• REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

     • REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 1     REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 2     REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 3    REJONOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 4     23 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu II Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze szkół: Bezledy, Lidzbark Warmiński, Sobiechy, Górowo Iławeckie, Perły i Kętrzyn. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców: Adrian Vittek i Rafał Kowalik. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze, dzielnie walczyli i zajęli II miejsce. Drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzcy otrzymali dyplom i puchar.

             Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 1    Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 2    Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 3    Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 4    Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - Obrazek 5   Dwie drużyny z naszej szkoły: „Czwartaki” i „Perełki”  22 listopada wzięły udział w powiatowym etapie XVIII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Obie drużyny wystąpiły w kategorii U12M.
                W składzie „Czwartaków” zagrali:

      1.  BARTŁOMIEJ GRABARZ     klasa IV
      2.  MARIUSZ KALICH             klasa IV
      3.  KACPER KOPCYCH             klasa IV
      4.  IGA KOZŁOWSKA              klasa IV
      5.  WOJCIECH KRÓLAK           klasa IV
      6.  BARTOSZ PISKORZ           klasa IV
      7.  DOMINIK WÓJTOWICZ      klasa IV

      opiekun: Regina Flis

      W składzie „Perełek” zagrali:

      1. KAMIL MATEJKO                   klasa V

      2. JAKUB WOJCIECCHOWSKI     klasa V

      3. PATYRK WÓJCIK                   klasa V

      4. RAFAŁ KOWALIK                   klasa VI

      5. DORIAN KRUKOWSKI            klasa VI

      6. ŁUKASZ KUKUŁKA                 klasa VI

      7. GABRIEL PALANIS                 klasa VI

      opiekun: Joanna Kołowszyc
               Każda drużyna zgłoszona do turnieju zagrała mecz z pozostałymi zespołami w danej kategorii. Oprócz drużyn z naszej szkoły w kategorii U12M zagrały jeszcze drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli, musieli też zmierzyć się ze sobą. Ostatecznie „Perełki” zajęły I miejsce i jadą walczyć dalej! Czeka ich etap wojewódzki w Iławie wiosną 2018r. Drużyna „Czwartaków” zajęła także zaszczytne drugie miejsce.

             Wielkie gratulacje wszystkim zawodnikom!

     • POWIATOWY TEST WIEDZY O TYTONIU ROZSTRZYGNIĘTY

     •  POWIATOWY TEST WIEDZY O TYTONIU ROZSTRZYGNIĘTY - Obrazek 1      W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie zorganizował dla uczniów klas VI -VI I szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego konkurs pt. „Powiatowy test wiedzy o tytoniu”. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat zagrożeń związanych  z uzależnieniem od tytoniu, kształtowanie postaw  asertywnych wobec palenia tytoniu.
            Jedenaścioro  uczniów naszej szkoły sprawdziło swoją wiedzę na ten temat.

      20 listopada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Węgorzewie ogłosiła wyniki. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
      - Rafał Kowalik – II miejsce,
      - Bartłomiej Domeła – wyróżnienie.

              Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę, a zwycięzcom gratulujemy. 

     • W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 1    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 2    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 3    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 4    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 5    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 6    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 7    W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 8     Okres świąteczny powoli się zbliża. Z tej okazji 18 listopada  uczniowie klas II- VII wraz z opiekunami wybrali się w podróż do magicznej krainy, gdzie magia świąt  Bożego Narodzenia trwa cały rok. W Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie Firma „Doroszko” od wielu lat zajmuje się produkcją znanych na całym świecie ozdób choinkowych i wielkanocnych.
            Widzieliśmy, w jaki sposób ze szklanej rurki powstają bombki o różnych kształtach: kule, szyszki, bałwanki, bombki o wydłużonych końcach. W laboratorium do srebrzenia i lakierowania bombek mogliśmy wykazać się kreatywnością i na gotowych szklanych modelach stworzyć swój niepowtarzalny wzór. Do dyspozycji był niebieski puszek, różnokolorowy brokat, piórka, a także profesjonalna maszyna do nanoszenia konturów. Gdy nasze wytwory wysychały, każdy z nas miał za zadanie napisać bądź narysować list do Świętego Mikołaja.
             W czasie całego pobytu opiekował się nami Elf, z którym zwiedzaliśmy galerię bombek. Mieliśmy okazję podziwiać najpiękniejsze ręcznie wykonane kolekcje: skandynawskie, amerykańskie, europejskie a także japońskie. Na specjalnej wystawie można było zobaczyć najstarsze, prawie 60- letnie bombki. Wszystkich najbardziej zachwyciła królowa lodu- Elza w pięknej srebrzystej sukni ze szklanych bombek, którą otaczały zaczarowane w lód zwierzęta.

             Wróciliśmy z kolorową pamiątką, która w tym roku na pewno ozdobi niejedną domową choinkę i przywoła pamięć niezapomnianego klimatu i miłych wrażeń.

     • SUKCESY WOKALNE

     • SUKCESY WOKALNE - Obrazek 1    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 2    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 3   SUKCESY WOKALNE - Obrazek 4    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 5    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 6   SUKCESY WOKALNE - Obrazek 7    SUKCESY WOKALNE - Obrazek 8     17 listopada po raz trzeci wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Polskiej Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Gminnym Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach  im. Papieża Jana II . Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych. W związku z tym musieliśmy przeprowadzić  eliminacje szkolne. Wszyscy śpiewali bardzo ładnie. Trudno  było wybrać, kto będzie reprezentował naszą szkołę. Ostatecznie na konkurs pojechało  5solistów (Kinga Reszuta, Ewelina Pióro, Nadia Stasiak, Milena Milewska, Rafał Kowalik)  i 2 duety (Izabela Grabarz  i Laura Krukowska oraz Alicja Rosochacka i Anita Husar).

      Konkurencja była bardzo duża, ale nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli. Z konkursu wróciliśmy z:
      - I miejscem w kategorii duety zdobytym przez Izabelę Grabarz i Laurę Krukowską w piosence „Szare szeregi”.
      - II miejscem Rafała Kowalika w kategorii soliści. Rafał zaśpiewał piosenkę „Idą Leśni”.
      - Milenka Milewska otrzymała nagrodę specjalną  Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego  im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie.
      Wszystkim uczestnikom składamy wielkie gratulacje. Byliście wspaniali.

      Miło było również zobaczyć w konkursie nasze absolwentki Antoninę Kowalik  i Iwonę Denes, obecnie uczennice węgorzewskiego gimnazjum.

     • PRÓBNA EWAKUACJA

     • PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 1   PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 2   PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 3    PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 4   PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 5   PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 6      16 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja podczas symulacji pożaru. Poszła bardzo sprawnie. Troje uczniów, którzy pozostali w szkole, szybko zostało odnalezionych. Ewakuowano ich w bezpieczne miejsce i udzielono pierwszej pomocy.

            Po zakończonej próbie ewakuacji uczniowie mogli obejrzeć sprzęt pożarniczy, wsiąść do samochodu i posłuchać opowieści o pracy strażaków.

     • KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

     • KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO - Obrazek 1      16 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych organizowanego przez KO w Olsztynie. Udział w nim mogli wziąć wszyscy uczniowie klas IV – VII, którzy wcześniej wyrazili taką chęć i zostali zgłoszeni przez P. Zofię Kruk. O  godz. 10.00  pracę z testem konkursowym rozpoczęły: Laura Krukowska, Patrycja Olbryś i Kinga Reszuta z klasy VII.

            Aby mieć możliwość przesłania pracy Przewodniczącemu Wojewódzkiej Komisji Konkursowej i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego, należało zdobyć co najmniej 75% punktów. Nie udało się to naszym uczennicom. Spośród piszących najlepsza okazała się Patrycja Olbryś.

     • KONKURS „BRAWO MY”

     • KONKURS „BRAWO MY” - Obrazek 1      15 listopada odbył się finał profilaktycznego konkursu plastyczno – filmowego „BRAWO MY”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Perłach.
            Uczniowie każdej klasy wykonali kilka prac plastycznych o tematyce „Prowadzimy zdrowy styl życia” oraz nagrali krótki  film pokazujący ulubioną formę aktywnego  spędzania czasu. Wykonane prace oraz filmy oceniła komisja w składzie: Edward Tylenda – przedstawiciel GKPiRPA, Grażyna Magiera – przedstawicielka KPP, Marzena Mokrzecka - dyrektor SP Perły. Oto wyniki:
      - miejsce I - kl. VI,
      - miejsce II - kl VII,
      - miejsce III - kl IV,
      - wyróżnienie - kl V.
             Nagrody rzeczowe (piłki: nożne, siatkowe, ręczne i palantowa) w konkursie ufundowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Węgorzewie.

           Przebieg konkursu koordynowała Pani Regina Flis.

     • POWIATOWY TEST WIEDZY O TYTONIU

     •            W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada  (w tym roku 16 listopada) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie ogłosił konkurs pt. „Powiatowy test wiedzo o tytoniu”.  Celem konkursu było  wzbogacenie wiedzy na temat zagrożeń związanych  z uzależnieniem od tytoniu oraz  kształtowanie postaw  asertywnych wobec palenia tytoniu.
               Konkurs skierowany był do uczniów klas VI - VII szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego. 11 uczniów naszej szkoły: G. Cichosz, A. Husar, G. Śliwka, Sz. Buczko, B. Domeła. D. Krukowski, D. Korzeniecki, R. Kowalik, G. Palanis, K. Soroczyński i A. Vittek przystąpiło do rywalizacji. Zadaniem uczestnika konkursu było prawidłowe wypełnienie formularza z pytaniami.  Rozwiązane przez uczniów testy zostały dostarczone do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej  w Węgorzewie. 
               Wyniki konkursu ogłoszone będą  17 listopada 2017 roku. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

     • SUKCES W TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

     •         15 listopada  w Szkole Podstawowej w Radziejach odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym.  Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, bowiem do rywalizacji przystąpiło 7 szkół: SP nr 1, SP nr 2, Sobiechy, Radzieje, Perły, Pozezdrze i Budry. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Adrian Vittek, Rafał Kowalik i Łukasz Kukułka. Zmagania toczyły się w duchu fair play, w miłej i sympatycznej atmosferze. Wiele pojedynków odbyło się na wysokim poziomie, a wszystkim towarzyszyły ogromne emocje i chęć odniesienia sukcesu. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do rozgrywek rejonowych.

              Na zakończenie zmagań sportowych nasi tenisiści otrzymali puchar, dyplom i medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1     ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 2     ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 3   ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 4     ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 5         13 listopada w naszej szkole  odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowany przez P. Andrzeja Michalaka i uczniów kl. VII.

     • ZAWODY W RADZIEJACH

     • ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 1       ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 2       ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 3   ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 4       ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 5       ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 6      ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 7       ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 8       ZAWODY W RADZIEJACH - Obrazek 9                                  10 listopada 2017 r. uczniowie klas I – VII  i opiekunowie z naszej szkoły uczestniczyli w XIX  Turnieju Gier i Zabaw Szkół Wiejskich z okazji Święta Niepodległości. Pięcioosobowe drużyny z Radziej, Węgielsztyna i Pereł rywalizowały w konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, kozłowanie dużej piłki fitness, przenoszenie i  przekładanie piłek lekarskich: góra - dół, sadzenie ziemniaków: rozkładanie i zbieranie piłek do tenisa ziemnego, prowadzenie piłki slalomem,  rzuty woreczkami do celu, podawanie piłki.  Walka była zacięta a konkurencje wymagały od dzieci  kondycji, perfekcji i szybkości. Nad przebiegiem turnieju czuwała trzyosobowa komisja sędziowska składająca się z nauczycieli tych szkół.
              W tym roku uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce. Pani dyrektor  szkoły Krystyna Paszkiewicz i pan Władysław Żerucha z 0SiR w Węgorzewie nagrodzili  dyplomem, sprzętem sportowym ufundowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

           Szczególne podziękowania kierujemy do  P. Macieja Westfalewicza  za zorganizowanie turnieju.

     • SPOTKANIE Z MUZYKĄ

     • SPOTKANIE Z MUZYKĄ - Obrazek 1     SPOTKANIE Z MUZYKĄ - Obrazek 2     SPOTKANIE Z MUZYKĄ - Obrazek 3    SPOTKANIE Z MUZYKĄ - Obrazek 4       9 listopada w naszej szkole odbyła się żywa lekcja muzyki. Tematem spotkania były szanty - pieśń żeglarskie. Artyści zapoznali nas z historią szant. Wykonali kilka utworów m.in.  „Hiszpańskie dziewczyny”, „Morskie opowieści”. Zorganizowali nam również muzyczny quiz . Zdaliśmy go na szóstkę. Na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy szantę „Gdzie ta keja” i w wesołych nastrojach rozeszliśmy się do klas.

           Teraz czekamy na kolejne spotkanie.