• SPOTKANIE Z MISJONARKĄ

     •    30 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole misjonarkę s. Nikodemę Śliwę CSSE, która od 18 lat pełni służbę w różnych rejonach Rosji. Podczas spotkań z kl. 0-III i IV-VIII dawała świadectwo o pracy reewangelizacyjnej w tym rozległym kraju.

          Dziękujemy za tę pouczającą lekcję.

     • Wycieczka do Olsztyna

     •    

        28 września  uczniowie i dzieci z oddziału zerowego uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Pierwszą atrakcją była wizyta w Planetarium i udział w seansie filmowym „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Dzieci dowiedziały się, dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać, jak zmieniają się pory dnia i roku oraz co dzieje się na niebie. Obejrzały ciekawe zjawiska astronomiczne, dowiedziały się, jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży. W prosty i zabawny sposób przedstawione zostały podstawowe zjawiska astronomiczne, które można  codziennie zaobserwować. Seans ukazał, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi.

          Po wizycie w Planetarium dotarliśmy do Teatru Lalek i jak zwykle aktorzy nas nie zawiedli. W świat pięknej baśni wprowadziła nas bohaterka Amelka w przedstawieniu pod tytułem "Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Wspólna podróż pozwala bohaterom poznać wartość przyjaźni, odnaleźć swoje miejsce w świecie i odkryć prawdę o sobie. Nic w tej historii nie jest takie, jakim się wydaje, i nikt nie jest tym, na kogo wygląda. Prawda, że brzmi to tajemniczo? Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal.

           Już w listopadzie czeka na nas kolejna wycieczka, ale to cicho sza…

     • "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

     •     Jak co roku, w trzeci weekend września, w Polsce odbyła się akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA. Wzorem lat ubiegłych społeczność naszej szkoły przyłączyła się do niej. Duzi i mali posprzątali naszą małą ojczyznę. Zaopatrzeni w worki i rękawice uczniowie pod opieką wychowawców wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w najbliższej okolicy oraz na posesji szkolnej. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

         Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Na co dzień podejmujemy działania, dzięki którym uczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i stajemy się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu mniej zaśmiecamy i niszczymy środowisko.

               Tradycyjnie po sprzątaniu czekało na wszystkich ognisko z kiełbaskami, a następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

               Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Węgorzewie za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2019”
       

     • I MIEJSCE W PIŁCE NOŻNEJ

     •     19 września reprezentacja naszej szkoły, w skład której wchodzili: Gabriel Palanis, Łukasz Kukułka, Adrian Vittek, Jakub Stabiński-Skrzecz, Jakub Wojciechowski oraz Wojciech Królak, zajęła I miejsce w rozgrywkach w piłkę nożną.

           Serdeczne gratulacje i brawa za awans do następnej rundy rozgrywek!

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     •        10 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/20. Na początku  wyłoniono 6 kandydatów z klas V - VIII. Następnie wszyscy pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w głosowaniu. Każdy mógł oddać jeden głos na wybranego ucznia spośród sześciu kandydatów. Największą liczbę głosów otrzymał Rafał Kowalik. W skład Rady Samorządu Uczniowskiego na ten rok weszły również  Gabriela Cichosz, Anita Husar i Anastazja Leżoń.

             Jednocześnie odbyły się wybory opiekuna SU. Uczniowie kl. IV – VIII  głosowali na wybranego nauczyciela spośród wszystkich pracujących w naszej szkole. Najwięcej głosów w tym roku  uzyskała P. Agata Kulesza.

     • NARODOWE CZYTANIE

     •    6 września nasza szkoła wzięła udział w VIII edycji Narodowego Czytania. W tym roku Para Prezydencka  do przeczytania zaproponowała 8 nowel. My wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. Czytali: Anita Husar, Gabriela Cichosz, Jakub Nagrodzki, Anastazja Leżoń, Magdalena Siemaszko i P. Agnieszka Tryk, a słuchali wszyscy uczniowie klas VI – VIII.

          Koordynatorem akcji w naszej szkole była P. Irena Józefowicz.

     • Nadal pamiętamy o Absolwentach!

     • Co prawda minęło już kilka lat, absolwenci uczą się w drugich klasach szkół ponadgimnazjalnych, ale wciąż pamiętamy o sobie!

      Tym razem już w trakcie trwania roku szkolnego absolwenci z rocznika 2014/15 ponownie spotkali się ze swoim wychowawcą by powspominać te stare, jak i te nieco nowsze czasy. Oczywiście aby tradycji stało się zadość zaczęliśmy od popołudniowej pizzy. Następnie po krótkim spacerze rozsiedliśmy się przy ognisku. Pizza nieco dawała się we znaki, więc zdecydowaliśmy się na wieczorne rozgrywki w badmintona. Zabawa była przednia. Gdy zmrok uniemożliwił nam już zabawy ponownie zasiedliśmy do ogniska, przy którym kontynuowaliśmy wspomnienia, ale też rozmawialiśmy o planach na najbliższe jak i te nieco bardziej odległe czasy…

      Do zobaczenia już wkrótce!

     • NIESPODZIEWANI GOŚCIE

     •   https://olsztyn.tvp.pl/44237720/miejskie-dzieci-w-wiejskiej-szkole-wyjatkowa-placowka-w-perlach   

          3 września naszą szkołę odwiedzili niespodziewani goście. Przybył do nas wojewoda warmińsko – mazurski – Artur Chojecki w towarzystwie przedstawicieli władz samorządowych oraz reporterów. Goście zwiedzili szkołę, rozmawiali o poczynionych inwestycjach, osiągnięciach uczniów oraz ogólnym stanie szkoły, w tym o problemie braku sali gimnastycznej. 
             Wojewoda Artur Chojecki wręczył dzieciom odblaski, przypominając o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze, a zbiory w świetlicy szkolnej zostały wzbogacone o nowe gry planszowe.
              Reportaż z wizyty można było obejrzeć 4 września o 18.30 w TVP Olsztyn.

       

     • „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

     •      3 września w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej  „Bezpieczna droga do szkoły” naszą  szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Podczas spotkania z dziećmi zwrócił uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze (w tym przechodzenia przez przejścia dla pieszych), przypominał o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     •     2 września 2019  r. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły Marzena Mokrzecka bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Powiedziała kilka słów o II wojnie światowej z okazji 80 rocznicy jej wybuchu. Następnie przedstawiła organizację roku szkolnego i wychowawców klas:
      - oddział przedszkolny – Anna Sroka,
      - zerówka – Edyta Szarmacher - Stasiak,
      - kl. I – Kazimiera Wincza,
      - kl. II – Agata Kulesza,
      - kl. III – Dorota Dąbrowska,
      - kl. IV – Marzenna Śmierzyńska,
      - kl. V – Joanna Kołowszyc,
      - kl. VI – Remigiusz Kaczyński,
      - kl. VII - Zofia Kruk,
      - kl. VIII - Katarzyna Komsta.
              Inni nauczyciele: Agnieszka Linkiel, Barbara Szyszko, Robert Kun, Iwona Błaszczyk, Regina Flis, Irena Józefowicz, Leonarda Anzulewicz-Gibowicz, Hubert Dunin-Borkowski, Robert Jarosz i Andrzej Michalak. Ponadto zatrudnieni są także: Agnieszka Tryk (sekretariat), Czesława Dąbrowska, Danuta Denes i Jan Józefowicz.

             Zajęcia lekcyjne będą się rozpoczynały o godzinie 8.00. W naszej szkole i  w oddziałach przedszkolnych w tym roku naukę rozpoczęło 138 uczniów.
             Pani Dyrektor powiedziała o nowościach, które pojawiły się w szkole podczas wakacji: otrzymaliśmy pracownię mobilną, część materiałów do pracowni biologiczno-chemicznej, odnowione zostały dwie klasy, mamy nowy gabinet pedagoga i pomieszczenie biblioteki szkolnej. W najbliższym czasie przed wejściem będzie także wiata a obok kącik rekreacyjny.

             Na zakończenie Pani Marzena Mokrzecka życzyła i dzieciom, i dorosłym wytrwałości, radości, energii do działania i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.