• Być jak Święty Mikołaj. Mały gest, a wielka radość.

     •      Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę prezentów dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka. Inicjatorem akcji była  Młodzieżowa Rada Miejska w Węgorzewie.

           Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły przynieśli maskotki, książki, puzzle, gry, słodycze i inne drobiazgi przeznaczone dla podopiecznych  Domu Dziecka. Hojność przekroczyła nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni.

           Dary zostały przekazane Młodzieżowej Radzie Miejskiej, która dostarczyła je do Domu Dziecka w Giżycku.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Prezent pod choinką pozwoli dzieciom poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia i przeżyć je z uśmiechem.

     • NOCKA SIÓDMOKLASISTÓW

     •       Z 7 na 8 grudnia w naszej szkole odbyła się nocka klasy VII. Rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania w stołówce szkolnej w celu zjedzenia swoich ulubionych smaków pizzy.
              Po krótkim odpoczynku i przygotowaniu miejsca do spania zaczęły się wspólne zabawy. Bawiliśmy się m. in. w „Karetę” , „Zęby”, „Mafię”, „Gorące krzesła”, zatańczyliśmy również „Taniec Eleny”. W przerwie zabaw uczniowie ubrali wspólnie klasową choinkę. Po północy korytarz szkolny ogarnęła ciemność i rozpoczęła się zabawa w chowanego „po ciemku”.
            O godzinie 3.00 rozeszliśmy się do swoich pokoi, ale rozmowy ucichły dopiero ok. 4:30.

      Godzina 7:00 była godziną pobudki, gdyż czekała nas misja „sprzątania”, po której wróciliśmy do domów, aby odespać wspólnie spędzony czas.
                Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Agata Kulesza i Katarzyna Komsta.

     • MIKOŁAJKI

     •        I tym razem Mikołaj się nie pomylił i trafił  do naszej szkoły.
           6 grudnia uczniowie  zostali na  chwilę  przeniesieni  w magiczna krainę świętego Mikołaja… Ten rok jest wyjątkowy, a to dlatego , że wszyscy uczniowie i pracownicy musieli się przebrać. Cała nasza szkoła była przepełniona  elfami, Mikołajami, śnieżynkami itp. Mamy nadzieję, że to nowy zwyczaj, który na stałe wpisze się w tradycje naszej szkoły. Dzieci z zerówki pod czujnym okiem wychowawcy przygotowały program artystyczny. Wiersze, piosenki, a na koniec taniec śnieżynek zrobił niesamowite wrażenie i doczekał się bisów i owacji.
              Po inscenizacji  każdemu uczniowi Mikołaj wręczył  podarunek z okazji mikołajek.

            Szczególne podziękowania należą się P. Reginie Flis i jej pomocnikom za uszycie strojów, które dodały uroku całemu występowi.

     • ANDRZEJKI

     •     30 listopada w godzinach popołudniowych w naszej szkole jak co roku można było poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się, jak na imię będzie miała przyszła żona lub przyszły mąż, kogo czekają podróże, jaki zawód będziemy wykonywać itp. Ze smakiem każdy zjadł ciasteczko z andrzejkową wróżbą. Było tradycyjne lanie wosku oraz „marsz butów”, któremu towarzyszyło wiele emocji. Andrzejkowe wróżby przy blasku świec przygotowały i przeprowadziły uczennice kl. VII: Ewelina Pióro, Nadia Stasiak, Gabrysia Śliwka, Anita Husar oraz Laura Krukowska (kl. VIII).

          Wspólnie z dziećmi bawiły się i wróżyły P. Kazimiera Wincza, P. Marzenna Śmierzyńska i P.  Katarzyna Komsta.

     • Warsztaty w Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie

     • 30 listopada uczniowie klas VII-VIII w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Zasadniczą Szkołę Zawodową w Węgorzewie. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły nasze Perełki zwiedziły szkołę, poznały ofertę edukacyjną, a także wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez kreatywnych nauczycieli Zespołu. Wielki wrażanie zrobiły na nas klasopracownie w nowym skrzydle budynku. Warszaty artystyczne, sesja zdjęciowa, robotyka, zajęcia w pracowni komputerowej oraz przygotowane przez uczniów klas I Zespołu łamigłówki sprawiły, że czas spędzony w tej szkole minął szybko i interesująco. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, a zwłaszcza Pani Monice Racinowskiej za ciepłe przyjęcie. Już wkrótce wybierzemy się do kolejnej węgorzewskiej szkoły ponadpodstawowej :)

     • REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

     •       27 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu II w Igrzyskach Dzieci i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowy Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się po 5 szkół z każdej kategorii. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców. Młodsi (roczniki od 2006): Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka rywalizowali z zawodnikami ze szkół: SP 1 i SP 4 Lidzbark Warmiński, Sobiechy i Kandyty. Starsi (roczniki 2003-2005): Adrian Vittek i Szymon Buczko rywalizowali z zawodnikami ze szkół: Sępopol, Kętrzyn, Sobiechy i Dzietrzychowo. Nasi zawodnicy zajęli miejsca na podium. Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka zdobyli II miejsce i awans do zawodów wojewódzkich, Adrian Vittek i Szymon Buczko zdobyli III miejsce.

          Na zakończenie zmagań sportowych zawodnicy otrzymali puchary. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • NOCKA KLASY III

     •          23 - 24 listopada  odbyła się nocka klasowa klasy III. Po przybyciu do szkoły przygotowaliśmy sobie miejsca do spania. Następnie rozpoczęliśmy wspólne zabawy, gry i konkursy. Bawiliśmy się w ciemnego chowanego, w „zmienia miejsce ten, kto …”,  graliśmy na Xboksie, w  ping-ponga i piłkarzyki. Były też śpiewy. Odbył się mecz piłki nożnej chłopcy kontra dziewczęta oraz konkurs na najładniejszy portret, nagrodzony słodyczami. Atrakcją nocki było jeżdżenie na elektrycznej deskorolce.

            W stołówce każdy posilał się przyniesionymi smakołykami. Przed północą chętni udali się na spacer w ciemności na cmentarz. O godzinie trzeciej udaliśmy się do klasy, gdzie  można było jeszcze w ciszy pogawędzić a następnie zasnąć głębokim, choć krótkim snem. 
            O 7.00 pobudka.  Pakowanie, porządki i powrót do domu, aby odespać udaną nockę w szkole.
            Z uczniami nocą bawili się Kazimiera i Józef Winczowie.

     • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     •      Jak napisać „orzeźwiające źródło, powłóczyste spojrzenie, rzekome oskarżenia czy oryginalne żądania”? Nad tym i innymi, nie mniej trudnymi wyrazami zastanawiało się 40 uczestników Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w naszej szkole 22 listopada. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda i wypełnienie karty pracy, za co mogli otrzymać 100 punktów.
              Mistrzami ortografii zostali:   
      - I miejsce – Laura Krukowska (kl. VIII),
      - II miejsce – Jakub Nagrodzki (kl. VII),
      - III miejsce – Rafał Kowalik (kl. VII) i Kacper Piskorz (kl. VIII).

           Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała P. Zofia Kruk.

     • „MYŚMY WCIĄŻ DO NIEPODLEGŁEJ SZLI …”

     •        Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs poezji „Myśmy wciąż do Niepodległej szli …” Liczba nadesłanych utworów  przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, do konkursu zgłoszono ponad 2400 wierszy z całej Polski. My również wzięliśmy w nim udział, wysłaliśmy utwory trzech uczennic: Kingi Reszuty, Patrycji Olbryś i Gabrieli Cichosz. 22 listopada ukazała się lista 30 finalistów. Nie ma na niej nazwisk naszych uczennic, ale cieszymy się, że wykazały postawę patriotyczną i zaprezentowały swój talent poetycki.  

              Organizatorzy nie mieli łatwego zadania, pogratulowali wszystkim talentu i stwierdzili, że ilość i jakość nadesłanych wierszy wskazuje, że o przyszłość polskiej poezji możemy być spokojni.

     • SUKCES UCZNIÓW KLASY II

     •      W październiku  nasza szkoła wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.  Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród jest sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W ramach konkursu uczniowie  kl. II  brali udział w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego  Czytania”. W kolejnym etapie  wykonali komiks o  Słodziakach. 
             20.11.2018r. Otrzymaliśmy  wspaniałą informację od organizatorów o zdobyciu wyróżnienia. 
             W nagrodę każdy uczeń otrzyma poduszkę - Słodziaka. To wielki sukces, gdyż w konkursie uczestniczyło 4672  klas z całej Polski.

           To nie pierwsze osiągnięcie uczniów   kl. II. W szkolnym  konkursie plastycznym „Mamo, Tato – rzuć palenie!” zajęli  I miejsce.

           Serdecznie  gratulujemy uczniom kreatywności, a rodzicom tak zdolnych dzieci. Klasę II do konkursu przygotowała wychowawczyni Dorota Dąbrowska.

     • KOLEJNE SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM

     •      20 listopada w Gimnazjum w Więckach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym i Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania, bowiem do rywalizacji przystąpiło aż osiem szkół: Sobiechy, Budry, Radzieje, Węgielsztyn, Perły, Więcki, Pozezdrze, Węgorzewo SP nr 1. W rozgrywkach drużynowych Adrian Vittek, Łukasz Kukułka  i Jakub Wojciechowski zajęli I miejsce i awansowali do zawodów rejonowych. Do rozgrywek indywidualnych w kategorii chłopców zgłosiło się 22 zawodników a w kategorii dziewcząt 15 zawodniczek. Nasi zawodnicy wywalczyli czołowe miejsca: Adrian Vittek - I miejsce, Martyna Wojciechowska - II miejsce, Łukasz Kukułka - IV. Zwycięzcy otrzymali puchar i medale.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

     •      Miniony tydzień obfitował w naszej szkole w działania profilaktyczne. Można nazwać go tygodniem profilaktyki:) 
              Ze względu na wolny poniedziałek (12 listopada) planowane wcześniej zajęcia na ten dzień odbyły się już w piątek 9 listopada. Najmłodsze dzieci naszej szkoły odbyły wtedy zajęcia z psychologiem na temat: „Agresja. Jak nie być skrzywdzonym, jak nie zostać agresorem?"(zerówka i uczniowie klasy I) oraz uczniowie klas II-III  na temat: "Wulgaryzmy, czyli agresja werbalna".
             We wtorek 13 listopada Pani psycholog przeprowadziła podobne zajęcia z uczniami starszych klas: VII – VIII na temat: "Kompromis i mediacje jako metoda zażegnania konfliktów i rozwijanie kompetencji emocjonalnych" oraz z uczniami klas IV- VI na temat: "Konflikty,  jak je rozwiązywać?". Zajęcia przygotowała firma Centrum Profilaktyki Ekspert z Krakowa, a finansowane były z GKPiRPA w Węgorzewie.
             W środę 14 listopada Pani Dorota Kozian z PSSE w Węgorzewie przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w klasie VII na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Zajęcia te odbyły się w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia (15.11.2018 r.). Celem ich było przede wszystkim przypomnienie uczniom najważniejszych informacji na ten temat.
      Tego dnia pojawiła się też wystawa prac plastycznych naszych uczniów z klas 0-VIII, którą można oglądać do końca listopada na korytarzu szkolnym. Prace pojawiły się ze względu na konkurs plastyczny pod hasłem: „Mamo, Tato – rzuć palenie!”. Na plakatach nie zabrakło też apelu do babci oraz innych członków rodziny. 

               Kolejnego dnia (czwartek 15 listopada) wspomniane prace uczniów oceniło kilkuosobowe jury, które przyznało miejsca drużynom - klasom:
      - I miejsce - uczniowie klasy II,
      - II miejsce -  uczniowie klasy VI i III,
      - III miejsce przypadło dzieciom z zerówki.
      Uczniowie pozostałych klas otrzymali wyróżnienia za aktywny udział w konkursie.  Jury wyróżniło także niektórych uczniów za szczególnie ciekawe prace, są to: Izabela Grabarz (klasa VIII), Wiktor Uściłowicz (klasa III), Filip Drabyk (klasa II), Jakub Chmurzyński (klasa 0).  Zachęcamy rodziców do oglądania prac przy okazji najbliższej wywiadówki.
              Do konkursu literackiego „Dlatego właśnie nie palę!” uczniowie zgłosili dwa opowiadania, za które zostali wyróżnieni, są to: Kinga Reszuta z klasy VIII oraz Rafał Kowalik z klasy VII.
              Nagrody konkursowe sponsorowane były przez Gminną Komisję Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Węgorzewie. Wszyscy uczniowie będą mogli korzystać z nagród, bo są to: piłki, skakanki, paletki do tenisa stołowego i hula hop.
             Tego samego dnia tata ucznia z klasy VII, Pan Leszek Korzeniecki, wraz ze swoją ekipą, zaprosił uczniów klas VI-VIII na projekt artystyczno – profilaktyczny „Antymina”, który trwał dwie godziny lekcyjne. Jest to projekt sponsorowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, słuchali z zainteresowaniem i przejęciem, a na koniec nagrodzili prowadzących  gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy Panu Leszkowi za to, że przyjechał do nas z tak fantastycznym projektem.

     • Wyjazd do teatru lalek

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd do teatru lalek.

      Kolejny raz aktorzy z Olsztyńskiego Teatru Lalek nas nie zawiedli. Uczniowie klas 0-III w dniu 17 listopada mieli przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pod tytułem „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich”. Była  to piękna i wzruszająca opowieść o wystawionej na ciężką próbę przyjaźni dwóch zabawnych Klaunów. W ich życie wypełnione codziennymi czynnościami, zabawą i drobnymi niesnaskami wkracza Ten Trzeci…
      Jeszcze przed spektaklem uczniowie skorzystali z ciepłego posiłku w restauracji
      McDonalds.

      Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

     • SUKCESY WOKALNE

     •      16 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Polskiej Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Gminnym Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach  im. Papieża Jana II . Jak co roku do konkursu zgłosiło się wielu chętnych. Po eliminacjach szkolnych werdykt jury brzmiał:  ”Wszyscy chętni śpiewają bardzo ładnie i wezmą udział konkursie”. Pojechało  5 solistów (Mateusz Kepa, Wiktoria Otterska, Anastazja Leżoń, Izabela Grabarz, Rafał Kowalik)  i 2 duety (Izabela Grabarz  i Laura Krukowska oraz Ewelina Pióro i Gabriela Śliwka).
          Konkurencja była bardzo duża. Wszyscy śpiewali na wysokim poziomie. Walczyliśmy w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII.
            Nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli. Z konkursu wróciliśmy z:
      - I miejscem w kategorii soliści klas I-III zdobytym przez Mateusza Kępę w piosence „Bo w piechocie fajno jest”;
      - I miejscem Rafała Kowalika w kategorii soliści klas VII-VIII, Rafał zaśpiewał piosenkę „Tak jak ptaki”;
      - III miejscem w kategorii duety klas VII-VIII. Nagrodę zdobyły Izabela Grabarz i Laura Krukowska. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę „Nim wstanie dzień”.

            Wszystkim uczestnikom składamy wielkie gratulacje. Byliście wspaniali.

     • Nocka klasy V

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nocka klasy V.

      W piątek 16 listopada uczniowie klasy V zebrali się w godzinach popołudniowych ponownie w szkole, aby najbliższe kilkanaście godzin spędzić na zabawach we wspólnym gronie.

      Oczywiście pierwszym punktem (napiętego) programu było zakwaterowanie, i ponownie na cel wzięliśmy zerówkę. Następnie po ustaleniu zasad na nocce przyszedł czas na zajęcia sportowe. A konkretnie zabawę w berka na boisku szkolnym jedynie w blasku gwiazd oraz migoczących latarek, w które wszyscy byliśmy zaopatrzeni. Gdy już wszyscy się porządni wyhasali wróciliśmy do szkoły, aby bawić się w różnorakie gry i zabawy, pograć w tenisa stołowego, pooglądać wspólnie filmy (oczywiście horrory!), lub w inny równie ciekawy sposób spędzić wspólnie czas. Korzystając z okazji przeprowadziliśmy też w całkowitej ciemności próbną ewakuację z najodleglejszego krańca szkoły. Jedyne co dało się zobaczyć, to sylwetka osoby stojącej bezpośrednio przed nami, oraz fluorescencyjne znaki ewakuacyjne. Nie było to łatwe zadanie, ale warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

      O północy oczywiście odbyła się tradycyjna wycieczka po Perłach. Najodważniejsi w blasku gwiazd odważyli się wejść nawet na cmentarz! Po powrocie do szkoły wróciliśmy do gier, zabaw i filmów, przy których spędziliśmy czas do … komu ile sił wystarczyło.

      Po godzinie 7:00 była pobudka, wspólne śniadanie i przywracanie szkoły do stanu zastanego. Około godziny 9:00 pożegnaliśmy się, by w domu w ciszy odespać brakujące godziny, i w poniedziałek pełni energii wrócić do szkoły.

      Na nocce opiekę nad uczniami sprawowali Pani Edyta Szarmacher-Stasiak oraz Pan Remigiusz Kaczyński

     • SUKCES W TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

     •    15 listopada w Szkole Podstawowej w Radziejach odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju uczestniczyło pięć szkół: Radzieje, Węgielsztyn, Perły, Budry i Sobiechy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców: Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka. Zawody zostały rozegrane systemem do dwóch przegranych spotkań. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, zajęli I miejsce i awansowali do rozgrywek rejonowych. W nagrodę otrzymali puchar i medale.

         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

     •     13 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych organizowanego przez KO w Olsztynie. Udział w nim mogli wziąć wszyscy uczniowie klas IV – VIII, którzy wcześniej wyrazili taką chęć i zostali zgłoszeni przez P. Zofię Kruk. O  godz. 10.00  pracę z testem konkursowym rozpoczęły: Laura Krukowska i Kinga Reszuta z klasy VIII.

         Aby mieć możliwość przesłania pracy Przewodniczącemu Wojewódzkiej Komisji Konkursowej i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego, należało zdobyć co najmniej 75% punktów. Nie udało się to naszym uczennicom, ale poszło im całkiem nieźle. Kinga Reszuta zdobyła 68%.

     • JESIENNE ŚWIĘTO BIEGÓW

     • JESIENNE ŚWIĘTO BIEGÓW - Obrazek 1   JESIENNE ŚWIĘTO BIEGÓW - Obrazek 2  JESIENNE ŚWIĘTO BIEGÓW - Obrazek 3                     W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości wzięliśmy udział w Marszu Niepodległości, który odbył się 10 listopada. O godz. 10.45 na starcie stanęli uczniowie naszej szkoły: Wojciech Królak, Adrian Vittek, Benedykt Kowalik i Rafał Kowalik, absolwenci: Iwona Denes, Daria Grzejszczyk, Justyna Kwoka, Aureliusz Magarewicz, Damian Urbanowicz, nauczyciele: Marzena Mokrzecka, Edyta Szarmacher – Stasiak, Zofia Kruk, Remigiusz Kaczyński i zaprzyjaźnieni ze szkołą: Maria Proniewska i Marta Kaczyńska. Maszerowało się rewelacyjnie! Każdy, kto pokonał trasę 4,5 km, otrzymał medal i drobny upominek.
                Po ukończonym marszu wszyscy zgromadzeni z dumą i należytą powagą odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym na linii startu pojawili się uczestnicy IV edycji Biegu BBL Lasy na 10 km i II Biegu Niepodległości na 5 km.

             Atmosfera tego dnia była bardzo miła, dopisała nam pogoda, kto chciał, otrzymał ciepły posiłek, kawkę lub herbatkę oraz ciasteczko. W dobrych nastrojach wszyscy jako zwycięzcy wracaliśmy do domu i zapewne za rok także weźmiemy udział w Jesiennym Święcie Biegów.

     • „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”

     • „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 1   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 2   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 3  „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 4   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 5   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 6 „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 7   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 8   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 9   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 10   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 11   „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 12                        9 listopada włączyliśmy się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez MEN. Zebraliśmy się wszyscy na korytarzu szkolnym i o godzinie 11.11 razem z uczniami innych szkół i przedszkoli w całej Polsce rozpoczęliśmy śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego.  Z należytą powagą wykonaliśmy 4 zwrotki hymnu Polski. Brzmiało pięknie i donośnie.

           Aby uświetnić uroczystość z okazji100 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie kl. III - VIII wykonali polskie pieśni patriotyczne.

     • „DZIŚ PIĘKNOŚĆ TWĄ W CAŁEJ OZDOBIE WIDZĘ …”

     • „DZIŚ PIĘKNOŚĆ TWĄ W CAŁEJ OZDOBIE WIDZĘ …” - Obrazek 1  „DZIŚ PIĘKNOŚĆ TWĄ W CAŁEJ OZDOBIE WIDZĘ …” - Obrazek 2  „DZIŚ PIĘKNOŚĆ TWĄ W CAŁEJ OZDOBIE WIDZĘ …” - Obrazek 3                     8 listopada w Szkole Podstawowej im. Kurta Obitza w Węgielsztynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas V i VI. Zadaniem uczestników było przygotowanie i recytacja fragmentu wskazanej przez organizatora księgi dzieła Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”.  Naszą szkołę reprezentowała Magdalena Siemaszko z kl. V. Przepięknie wyrecytowała 25 wersów V księgi naszej epopei narodowej, swoim wykonaniem zachwyciła także jury i zajęła II miejsce. Gratulujemy!