• KONSTYTUCJA 3 MAJA

     •      Dziś słońce świeciło na niebie, ale nasze serca rozgrzali uczniowie podczas obchodów 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, którzy przygotowani przez nauczycieli pięknie występowali w otoczeniu barw narodowych. Uczniowie klasy V z okazji święta przedstawili, w formie wykładu przeplatanego wierszami, historię uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pieśń pt. "Witaj, majowa jutrzenko" wykonana przez nasze najmłodsze Perełki oraz wiersze naszych uczniów podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny, patriotyzmu i znaczenia symboli narodowych.
                 W tym dniu wszystkim towarzyszyły barwy biało–czerwone.

     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     •     W dniach 15 - 17 kwietnia 2019 r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się egzamin ósmoklasisty. W tym roku przystąpiło do niego 11 uczniów: Hubert Bucik, Szymon Buczko, Izabela Grabarz, Laura Krukowska, Radosław Kuna, Patrycja Olbryś, Kacper Piskorz, Kinga Reszuta, Kacper Soroczyński, Dominika Wandzelis i Adria Wierzbowska.   

          Pierwszego dnia ósmoklasiści zmagali się z różnymi zadaniami z języka polskiego. W tematach dominował "Mały Książę". Następny dzień okazał się zdaniem uczniów trudniejszy - był to egzamin z matematyki, zadań było dużo, a czasu zbyt mało. W środę wszyscy przystąpili do egzaminu z języka angielskiego.

          Po wyczerpujących trzech dniach chwila odpoczynku, ponieważ rozpoczęła się wiosenna przerwa świąteczna. Po przerwie jeszcze trochę nauki i niepokojące oczekiwanie na wyniki egzaminów do 14 czerwca.

     • Wycieczka do Olsztyna

     • 5 kwietnia uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w wycieczce do Teatru Lalek i Parku Trampolin w Olsztynie. Mieliśmy okazję obejrzeć jedną z najbardziej znanych perskich baśni z „Księgi tysiąca i jednej nocy”, a mianowicie „ Przygody Sindbada Żeglarza”. Razem z bohaterem wyruszyliśmy w pełną przygód wędrówkę po morzach, oceanach i lądach.

      Jako  widzowie mogliśmy udać się wraz z nim w egzotyczną i pełną przygód podróż. Nie ruszając się z miejsca, przenieśliśmy  się do wyśnionych krain.

      Przedstawienie rozgrywane było w wielu technikach teatralnych.  Oprócz gry aktorskiej wykorzystywane były  w nim lalki, maski, cienie, przedmioty.

      Drugą atrakcją podczas wycieczki była wizyta Parku Trampolin 7 Jump Street. Uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.  Szaleństwa w Parku Trampolin zagwarantowały nam wyładowanie emocji, nabór pozytywnej energii oraz świetną zabawę.

      Liczymy, że kolejny wyjazd będzie również tak atrakcyjny, i już nie możemy się go doczekać.

     • Maraton matematyczny kl. 8

     •      5 kwietnia w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbył się maraton matematyczny kl. 8. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnie zjedzonej pizzy. Następnie uczniowie indywidualnie lub w grupach przez 2,5 godz. rozwiązywali  zadania matematyczne przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Wskazówek udzielały p. Marzenna Śmierzyńska, p. Katarzyna Komsta oraz nasza absolwentka Bagusia Grzeszczyk.

     • Turniej Szachowy w Radziejach

     •        3 kwietnia w Szkole Podstawowej w Radziejach odbył się Turniej Szachowy Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego. W zawodach wzięło udział 44 uczestników z pięciu szkół. Wśród nich byli także nasi reprezentanci: Julia Słomka (kl. VI), Michał Jurek (kl. V), Łukasz Komorowski, Damian Krupa i Dominik Reszuta (kl. III), Filip Drabyk (kl. II) pod opieką P. Kazimiery Winczy.
              Wszyscy rozegrali 7 rund po 10 minut na zawodnika. Rywalizacja była ogromna, ale nasi uczniowie radzili sobie dobrze, wygrywali, remisowali i przegrywali. Podczas turnieju zdobyli wiele nowych doświadczeń.
             Po zakończonych zmaganiach chwilę czekaliśmy na wyniki. Nagrodzono 12 osób w kategoriach Młodzik (kl. I – IV dziewczęta i chłopcy) oraz Junior ( kl. V – VIII dziewczęta i chłopcy). Julia Słomka i Michał Jurek zajęli VI miejsce w  kategorii Junior i otrzymali dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali wodę i drobny podarek ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.

            Dzieci przygotowywały P. Zofia Kruk i P. Kazimiera Wincza. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. 

     • „Julian Tuwim – czarodziej słów”

     •        2 kwietnia  odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy klas III  pod hasłem „Julian Tuwim – czarodziej słów” w Szkole Podstawowej nr 1  w Węgorzewie.
             W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Wincza i  Mateusz Kępa. Dzielnie  zmagali się  z pytaniami, wykreślankami  i dopasowaniem znajomości treści  do tytułów  wierszy Juliana Tuwima. Nasz zespół zajął 3 miejsce w konkursie i otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody.

               Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.