• 350 tysięcy SKS-iaków, czyli SKS-y wracają do szkół

     • Udajmy się w sentymentalną podróż! Cofamy się w czasie i  jesteśmy na SKS-ach z dawnych lat. Dlaczego? Bo większość sportowych przygód zaczynało się właśnie na szkolnych boiskach! Kiedyś SKS-y cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zapewne wszyscy miło je wspominają…

      Przenosimy się do teraźniejszości – SKS-y wróciły do szkół! Aktualnie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych również korzystają z zajęć realizowanych w tej sprawdzonej formule nawiązującej do sportowych tradycji. Reaktywacja Programu Szkolny Klub Sportowy została zainicjowana w 2017 r. przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę. Obecnie trwa jego trzecia edycja. Głównym celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy korzystają z dodatkowych, pozalekcyjnych
      i bezpłatnych zajęć sportowych, prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego (dwa razy w tyg. po  60 min.).

      Dlaczego warto?

      Program Szkolny Klub Sportowy to ogromna różnorodność proponowanych zajęć i możliwość spędzenia czasu wolnego w atrakcyjny sposób. W ramach programu realizowanych jest ok. 70 sportów, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak SKS to nie tylko zajęcia sportowe w szkołach, SKS to ludzie, to społeczność, która zna wartość aktywności fizycznej i zaraża pasją do sportu!

      Program SKS to także dawka wiedzy i garść inspiracji dla nauczycieli (konferencje szkoleniowe) oraz cykl wydarzeń SKSonTour, podczas których uczestnicy poznają nowe formy aktywności fizycznej i są poddawani testom sprawnościowym. Ponadto SKS to ogromna porcja motywacji i dobrej zabawy (konkursy, spotkania ze sportowcami, akcje promocyjne.

      Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.szkolnyklubsportowy.pl oraz w mediach społecznościowych:

      Operatorem krajowym jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, a partnerem PKN Orlen.

      Za rekrutację grup odpowiadają operatorzy wojewódzcy.

     • XIX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "Matematyka w poezji"

     • Dnia 26 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Perłach wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „ Matematyka w poezji”. W konkursie tym wzięło udział  33 uczniów  z różnych szkół w pięciu kategoriach wiekowych. Wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani, wyłonienie najlepszych recytatorów nie było łatwym zadaniem. Całemu  konkursowi towarzyszyła wspaniała atmosfera.

      Oto wyniki  tegorocznego konkursu:

      I kategoria wiekowa : oddział przedszkolny- III miejsce - Lena Predko,

      II kategoria wiekowa: kl. I i II –  I miejsce - Filip Drabyk, II miejsce - Patrycja Denes,

      IV kategoria wiekowa: kl. V i VI - I miejsce - Magdalena Siemaszko, II miejsce - Ignacy Tryk.

       

       

     • Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym

     •     22 marca w Lidzbarku Warmińskim odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze szkół: Dywity, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Perły, Działdowo, Gołdap, Pisanica, Zwierzno i Lipowina. Naszą szkołę reprezentował Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka. Zastosowano system pucharowy (do dwóch przegranych). Zawodnicy z naszej szkoły zajęli VIII miejsce.

          Życzymy dalszych sukcesów.

     • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

     •      21 marca 2019 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.
          19 uczniów z klas II-VIII w skupieniu zmagało się z zadaniami matematycznymi. Każdy z nich dał z siebie wszystko. Uczestnicy za przystąpienie do konkursu otrzymali nagrodę – breloczek - układankę przestrzenną w postaci kuli.

           Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

     • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

     •       21 marca to Dzień Samorządności w naszej szkole. „Wagary” tego dnia były bardzo udane.
         Zajęcia rozpoczęły ścisłe umysły naszej szkoły, ponieważ odbył się konkurs „Kangur Matematyczny”. Następnie było coś dla humanistów - miłośników poezji, którzy wzięli udział w konkursie recytatorskim, aby uczcić Światowy Dzień Poezji.

            Dalsza część dnia przebiegała w wesołym nastroju. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego. Po chwili przerwy zebraliśmy się na podwórku, utworzyliśmy wiosenny pochód i z przygotowanymi słomianymi marzannami udaliśmy się do wyznaczonego miejsca za boiskiem, aby symbolicznie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Kolejne godziny to także „wagary”. Było ognisko z kiełbaskami, gry na boisku oraz zabawy na placu zabaw. 

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     •   21 marca uczciliśmy Światowy Dzień Poezji. Tego dnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym  mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Startowali oni w trzech kategoriach: kl. 0 - I, kl. II - III i kl. IV - VIII. Komisja w składzie: Joanna Kołowszyc, Katarzyna Komsta, Anna Sroka i Regina Flis wysłuchała recytacji mniej i bardziej znanych utworów, po czym musiała podjąć decyzję i ogłosić wyniki.
               Oto zwycięzcy:

      kategoria – kl. 0 - I
      -
      I miejsce – Patrycja Denes,
      - II miejsce – Lena Predko,
      - III miejsce – Weronika Giczewska,
      - wyróżnienia – Maciej Kowalewski, Anatol Tryk;
      kategoria - kl. II – III
      -
      I miejsce – Angelika Kwarcińska,
      - II miejsce – Dominika Kwarcińska,
      - III miejsce – Julia Kusz,
      - wyróżnienie – Dominik Grabarz;
            kategoria - kl. IV – VIII
      -
      I miejsce – Magdalena Siemaszko,
      - II miejsce – Ignacy Tryk,
      - III miejsce – Natalia Chmurzyńska.       

        Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwały P. Dorota Dąbrowska i P. Zofia Kruk.

     • Dzień Liczby Pi

     •      14 marca obchodzony jest  Dzień Liczby Pi, w związku z tym 18 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Kto więcej” polegający na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi. Chętni uczniowie z klas IV – VIII „recytowali” rozwinięcie dziesiętne liczby Pi.

            Mistrzem okazał się Szymon Buczko (kl. VIII), który bezbłędnie zapamiętał 81 cyfr, zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Ania Królak (kl. VI) z wynikiem 54  zapamiętanych cyfr, a trzecie miejsce - Martyna Dreksler (kl. VI) - 46 zapamiętanych cyfr po przecinku.

                 Serdecznie gratulujemy.

     • AKTYWNA SOBOTA

     •  

      W dniu 16 marca 2019 r. uczniowie klas V - VIII uczestniczyli              w wycieczce do Olsztyna. Kolejny raz uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych w Parku Trampolin 7 Jump Street. Amatorzy skakania mieli do wyboru szereg atrakcji – trampoliny tworzące specjalne pola do gry w zbijaka, siatkówkę czy koszykówkę, dwa duże baseny          z gąbkami, w których można było bezpiecznie wylądować                po powietrznych ewolucjach. Aktywnie spędziliśmy dwie godziny. Świetnie się bawiliśmy, ale i porządnie zmęczyliśmy, bo podczas skakania zaangażowane były prawie wszystkie nasze mięśnie.      Do domu wróciliśmy wyczerpani, ale szczęśliwi i na pewno tam jeszcze wrócimy.

       

     • LEKCJA HISTORII

     •     15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji historii pod tytułem : „Droga do niepodległości Polski”. Nawiązywała ona do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dzieci mogły się przekonać, jak wiele musiał przejść nasz naród przez 123 lata, aby 11 listopada 1918 r. ponownie pojawić się na mapach świata.

          Do aktywnego udziału w tej lekcji prowadzący zaprosili także uczniów, dzięki czemu zapewne ważne wiadomości zostaną zapamiętane na dłużej.

     • Wycieczka do Ełku

     • 14 marca uczniowie klas 0-III z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Ełku. Tym razem  na celowniku były takie miejsca jak „Kolej Na Klocki”, to miejsce twórczej zabawy dla dzieci i dorosłych, niewyczerpana ilość możliwości budowania i tworzenia. Dzieci uczestniczyły również w  zajęciach z robotyki. Kolejną atrakcją była wizyta w Papugarni . Mazurskie Tropiki przywitały nas  egzotyczną  scenerią, mogliśmy podziwiać przepiękne papugi, małe i te trochę większe. Oswojone ptaki siadały wszystkim na głowach, rękach i ramionach.
      Wszyscy mieliśmy możliwość karmienia papużek. Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami  było dla nas niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Wyjazd sprawił nam wiele radości. Trzeba przyznać, że papugi są bardzo towarzyskie. Przekonała się o tym pani Agatka, która to przez cały pobyt w papugarni bardzo zaprzyjaźniła się z papużkami Papużki ani na chwilę  nie chciały opuścić wygodnych ramion nauczycielki.

     • XIV POWIATOWY KONKURS WIEDZY OGÓLNEJ DLA KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „WIEM WSZYSTKO”

     •     12 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie odbył się XIV Powiatowy Konkurs  „Wiem Wszystko”. Mottem konkursu było: „Matematyka jest delikatnym kwiatem, a przyroda z nią się liczy”. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych z Radziej, Węgielsztyna, Sobiech oraz SP nr 1, SP nr 2 z Węgorzewa i Pereł. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Drabyk(kl. II) i Dominik Wincza (kl. III).

         Chłopcy dzielnie odpowiedzieli na wiele pytań, rozwiązali zadania wymagające logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz wiedzy o tematyce matematyczno-przyrodniczej. Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe nagrody. 
              Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

     • Dzień Kobiet! Dzień kobiet! Niech żyją nam zdrowe!

     • W tym roku oczywiście także nie zapomnieliśmy uczcić tego wyjątkowego święta.

      Akademię rozpoczęli drugoklasiści ze swoim niezwykłym występem tanecznym, który przygotowywali w tajemnicy od wielu tygodni. Następnie kabaret o wiele mówiącej nazwie „Przed egzaminem” złożony (a jakże) z uczniów klasy VIII przedstawił skecz pod tytułem „Rolnik szuka żony”. Świetny scenariusz, rewelacyjne przebrania i oskarowe role – to wszystko spowodowało, że wszyscy na widowni płakali ze śmiechu, a owacjom nie było końca.

      Na zakończenie wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatkiem i laurką, a uczniowie mogli się zrelaksować na krótkiej dyskotece.