, Leonarda Anzulewicz-Gibowicz, Robert Jarosz i Andrzej Michalak. Ponadto zatrudnieni są także: Czesława Dąbrowska, Danuta Denes i Jan Józefowicz. W oddziale przedszkolnym pracę wspiera Marta Girulska, w sekretariacie Agnieszka Tryk.

               Zajęcia lekcyjne będą się rozpoczynały o godzinie 8.30. W naszej szkole i  w oddziałach przedszkolnych w tym roku naukę rozpoczęło 139 uczniów.

               Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła i dzieciom, i dorosłym wytrwałości, radości, energii do działania i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

     • SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI

     • SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI - Obrazek 1 SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI - Obrazek 2 SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI - Obrazek 3 SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI - Obrazek 4

      Tym razem już nie biwak, ale tradycyjnego wyjścia na pizzę i ogniska nie zabrakło. Tak w skrócie wyglądało kolejne spotkanie absolwentów rocznika 2014/2015 z wychowawcą. Co prawda absolwenci ukończyli już także gimnazjum, ale ciągle o sobie pamiętamy!

      Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obiadu w pizzerii. Przy pełnych brzuchach lepiej się wspomina stare, ale i też te nowsze dzieje. Pogoda nas nie rozpieszczała, lecz gdy tylko niebo przestało się smucić odwiedziliśmy lodziarnię i udaliśmy się na ognisko. Tam już w blasku księżyca, ale ogrzewani przez żar z ogniska kontynuowaliśmy wspólne wspomnienia z Pereł, jak też dzieliliśmy się przeżyciami z kończących się właśnie wakacji i minionego roku szkolnego.

      Było to już  nasze kolejne spotkanie, ale wszyscy jesteśmy pewni, że nie ostatnie!

     • SPOTKANIE PO LATACH

     • SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 1  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 2  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 3  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 4  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 5  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 6  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 7  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 8  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 9  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 10  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 11  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 12   Wyśmienicie bawiliśmy się 14 lipca w Perłach podczas kolejnego festynu „Spotkanie po latach”. Mimo że chmury wciąż krążyły i co jakiś czas padało, nie odstraszyło to wszystkich, którzy chcieli powspominać, pobiesiadować, spotkać się ze znajomymi i potańczyć.

          Tego dnia do Pereł przybyli dawni i obecni mieszkańcy całej okolicy, ich przyjaciele, krewni, znajomi, starsi i młodsi. Dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni, wystroić się w różne przebrania i wziąć udział w konkursach. Do przeciągania liny chętnych nie brakowało, a zawsze zwyciężały … wiadomo – dzieci! Znaleźli się też miłośnicy wędkarstwa, którzy rywalizowali w zawodach wędkarskich. Trudny był wybór zwycięzcy w konkursie tworzenia mumii, dlatego też wszyscy zostali nagrodzeni.  Mogliśmy też podziwiać brawurową jazdę samochodami terenowymi, chętni mogli zająć miejsce dla pasażera.

           „Parkiet” i w deszczu był zajęty, do tańca przygrywał zespół Sidorki, od lat związany z Perłami. W przerwach czas biesiadowania umilały piosenki w wykonaniu chórów Josephus i Ojczyzna. Zabawa trwała do białego rana, najwytrwalsi pewnie nadal słyszą muzykę, która porywa do tańca, i już liczą na kolejne spotkanie za rok.
              Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację, bez ich pomocy spotkanie nie byłoby takie udane.

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 1    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 2    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 3  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 4    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 5    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 6 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 7    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 8    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 9  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 10    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 11    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 12  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 13   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 14   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 15  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 16   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 17   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 18 22 czerwca o godz. 11.15 rozpoczął się uroczysty apel kończący rok szkolny 2017/18. Pani Marzena Mokrzecka powitała serdecznie wszystkich gości, powitała także uczniów, rodziców i pracowników szkoły.  Przedstawiciele rodziców uczniów klasy V wręczyli cegiełkę o wartości 210 zł na potrzeby szkoły.
            Następnie głos zabrali uczniowie klasy III, którzy przygotowali wzruszającą niespodziankę swojej wychowawczyni Agacie Kuleszy. Trzecioklasiści recytowali, śpiewali i płakali.
            Po tym występie usłyszeliśmy miłe słowa wygłoszone przez wiceburmistrza  Andrzeja Lachowicza i szefową ZOEASiP Bożenę Stępak.
              W dalszej części wręczone zostały podziękowania i  tytuły „PRZYJACIELA SZKOŁY”.  Podziękowania za bezinteresowną pomoc w całym roku szkolnym otrzymali:
      - Wioletta Banasiewicz,
      - Dorota i Grzegorz Krukowscy,
      - Agnieszka Korzeniecka,
      - Edyta Wolańska,
      - Agnieszka Kowalik,
      - Mariola i Jarosław Fokowie,
      - Marzena Kochan,
      - Grzegorz Krukowski,
      - Emilia Grodzewicz,
      - Piotr Jaskóła,
      - Andrzej Kulpan,
      - Lena Anzulewicz,
      - fundacja Rotary,
      - Koło Łowieckie „Mazury”.
      Tytuł „PRZYJACIELA SZKOŁY” przyznano senatorowi Wiesławowi Pietrzakowi.

      Następnie wychowawcy klas IV – VII wręczyli świadectwa i nagrody najlepszym i wyróżniającym się uczniom poszczególnych klas:

      • kl. IV: Wiktoria Guzman, Iga Kozłowska, Magdalena Siemaszko;
      • kl. V: Natalia Chmurzyńska, Martyna Dreksler, Anna Królak;
      • kl. VI: Gabriela Cichosz, Anita Husar, Rafał Kowalik, Ewelina Pióro, Nadia Stasiak, Adrian Vittek;
      • kl. VII: Szymon Buczko, Laura Krukowska.

      Czternaścioro uczniów ze średnią ocen 4,75 i powyżej oraz co najmniej bardzo dobrym zachowaniem otrzymało stypendia:
      - Laura Krukowska, Szymon Buczko, Martyna Dreksler, Nadia Stasiak, Magdalena Siemaszko,
      - Wiktoria Guzman, Natalia Chmurzyńska, Gabriela Cichosz, Anita Husar, Ewelina Pióro,
      - Iga Kozłowska, Anna Królak, Adrian Vittek, Rafał Kowalik.
      Przyznano także stypendia za osiągnięcia w sporcie. Otrzymali je:
      - Martyna Wojciechowska,
      - Rafał Kowalik, Łukasz Kukułka, Adrian Vittek.

      W tym roku Rada Pedagogiczna postanowiła przyznać tytuły i wręczyć medale w dwóch kategoriach:
      - SPORTOWIEC ROKU: Rafał Kowalik, Łukasz Kukułka, Adrian Vittek,
      - PEREŁKA ROKU: Rafał Kowalik.
               Po apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, odebrali świadectwa i udali się na zasłużony odpoczynek.

     • Wojewódzkie rozgrywki w Tenisie Ziemnym Szkół Podstawowych w Olecku

     • Wojewódzkie rozgrywki w Tenisie Ziemnym Szkół Podstawowych w Olecku - Obrazek 1Dnia 15 czerwca reprezentant naszej szkoły  Adrian Vittek wziął udział w wojewódzkich rozgrywkach w tenisie ziemnym w Olecku. Na kortach rywalizowało 15 zawodników z całego województwa. Adrianowi udało się zająć V miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dlalszych sukcesów.  

     • MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH

     • MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 1   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 2   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 3  MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 4   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 5   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 6   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 7   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 8   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 9   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 10   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 11   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 12   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 13   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 14   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 15   12 czerwca na naszym szkolnym boisku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego Dziewcząt i Chłopców w Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Dziewczęta uczestniczyły w  turnieju po raz drugi, chłopcy – po raz piąty. O czołowe miejsca rywalizowały drużyny z: Buder, Sobiech, Pozezdrza, Węgielsztyna, Radziej i Pereł. Na szczęście pogoda tego dnia sprzyjała graczom, zawodnicy dzielnie walczyli, a pozostali uczniowie kibicowali. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Po wyniku remisowym o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Po wyjściu z grupy rozegrane zostały pełne emocji mecze półfinałowe i finałowe.

          Po podsumowaniu wyników przystąpiono do wręczenia pucharów i dyplomów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
      * w kategorii dziewcząt:
      - I miejsce – SP Budry,
      - II miejsce – SP Węgielsztyn,
      - III miejsce – SP Sobiechy,
      - IV miejsce – SP Radzieje,
      - V miejsce – SP Pozezdrze,
      - VI miejsce – SP Perły;
      * w kategorii chłopców:
      - I miejsce – SP Węgielsztyn,
      - II miejsce – SP Pozezdrze,
      - III miejsce – SP Sobiechy,
      - IV miejsce – SP Perły,  
      - V miejsce – SP Budry,
      - VI miejsce - SP Radzieje.

           Przyznano również wyróżnienia indywidualne w obu kategoriach:
      - najlepszy zawodnik – Bartosz Stec i Martyna Wojciechowska ,
      - najlepszy strzelec – Kacper Dowejko i Joanna Szewczuwianiec,
      - najlepszy bramkarz – Andrzej Bystrzycki i Małgorzata Barycz.
             Dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich trenerom i współorganizatorowi, którym był OSiR Węgorzewo.

     • KLASA VI W PIZZERII

     • KLASA VI W PIZZERII - Obrazek 1    KLASA VI W PIZZERII - Obrazek 2    11 czerwca uczniowie klasy VI uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy. Po przybyciu do pizzerii Al Centro w Węgorzewie uczniowie zostali zapoznani ze sposobem wyrabiania ciasta. Po otrzymaniu cennych wskazówek w dwuosobowych grupach sami nakładali produkty na przygotowanym cieście. Następnie ze smakiem zjedli przygotowane przez siebie pizze.

     • Rejs

     • Rejs - Obrazek 1 Rejs - Obrazek 2 Rejs - Obrazek 3 Rejs - Obrazek 4

         W ramach jednej godziny zajęć wychowania fizycznego w klasie VI i VII p. Regina Flis prowadziła podstawowe szkolenie żeglarskie dla części uczniów tych klas. Szkolenie zakończyło się dwudniowym rejsem po jeziorach: Święcajty i Mamry.

         W wyprawie tej uczestniczyło dziewięcioro śmiałych uczniów naszej szkoły: Szymon Buczko, Izabela Grabarz, Laura Krukowska, Radosław Kuna, Patrycja Olbryś, Gabriela Śliwka, Dominika Wandzelis, Anita Husar, Aleksander Wróblewski.

      Żeby rejs mógł się odbyć, otrzymaliśmy od kierownictwa „Róży Wiatrów” w Węgorzewie dwa jachty do naszej dyspozycji (Fortuny 27, na których niedawno ścigali się Youtuberzy!). Oczywiście za darmo!!! Za co bardzo jesteśmy wdzięczni i dziękujemy!!! Jachtem „Ukąś” dowodził pan Grzegorz Krukowski – tata Laury, a drugim jachtem „Ugryź” dowodziła pani Regina. Z Panem Grzegorzem żeglowała też pani Edyta Szarmacher-Stasiak, nasza wspaniała opiekunka.

       

        Rejsowa przygoda rozpoczęła się 9 czerwca o godzinie 10.00 w porcie „Róży Wiatrów” w Węgorzewie. Pogoda nam dopisała przez cały czas trwania rejsu, było piękne słońce i lekki, przyjemny wiatr. Wiatr w sam raz do zdobycia pierwszych szlifów żeglarskich.

      Wszyscy uczestnicy rejsu uczyli się sterować jachtem, obsługiwać silnik oraz pracować w charakterze członka załogi. Największą atrakcją okazały się kąpiele w kamizelkach na głębokiej wodzie przy zakotwiczonych jachtach. Podczas wieczornego ogniska w porcie „Góra Wiatrów” odwiedziła nas pani Dyrektor Marzena Mokrzecka z miłą niespodzianką – lodami. W zamian za smakołyki zaprosiliśmy ją na żeglowanie następnego dnia. Pani Marzena kierowała jachtem tak dobrze jak kieruje naszą szkołą! Brawo!

         Mile spędzony czas najlepej oddadzą zdjęcia i krótkie filmy wykonane przez załogantów.

         Z żeglarskim pozdrowieniem: a-hoj!

     • „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH

     • „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 1    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 2    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 3  „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 4    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 5    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 6   „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 7    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 8    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 9   „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 10    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 11    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 12   „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 13    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 14    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 15   „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 16    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 17    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 18  8 czerwca po południu do naszej szkoły przybyli uczniowie, ich rodziny, znajomi, przyjaciele, także absolwenci i pracownicy, aby wziąć udział we wspólnej zabawie pod hasłem „Kowbojska przygoda”. Pogoda dopisała, a świetne humory sprawiły, że wszyscy chętnie korzystali z atrakcji, które zostały przygotowane na ten dzień. 
            W części artystycznej zaprezentowali się artyści z różnych klas. Na początku usłyszeliśmy dzieci z oddziałów przedszkolnych, następnie uczniów kl. I, potem ponownie w wesołej piosence i tańcu wystąpili najmłodsi, a na zakończenie piosenkę pt. „Noc czerwcowa” przy dźwiękach gitar i ukulele zaśpiewali uczniowie kl. III – VII.
           Dalsza część festynu to gry, zabawy i zawody na świeżym powietrzu. Do konkurencji na wesoło stanęli dorośli i dzieci. Było przeciąganie liny, przechodzenie pod poręczą, strzały z łuku, przenoszenie piłeczek na czas itp. Rywalizacja była ogromna, doping jeszcze większy, a najwięcej było radości i śmiechu.

           W międzyczasie ustawiały się kolejki do zjeżdżalni, placu zabaw, kramu rozmaitości i loterii fantowej.

      Na zakończenie wszyscy chętni mogli odpocząć przy ognisku, posilić się kiełbaską, bułeczką i napojem, które ufundowane zostały przez Koło Łowieckie „Mazury”.
               Dziękujemy wszystkim za wsparcie i wspólną zabawę.

     • Akademia pizzy

     • Akademia pizzy - Obrazek 1   Akademia pizzy - Obrazek 2   Akademia pizzy - Obrazek 3   Akademia pizzy - Obrazek 4    Akademia pizzy - Obrazek 5    Akademia pizzy - Obrazek 6    Akademia pizzy - Obrazek 7   Akademia pizzy - Obrazek 8    Akademia pizzy - Obrazek 9   Akademia pizzy - Obrazek 10   Akademia pizzy - Obrazek 11    Akademia pizzy - Obrazek 12   6 czerwca 2018 roku uczniowie klas 0-III wzięli udział w „Akademii pizzy", czyli w warsztatach robienia pizzy. Zajęcia odbyły się w pizzerii Al Centro w Węgorzewie. Uczniowie poznali sposób wyrabiania ciasta. Samodzielnie wybierali produkty i stworzyli dowolne pizze. Na koniec z wielkim smakiem mogliśmy je zjeść.

           Przy okazji wyjazdu klasy I-III odwiedziły Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną. Przyjęto nas bardzo serdecznie. Zapoznaliśmy się z pomieszczeniami, obejrzeliśmy księgozbiór i piękne dekoracje. Pani Paulina Kołowszyc przeczytała nam bajkę, której wysłuchaliśmy z zainteresowaniem. Niespodzianką był również przygotowany dla nas poczęstunek. W tym czasie uczniowie klasy O zwiedzili Muzeum Kultury Ludowej. Obejrzeli wystawę i miło spędzili czas na terenie obiektu. Dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazje zwiedzić Park Etnograficzny nad Węgorapą mieszczący się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie z budynkami przedstawiającymi tradycyjne XVIII- i XIX-wieczne budownictwo mazurskie. Wędrówki po Muzeum i skansenie pozwalają z bliska poznać kulturę i tradycje mazurskie, przenosząc się w minione wieki.

     • Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

     • Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. - Obrazek 1  Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. - Obrazek 2  Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. - Obrazek 3  Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. - Obrazek 4   Dnia 5 czerwca na kortach tenisowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie oraz w Parku Helwinga odbyły się Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Królak z klasy IV oraz Adrian Vittek z klasy VI. Chłopcy walczyli o wejście do rozgrywek wojewódzkich. Po zaciętej walce Wojtek zajął III miejsce w swojej kategorii, natomiast Adrian II miejsce i  awansował  do rozgrywek wojewódzkich. Należy podkreślić, iż w kategorii klas VI chłopcy reprezentowali bardzo wysoki poziom.  Przewidywane zawody, które miały trwać około dwóch godzin przedłużyły się  do niemal czterech godzin, a większość meczy kończyła się  tie brekiem. Sędzia Zbigniew Wacławski pogratulował naszym tenisistom. Trzymamy kciuki za Adriana, który będzie reprezentował naszą szkołę w zawodach wojewódzkich w Olecku. 

     • Zielona szkoła

     • Zielona szkoła - Obrazek 1   Zielona szkoła - Obrazek 2   Zielona szkoła - Obrazek 3    Zielona szkoła - Obrazek 4   Zielona szkoła - Obrazek 5   Zielona szkoła - Obrazek 6   Zielona szkoła - Obrazek 7   Zielona szkoła - Obrazek 8   Zielona szkoła - Obrazek 9   Zielona szkoła - Obrazek 10   Zielona szkoła - Obrazek 11   Zielona szkoła - Obrazek 12   Zielona szkoła - Obrazek 13   Zielona szkoła - Obrazek 14    Kolejna przygoda za nami. Tym razem uczniowie z naszej szkoły mogli przezwyciężać swoje słabości w Ośrodku Wczasowym Kulka na Mazurach. Dzieci uczestniczyły w trzydniowej zielonej szkole.

            Ośrodek Wypoczynkowy Kulka na Mazurach to moc atrakcji, nowoczesna infrastruktura sportowo-rekreacyjna i niezapomniana przygoda. A wszystko na łonie cudownej, mazurskiej natury. Nowoczesny i strzeżony obiekt jest w pełni przysposobiony do wypoczynku dzieci i młodzieży.

            Plan dnia była bardzo napięty, przygotowane zajęcia pod okiem wyszkolonych instruktorów  pozwoliły aktywnie spędzić czas i maksymalnie wykorzystać  każdą chwilę. Nasze Perełki z klas II-VII uczestniczyły w takich zajęciach jak: park linowy, kosmiczny trener,  waterball, quady, segway, quady, gry terenowe. Do dyspozycji były  również boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, plaża z pomostem

            Niewykluczone, że wrócimy tam już na jesień.

     • XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE

     • XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE - Obrazek 1   XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE - Obrazek 2   XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE - Obrazek 3   XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE - Obrazek 4      25 maja odbyło się XX Seminarium Ekologiczne „Czy Mazury mogą być moim drugim domem” organizowane przez Szkołę Podstawową w Budrach pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Wśród wielu osobistości pojawili się m.in. prof. dr hab. n. med. Paweł Nyckowski z Warszawskiego Centrum Medycznego – chirurg transplantolog oraz dr Grzegorz Rusak – specjalista i propagator staropolskiej kuchni myśliwskiej.
            Po wysłuchaniu wykładów uczniowie naszej szkoły: Laura Krukowska z kl. VII i Rafał Kowalik z kl. VI wystąpili z prezentacją promującą naszą mobilną pracownię komputerową, która została zakupiona dzięki umowie podpisanej  ze stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie.

     • Żywa lekcja historii

     • Żywa lekcja historii - Obrazek 1     Żywa lekcja historii - Obrazek 2     Żywa lekcja historii - Obrazek 3  Żywa lekcja historii - Obrazek 4     Żywa lekcja historii - Obrazek 5     Żywa lekcja historii - Obrazek 6  Żywa lekcja historii - Obrazek 7     Żywa lekcja historii - Obrazek 8     Żywa lekcja historii - Obrazek 9                                     25 maja w naszej szkole panowie z Lublina przeprowadzili lekcję historii pod tytułem : "Droga do niepodległości Polski". Lekcja nawiązywała do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uczniowie mogli przekonać się, jak trudna jest historia naszego narodu i jak skomplikowane były drogi do odzyskania niepodległości. Na wstępie prowadzący krótko przedstawił historię rozbiorów i powstania kościuszkowskiego, a także czasy napoleońskie. Następnie prowadzący opowiedział o powstaniach narodowych i udziale patriotów polskich w pierwszej wojnie światowej, kończąc na odzyskaniu niepodległości.
           Przy omawianiu kolejnych wydarzeń proszono na scenę uczniów, którym wręczono rekwizyty z omawianego okresu historycznego. Wszystkie prezentacje strojów i rodzajów broni przeplatane były informacjami dotyczącymi walki Polaków o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny. Po zakończeniu lekcji uczniowie mogli zapoznać się z wykorzystanymi podczas pokazu rekwizytami, a niektórymi nawet się pobawić.

     • „Z MATEMATYKĄ PRZEZ ŚWIAT”

     • „Z MATEMATYKĄ PRZEZ ŚWIAT” - Obrazek 1      23 maja odbył się konkurs „Z matematyką przez świat” organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w partnerstwie z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. 5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym szkolnym etapie konkursu. Uczniowie klasy VI: Gabriela Cichosz, Dawid Korzeniecki, Rafał Kowalik, Dorian Krukowski i Adrian Vittek przez 60 minut rozwiązywali test składający się z 7 zadań zamkniętych i 3 zadań otwartych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

             Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Katarzyna Komsta.

     • PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE

     • PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 1   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 2   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 3   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 4   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 5   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 6  PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 7   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 8   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 9   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 10   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 11   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 12                          23 maja odwiedzili nas artyści z zespołu cyrkowego. W programie artystycznym znalazły się elementy magii, żonglerki, zabawy z klaunem. Było także spotkanie z wężem, znaleźli się ochotnicy, którzy nie bali się go potrzymać, a nawet owinąć wokół szyi. Salwy śmiechu wywołały uczniowskie próby gry na nietypowych instrumentach. Zachwyt wzbudziły popisy artystki występującej z gołąbkami i pudlami.

             Występ bardzo spodobał się naszym uczniom, szczególnie że byli nie tylko widzami, ale i próbowali swoich talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy. A chętnych nie brakowało!

     • ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE…

     • ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 1   ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 2   ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 3   ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 4   ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 5   22 maja 2018 roku odbył się szkolny konkurs piosenki. Do konkursu, z wybraną przez siebie piosenką, przystąpili uczniowie klas: 0, I- III i IV-VII. 42 uczestników rywalizowało  w dwóch kategoriach: soliści i duety. Piosenki wykonywano przy akompaniamencie gitar i ukulele. Niektórzy wykonawcy korzystali z gotowych  podkładów muzycznych  albo śpiewali  a cappella.
             Komisja Konkursowa w składzie: p. Zofia Kruk, p. Joanna Kołowszyc, p.Anna Sroka, p.Agnieszka Tryk i p. Izabela Kawka po przesłuchaniu wszystkich chętnych przyznała następujące nagrody:
      W kategorii soliści klasy 0:

      I miejsce  -  Patrycja Denes, 

      II miejsce   -  Milena Zapaśnik,

      III miejsce - Adam Nazarowicz  oraz   Lena Predko,

      wyróżnienia:  Maja Śmierzyńska i Paulina Seifried.
      W kategorii soliści klas I-III:

      I miejsce -  Milena Milewska,

      II miejsce  -  Filip Drabyk,

      III miejsce - Wiktoria Pietraszek oraz Wiktoria Otterska,

      wyróżnienie: Angelika Kwarcińska.
      W kategorii duety klas I-III:

      I miejsce  -   Amelia Misztal i Marika Dreksler,

      II miejsce -  Patryk Głowacki i Damian Renter,

      III miejsce - Mateusz Kępa i Zuzanna Fok oraz Benedykt Kowalik i Maciej Krawczyk.
      W kategorii soliści klas IV-VII:

      I miejsce -  Ewelina Pióro,

      II miejsce  - Rafał Kowalik,

      III miejsce - Anita Husar.
      W kategorii duety klas IV-VII:

      I miejsce  -    Izabela Grabarz i Laura Krukowska,

      II miejsce   -  Patrycja Olbryś i Martyna Wojciechowska,

      III miejsce   -Magdalena Siemaszko i Wiktoria Guzman,

      wyróżnienie: Radosław Kuna  i Szymon Buczko.

           Wszystkim  uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy tak  pięknych występów.