• Jasełka

     •     21 grudnia odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klas III- VII. Zgodnie z historią tak samo jak 2000 lat temu Maryja i Józef szukali schronienia na noc, gdzie mógłby narodzić się Jezus. Anioł zstąpił na ziemię, by zwiastować wielką radość pasterzom, a Trzej Królowie podążali oddać pokłon i złożyć dary Jezusowi. Nie zabrakło też Heroda knującego spisek, wróżbity, diabła oraz śmierci.

         W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich śpiewane kolędy.

     • Próbny egzamin ósmoklasisty

     •      Po raz pierwszy w historii naszej szkoły w tym roku uczniowie będą pisać egzamin kończący szkołę podstawową. Aby lepiej się przygotować, poznać zasady organizacyjne, formę arkusza itp., w dniach 18 - 20 grudnia został przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty opracowany przez Centralną Komisję Organizacyjną. Mimo że to tylko próbny, uczniom towarzyszył lekki stres. Komentowali, konsultowali rozwiązania i z niecierpliwością czekają na wyniki.

     • Ósmoklasiści ponownie odkrywają nocne oblicze szkoły.

     •      Długo uczniowie klasy VIII będą wspominać swoją kolejną noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek.

           Impreza rozpoczęła się w piątek 14 grudnia o godz. 19.00,  a zakończyła o 9.00 dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór lub koc,  niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru.

              Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji.  Były różnorodne gry i zabawy sprawdzające naszą sprawność fizyczną. Zmagaliśmy się także z „łamigłówkami dla mądrej główki” oraz odbył się turniej tenisa stołowego.

        Wszystko co dobre, szybko się kończy i nocka niestety również musiała dobiec końca! Niewyspani i zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

          Z niecierpliwością czekamy na kolejną nockę wspólnie spędzoną w murach szkoły.

     • Pomagamy zwierzętom godnie przeżyć zimę.

     •       W odpowiedzi na apel Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Węgorzewie uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do „Akcji Zima”. W dniach 10 X – 14 XII  na terenie szkoły została przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt. Spisaliśmy się na medal – zebraliśmy ogromne ilości karmy dla psów i kotów, koce, miski. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny społeczności szkolnej.

           Dary przekazaliśmy węgorzewskiej inspektorce Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – Justynie Chrząszcz.

           Uczniom i ich rodzicom, którzy są wyczuleni na krzywdę oraz cierpienie czworonogów, serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję.

     • Być jak Święty Mikołaj. Mały gest, a wielka radość.

     •      Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę prezentów dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka. Inicjatorem akcji była  Młodzieżowa Rada Miejska w Węgorzewie.

           Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły przynieśli maskotki, książki, puzzle, gry, słodycze i inne drobiazgi przeznaczone dla podopiecznych  Domu Dziecka. Hojność przekroczyła nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni.

           Dary zostały przekazane Młodzieżowej Radzie Miejskiej, która dostarczyła je do Domu Dziecka w Giżycku.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Prezent pod choinką pozwoli dzieciom poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia i przeżyć je z uśmiechem.

     • NOCKA SIÓDMOKLASISTÓW

     •       Z 7 na 8 grudnia w naszej szkole odbyła się nocka klasy VII. Rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania w stołówce szkolnej w celu zjedzenia swoich ulubionych smaków pizzy.
              Po krótkim odpoczynku i przygotowaniu miejsca do spania zaczęły się wspólne zabawy. Bawiliśmy się m. in. w „Karetę” , „Zęby”, „Mafię”, „Gorące krzesła”, zatańczyliśmy również „Taniec Eleny”. W przerwie zabaw uczniowie ubrali wspólnie klasową choinkę. Po północy korytarz szkolny ogarnęła ciemność i rozpoczęła się zabawa w chowanego „po ciemku”.
            O godzinie 3.00 rozeszliśmy się do swoich pokoi, ale rozmowy ucichły dopiero ok. 4:30.

      Godzina 7:00 była godziną pobudki, gdyż czekała nas misja „sprzątania”, po której wróciliśmy do domów, aby odespać wspólnie spędzony czas.
                Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Agata Kulesza i Katarzyna Komsta.

     • MIKOŁAJKI

     •        I tym razem Mikołaj się nie pomylił i trafił  do naszej szkoły.
           6 grudnia uczniowie  zostali na  chwilę  przeniesieni  w magiczna krainę świętego Mikołaja… Ten rok jest wyjątkowy, a to dlatego , że wszyscy uczniowie i pracownicy musieli się przebrać. Cała nasza szkoła była przepełniona  elfami, Mikołajami, śnieżynkami itp. Mamy nadzieję, że to nowy zwyczaj, który na stałe wpisze się w tradycje naszej szkoły. Dzieci z zerówki pod czujnym okiem wychowawcy przygotowały program artystyczny. Wiersze, piosenki, a na koniec taniec śnieżynek zrobił niesamowite wrażenie i doczekał się bisów i owacji.
              Po inscenizacji  każdemu uczniowi Mikołaj wręczył  podarunek z okazji mikołajek.

            Szczególne podziękowania należą się P. Reginie Flis i jej pomocnikom za uszycie strojów, które dodały uroku całemu występowi.

     • ANDRZEJKI

     •     30 listopada w godzinach popołudniowych w naszej szkole jak co roku można było poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się, jak na imię będzie miała przyszła żona lub przyszły mąż, kogo czekają podróże, jaki zawód będziemy wykonywać itp. Ze smakiem każdy zjadł ciasteczko z andrzejkową wróżbą. Było tradycyjne lanie wosku oraz „marsz butów”, któremu towarzyszyło wiele emocji. Andrzejkowe wróżby przy blasku świec przygotowały i przeprowadziły uczennice kl. VII: Ewelina Pióro, Nadia Stasiak, Gabrysia Śliwka, Anita Husar oraz Laura Krukowska (kl. VIII).

          Wspólnie z dziećmi bawiły się i wróżyły P. Kazimiera Wincza, P. Marzenna Śmierzyńska i P.  Katarzyna Komsta.

     • Warsztaty w Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie

     • 30 listopada uczniowie klas VII-VIII w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Zasadniczą Szkołę Zawodową w Węgorzewie. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły nasze Perełki zwiedziły szkołę, poznały ofertę edukacyjną, a także wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez kreatywnych nauczycieli Zespołu. Wielki wrażanie zrobiły na nas klasopracownie w nowym skrzydle budynku. Warszaty artystyczne, sesja zdjęciowa, robotyka, zajęcia w pracowni komputerowej oraz przygotowane przez uczniów klas I Zespołu łamigłówki sprawiły, że czas spędzony w tej szkole minął szybko i interesująco. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, a zwłaszcza Pani Monice Racinowskiej za ciepłe przyjęcie. Już wkrótce wybierzemy się do kolejnej węgorzewskiej szkoły ponadpodstawowej :)

     • REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

     •       27 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu II w Igrzyskach Dzieci i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowy Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się po 5 szkół z każdej kategorii. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców. Młodsi (roczniki od 2006): Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka rywalizowali z zawodnikami ze szkół: SP 1 i SP 4 Lidzbark Warmiński, Sobiechy i Kandyty. Starsi (roczniki 2003-2005): Adrian Vittek i Szymon Buczko rywalizowali z zawodnikami ze szkół: Sępopol, Kętrzyn, Sobiechy i Dzietrzychowo. Nasi zawodnicy zajęli miejsca na podium. Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka zdobyli II miejsce i awans do zawodów wojewódzkich, Adrian Vittek i Szymon Buczko zdobyli III miejsce.

          Na zakończenie zmagań sportowych zawodnicy otrzymali puchary. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.